תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » "העננים בממר"ם – אמצעי לחימה מרכזי בצבא, לא פחות ממטוסים וצוללות"
אלוף ליאור כרמלי, ראש אגף התקשוב וההגנה בסייבר. צילום: פלי הנמר

"העננים בממר"ם – אמצעי לחימה מרכזי בצבא, לא פחות ממטוסים וצוללות"

כך לדברי אלוף ליאור כרמלי, ראש אגף התקשוב וההגנה בסייבר, באירוע מלאת 60 שנים ליחידת ממר"ם שבאגף

מאת 19 בינואר 2020, 10:19 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

"פלטפורמות העננים של ממר"ם, הענן תומך הלחימה והענן המבצעי – מהווים כיום אמצעי לחימה מרכזי של צה"ל", כך אמר אלוף ליאור כרמלי, ראש אגף התקשוב וההגנה בסייבר.

האלוף כרמלי דיבר באירוע מלאת 60 שנים ליחידת ממר"ם שבאגף. האירוע התקיים ביום ה' האחרון במרכז לאומנויות הבמה, הרצליה, בהשתתפות מפקדי היחידה לדורותיה וחיילים וקצינים ששירתו בה בעבר ומשרתים בהווה.

לדברי האלוף כרמלי, "אנו מציינים היום שישה עשורים ליחידת המחשבים המרכזית בצה"ל. לא מעט התלבטויות היו לפני 60 שנים באשר לרכש המחשב הראשון לצה"ל וכניסת מערכת הביטחון לעולם המחשבים האלקטרוני. ההחלטה שהתקבלה בזמנו, שברורה לנו היום כל כך, היוותה אבן דרך משמעותית להעצמת כוחו של צה"ל ופתיחת יתרון משמעותי מול אויבינו".

"הדיגיטל הינו המאפשר המרכזי ליכולות של צה"ל"

"לא מעט שינויים עברה יחידת ממר"ם במסע ממחשב הפילקו הראשון ועד לעידן הענן", אמר ראש האגף, "היום, 60 שנים מאז הקמת היחידה, אנו בעיצומו של עידן הטרנספורמציה הדיגיטלית. הדיגיטל הינו המאפשר המרכזי ליכולות של צה"ל בעשרות השנים האחרונות וביתר שאת – בעידן הנוכחי. לממר"ם תמיד היה תפקיד מרכזי בדיגיטל הצה"לי ועתה – עוד יותר". האלוף כרמלי סיים באומרו כי "פלטפורמות העננים של ממר"ם מהוות כיום אמצעי לחימה מרכזי בצבא – לא פחות ממטוס או צוללת. צה"ל מתבסס יותר ויותר על פלטפורמות אלו בתהליכים מבצעיים, מבוססי דיגיטל – להשגת עליונות על אויבנו".

אלוף משנה ע', מפקד ממר"ם, אמר כי "עוד מהתיכון, ובמשך רוב חיי הבוגרים, רציתי להגיע לממר"ם. כאשר סוכם כי אתמנה לתפקיד מפקד היחידה – הגשמתי חלום ילדות".

לדברי אל"מ ע', "מעבר לאתגר המבצעי, הטכנולוגי והפיקודי-ניהולי, הפנמתי בחרדת קודש איזה נכס צאן ברזל ברמה הלאומית הפקידו בידי. הבנתי עד כמה עמוקה ורחבה השפעת ממר"ם על צה"ל ועל המדינה, השפעה אשר נמשכת כבר שישה עשורים".

"יצירת ערך", ציים אל"מ ע', "היא הנר לרגלינו, והטכנולוגיה היא האמצעי שלנו להשיג זאת. אין משימה, או אתגר, שהיחידה אינה מסוגלת לעמוד בהם, כאשר האנשים שלה הם הבסיס להצלחתה, במקצועיותם ובנחישותם".

מפקד ממר"ם סיים בציינו כי "אנו מקפידים להשתנות כדי להתאים את עצמנו לאתגרים הנוכחיים והעתידיים – אך תוך כדי כך, משמרים את הרוח הממר"מית דרך האנשים".

"העננים בממר"ם – אמצעי לחימה מרכזי בצבא, לא פחות ממטוסים וצוללות" Reviewed by on . "פלטפורמות העננים של ממר"ם, הענן תומך הלחימה והענן המבצעי - מהווים כיום אמצעי לחימה מרכזי של צה"ל", כך אמר אלוף ליאור כרמלי, ראש אגף התקשוב וההגנה בסייבר. האלוף "פלטפורמות העננים של ממר"ם, הענן תומך הלחימה והענן המבצעי - מהווים כיום אמצעי לחימה מרכזי של צה"ל", כך אמר אלוף ליאור כרמלי, ראש אגף התקשוב וההגנה בסייבר. האלוף Rating: 0

תגובות (1)

  • Avatar

    ממנחם לנדאו

    נוסטלגי ומרגש כבן המחזור הראשון לממר"מ נהניתי מאד.

הגיבו