תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » היי-טק עולמי » האם טראמפ צדק כשטען שגוגל מפתחת פורטל ארצי לקורונה?
תפס את גוגל לא מוכנה, דונלד טראמפ, נשיא ארה"ב. צילום: BigStock

האם טראמפ צדק כשטען שגוגל מפתחת פורטל ארצי לקורונה?

במהלך מסיבת עיתונאים אמר טראמפ שגוגל מתכוונת לפתח אתר ייעודי "כדי לקבוע אם בדיקת קורונה נדרשת, ולהקל על עריכת בדיקות במקום נוח וסמוך" ● גוגל טענה - להד"ם, אבל מאוחר יותר צייצה שהשת"פ הנרחב עם הממשל בעניין המגיפה אכן קורה

מאת 15 במרץ 2020, 14:07 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, בישר במסיבת עיתונאים בסוף השבוע האחרון כי גוגל מפתחת אתר מעקב אחרי קורונה בפריסה ארצית. גוגל התייחסה בתגובה מהירה לדברי הנשיא, וטענה שהם אינם נכונים. אבל אמש (ש') נודע שלמעשה השת"פ עם הממשל לצורך הקמת פורטל קורונה ייעודי וכלל ארצי דווקא כן נמצא בשלבי פיתוח מהירים.

נגיף הקורונה החדש שמפיץ את המגיפה העולמית. אילוסטרציה: BigStock

נגיף הקורונה החדש שמפיץ את המגיפה העולמית. אילוסטרציה: BigStock

הכל התחיל כשטראמפ טען ביום ו' שגוגל מתכוונת לפתח אתר לצורך מאבק בהפצת נגיף הקורונה ובהתפשטות של מה שכבר הוגדר כמגיפה עולמית.

"זה ייעשה מהר מאוד, בניגוד לאתרים של פעם", אמר טראמפ לתקשורת והמשיך והסביר שהאתר נועד "כדי לקבוע אם בדיקה מוצדקת, ולהקל על עריכת בדיקות במקום נוח סמוך". טראמפ הוסיף וגרס באזני גורמי המדיה שנכחו בבית הלבן כי "בגוגל יש 1,700 מהנדסים שעובדים על זה כרגע. הם עשו התקדמות אדירה". נציגים של גוגל, עם זאת, לא לקחו חלק באירוע.

מיד לאחר דברי הנשיא, גוגל הגיבה רשמית באמצעות דף Google Communications שלה בטוויטר, ואמרה כי חברה אחרת תחת מטרייתה, ששמה ורילי, היא שמקימה אתר ניסוי קטן בהרבה, בכדי להפנות אנשים למתקני בדיקה באזור המפרץ, קליפורניה, כך דיווח The Verge.

"אנו מפתחים כלי שיעזור לשלוח אנשים לבדיקת Covid-19", הצהירה הענקית בציוץ שהוציאה מיד אחרי מסיבת העיתונאים, אבל סייגה וכתבה כי הפיתוח יסייע רק למאמץ בנושא הקורונה באזור המפרץ, "בתקווה להתרחב יותר לאורך זמן". גוגל הוסיפה גם כי "אנו מעריכים את תמיכתם של גורמים ממשלתיים ושותפים בתעשייה ומודים למהנדסי גוגל שהתנדבו להיות חלק מהמאמץ הזה".

טראמפ תפס את גוגל לא מוכנה?

התגובות בתקשורת, בעיקר השמאלנית, לדברי הנשיא לא איחרו לבוא. קייל גריפין, מ-MSNBC, למשל, צייץ: "טראמפ תפס את גוגל לא מוכנה עם הכרזה מזויפת על אתר קורונה. גוגל לא מייצרת אתר לבדיקת וירוס קורונה ארצית. ולחברה לא היה מושג שהנשיא יגיד שהיא עושה זאת".

ואולם, בכתבה של CNN מהיום (א'), דווח כי גוגל טוענת כעת שהיא כן עובדת עם הממשלה על הקמת אתר אינטרנט לאומי, המכיל מידע על תסמיני נגיף הקורנה ומידע אודות בדיקות לאיתור הנגיף.

"גוגל משתפת פעולה עם ממשלת ארה"ב בפיתוח אתר לאומי הכולל מידע על תסמיני COVID-19, מידע על סיכון, ובדיקות", כתבה החברה כחלק מסדרת ציוצים שפרסמה בשבת בערב.

ענקית הטכנולוגיה ממאונטיין וויו לא סיפקה מסגרת זמן לעליית האתר לאוויר.

בציוץ אחרון במוצאי שבת, החברה בכל זאת הזכירה את אתר הפיילוט שיפעל באזור סן פרנסיסקו.

"מה שאנחנו בונים זה כלי טריאז' (Triage – תהליך קביעת סדר העדיפויות של הטיפול בחולים בהתבסס על חומרת מצבם – ג"פ) שיחיה ב-ProjectBaseline.com, ואנחנו מתכננים לבחון אותו בקליפורניה בשבוע הבא", אמרה קרולין וואנג, דוברת חברת הבת של אלפבית, ורילי, לפני שהחברה פרסמה את ציוצי מוצאי שבת שלה. היא הוסיפה ש-"השאיפה שלנו היא להשתמש בכלי הטריאז' בצורה הרבה יותר רחבה לאורך זמן. בתחילה, אנו קושרים אותו למספר אתרים באזור המפרץ, לבדיקה ואיטרציה, ומשתפים פעולה באופן הדוק עם ארגונים כמו Quest Diagnostics ו-Labcorp, העובדים גם על גישות נוספות להנגשה גדלה יותר של הבדיקות וליעילות רבה יותר במקומות אחרים".

האם טראמפ צדק כשטען שגוגל מפתחת פורטל ארצי לקורונה? Reviewed by on . נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, בישר במסיבת עיתונאים בסוף השבוע האחרון כי גוגל מפתחת אתר מעקב אחרי קורונה בפריסה ארצית. גוגל התייחסה בתגובה מהירה לדברי הנשיא, וטענה שה נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, בישר במסיבת עיתונאים בסוף השבוע האחרון כי גוגל מפתחת אתר מעקב אחרי קורונה בפריסה ארצית. גוגל התייחסה בתגובה מהירה לדברי הנשיא, וטענה שה Rating: 0

הגיבו