"השלטון המקומי יוביל את החדשנות הדיגיטלית של מדינת ישראל"

"ראשי ערים מבינים כי עיר חכמה ודיגיטלית היא הדבר הבא, ואנחנו אלו שעושים זאת בפועל כבר כמה שנים" ● דברים אלו אמר הבוקר יו"ר המרכז לשלטון מקומי, חיים ביבס, בפתיחת הוועידה של המרכז בנושא בתל אביב

יו"ר המרכז לשלטון מקומי, חיים ביבס. צילום: שרון אלון

"השלטון המקומי הוא זה שמוביל את החדשנות הדיגיטלית של מדינת ישראל. ראשי ערים מבינים כי עיר חכמה ודיגיטלית היא הדבר הבא, ואנחנו אלו שעושים זאת בפועל כבר כמה שנים" – דברים אלו אמר יו"ר המרכז לשלטון מקומי, חיים ביבס, בפתיחת ועידת השלטון המקומי של המרכז, הבוקר בתל אביב.

ביבס אמר כי בזכות ההשקעה וחדשנות שראשי ערים הובילו בשנים האחרונות, רמת השירותים לתושבים השתנתה. "היום התושבים כמעט ולא מגיעים לבניין העירייה, הם מקבלים שירותים באמצעות אפליקציות, שירותים מקוונים, ושירותים נוספים מסביב לזה", אמר ביבס.

לדבריו, ראשי הערים עובדים בשיתוף פעולה יחד עם השלטון המקומי, ומחפשים כל הזמן פתרונות חדשניים. זו אחת הסיבות, לפי ביבס, שהוקם מרכז חדשנות בתל אביב, שמציג את כל הפתרונות לעיר העתיד. עם זאת, הדגיש ביבס, ישנו עדיין האתגר של הטמעת החדשנות ב-160 רשויות בישראל, שאינן נמנות עם הערים הגדולות והחזקות.

ביבס פנה לשר הפנים אריה דרעי, שהשתתף בכנס וביקש את התערבות הממשלה בסיוע לאותן רשויות חלשות. "לא חכמה שערים כמו תל אביב, ירושלים ואחרות יתנו שירותים דיגיטליים. אנחנו יודעים לעבוד ורוצים להרחיב את זה לכל הרשויות האחרות".

שר הפנים, אריה דרעי, בכנס השלטון המקומי. צילום: שרון אלון

שר הפנים, אריה דרעי, בכנס השלטון המקומי. צילום: שרון אלון

בהמשך ציין ביבס כי היעדר תקציב והיעדר ממשלה מקשים מאוד על תפקוד הרשויות, ופוגעים בשירותים. הוא קרא לכל חברי הכנסת ליזום דיון מיוחד, עוד לפני הבחירות, כדי לאשר תקציב מדינה, בסיסי, על מנת שניתן יהיה להמשיך לעבוד.

שר הפנים דרעי אמר כי חלקים ניכרים מתקציב המשרד מופנים לחדשנות בפריפריה. הוא מנה את הערים עכו, אשדוד, ובת ים, כמו גם הנגב המזרחי, שמוגדרת כ'פריפריה עירונית'.

מפגן כוח של הרשויות בישראל

ועידת השלטון המקומי מתקיימת זו השנה הרביעית, והיא מהווה מפגן כוח של הרשויות בישראל. לוועידה הגיעו למעלה מ-800 מבקרים מחו"ל, ביניהם למעלה מ-100 ראשי ערים ובכירים ברשויות המקומיות ברחבי העולם. המשלחת הסינית לא הגיעה, משום שלדברי ביבס, שר הפנים לא הצליח לקבל אישור לכניסתה לארץ. לצד התערוכה הגדולה נערכה תערוכה צדדית של עיר העתיד.

הבחירות, שיתקיימו עוד פחות משבועיים, נתנו את אותותיהן בוועידה. הגיעו אליה שורה ארוכה של חברי כנסת, שרים ופעילים. מלבד שר הפנים, הגיעו שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ, שר המשפטים, אמיר אוחנה, שר החוץ, ישראל כץ, השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל, שר הביטחון, נפתלי בנט, מנכ"ל משרד התקשורת, נתי כהן, ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, וראשי ערים נוספים, וכן ליאורה שכטר, יו"ר פורום המנמ"רים בשלטון המקומי, ועוד.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים