מוזילה הוסיפה אלמנטים גרפיים חדשים לממשק המשתמש של פיירפוקס

גרסת האלפא החדשה של הדפדפן, המכונה 3.7, מתהדרת בכפתורי ניווט חדשים ובאפשרות להעביר את הלשוניות של חלונות הגלישה הפתוחים אל החלק העליון של ממשק המשתמש, מעל התפריטים ומעל פסי הכלים ● בנוסף לשינויים הגרפיים, מציעה גרסת האלפא גם שיפורי מהירות בפעולת הדפדפן בסביבת לינוקס

גרסת האלפא החדשה של פיירפוקס 3.7 (Firefox), דפדפן האינטרנט הפופולרי מבית מוזילה (Mozilla), מציגה לראשונה אלמנטים גרפיים בממשק המשתמש, שהם חלק מהשיפוץ הגרפי הכולל שמתכנן הארגון לקראת גרסה 4.0 של הדפדפן, שתושק במהלך השנה הבאה. יצוין, כי הגרסה הנוכחית מיועדת למפתחים בלבד.

הגרסה, המכונה גם Mozilla Developer Preview of Gecko 1.9.3, מתהדרת בכפתורי ניווט חדשים, כשאחד האלמנטים הבולטים הוא עיצוב תלת ממדי שבא לידי ביטוי בשינוי תמונת הכפתור בעת הלחיצה עליו, כדי לדמות לחיצה פיזית. השינוי הבולט ביותר בעיצוב מתגלה כשמבצעים לחיצה ימנית על פס התפריט הטקסטואלי – בתפריט שמופיע ניתן לבחור באפשרות שמעבירה את הלשוניות של חלונות הגלישה הפתוחים אל החלק העליון של הדפדפן, מעל התפריטים ומעל פסי הכלים, בדומה לנהוג בדפדפן כרום (Chrome) של גוגל (Google).

בנוסף לשינויים הגרפיים, מציעה גרסת האלפה גם שיפורי מהירות בפעולת הדפדפן בסביבת לינוקס (Linux). במוזילה טוענים לשיפור ממוצע של כ-4% לעומת גרסת האלפה השלישית; להרצה של תוסף הפלאש (Flash) של אדובי (Adobe) כתהליך נפרד גם בגרסת המקינטוש של הדפדפן; ולהוספת הדפים הפתוחים לרשימת ההשלמה האוטומטית, כדי לאפשר מעבר מהיר ללשונית פתוחה בכל הגרסאות.

תגובות

(1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים