תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » "החדשנות צריכה להגיע מחלקים שונים בחברה הישראלית"
חמי פרס. צילום: יח"צ

"החדשנות צריכה להגיע מחלקים שונים בחברה הישראלית"

"אומת הסטארט-אפ רוצה להשפיע על החברה ולהפוך אותה לטובה יותר", אמר חמי פרס, שותף מייסד בקרן פיטנגו, באירוע של אקסלרטור למגזר החרדי

מאת 27 בפברואר 2020, 14:58 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

"אומת הסטארט-אפ לא רק מקימה חברות היי-טק, אלא גם רואה חשיבות להשפיע על החברה ולהפוך אותה לטובה יותר", כך אמר חמי פרס, שותף מייסד בקרן הון-הסיכון פיטנגו.

פרס דיבר במפגש משקיעים עם נציגי סטארט-אפים מהמגזר החרדי, שמשתתפים באקלסרטור המשותף לקמא-טק, לסוכנות לעסקים קטנים במשרד הכלכלה והתעשייה, למעוף ולעיריית בני ברק. במפגש השתתפו נציגים מ-10 סטארט-אפים, שלוקחים חלק במחזור הראשון של הלימודים, שנמשך חצי שנה, וכל אחד מהם הציג את הפתרון של החברה שאותה הוא מייצג. פרס הוא חבר בוועדה המייעצת של קמא-טק ויחד אתו אירח את המפגש אריה לייטסטון, יועץ בכיר לשגרירות ארצות הברית בישראל.

בין הסטארט-אפים שקיבלו ליווי בתכנית נמצאים פתרון מבוסס ביג דטה להתאמת תרופות למטופל, ניטור פשיעה פיננסית, הגנה על כרטיסים חכמים ואת מירי, עוזרת קולית לרכב.

חדשנות מהקמת המדינה ועד היום

"כשחושבים על חדשנות, צריך לזכור שהיא הייתה חלק מהקמת המדינה", אמר פרס. "בעידן של היום, החדשנות לא מונעת מהצורך לשרוד, אלא ממהות, מהשאלה למה אנחנו עושים את זה. זה נקרא תיקון עולם". בהמשך הוא אמר שהוא מאמין שהחדשנות "צריכה להגיע מחלקים שונים וממגזרים שונים בחברה הישראלית, ממוסדות חינוך, אקדמיה ואנשים בודדים שרוצים לשנות את העולם. לכן, השותפות שלנו עם קמא-טק היא בעלת חשיבות אדירה".

רן קויתי, מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה. צילום: אסף ארז

רן קויתי, מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה. צילום: אסף ארז

רן קויתי, מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה, אמר כי "זו השנה הראשונה שאנו מקיימים פעילות כזו לקהל החרדי בבני ברק, וההיענות הגדולה מעידה כי כבר עכשיו ניתן להכתיר אותו כהצלחה. אנחנו, בסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, נמשיך ונפעל על מנת לקדם ולהיטיב עם אוכלוסיות שונות בדרכן להצלחה".

לדברי משה (מוישי) פרידמן, מנכ"ל קמא-טק, "שילוב הכוחות שלנו עם בכירי ההיי-טק הישראלי, משרד הכלכלה, מעוף ועיריית בני ברק הוא המפתח להצלחה ולמינוף היזמים והיזמיות גם בסביבה התחרותית שיש היום".

משה (מוישי) פרידמן, מנכ"ל קמא-טק. צילום: יניב פאר

משה (מוישי) פרידמן, מנכ"ל קמא-טק. צילום: יניב פאר

המחזור הראשון של האקסלרטור המשותף החל את פעילותו בספטמבר האחרון עם נציגים של 10 סטארט-אפים שנבחרו מתוך מאות שהגישו מועמדות. המאיץ מנוהל מקצועית על ידי ארגון קמא-טק, שהקימו יזמים חרדים במטרה לאפשר קידום חרדים בהיי-טק הישראלי. הוא מתקיים בשיתוף בכירים בהיי-טק, בהם פרופ' אמנון שעשוע, סגן נשיא בכיר באינטל העולמית וממקימי מובילאיי, שיזם יחד עם קמא-טק את התכנית ומשמש כיו"ר שלה.

"החדשנות צריכה להגיע מחלקים שונים בחברה הישראלית" Reviewed by on . "אומת הסטארט-אפ לא רק מקימה חברות היי-טק, אלא גם רואה חשיבות להשפיע על החברה ולהפוך אותה לטובה יותר", כך אמר חמי פרס, שותף מייסד בקרן הון-הסיכון פיטנגו. פרס דיב "אומת הסטארט-אפ לא רק מקימה חברות היי-טק, אלא גם רואה חשיבות להשפיע על החברה ולהפוך אותה לטובה יותר", כך אמר חמי פרס, שותף מייסד בקרן הון-הסיכון פיטנגו. פרס דיב Rating: 0

הגיבו