ישראל מתקדמת לפינטק

רשות שוק ההון פועלת לקידום הפינטק - מזמינה חברות בתחום להשתתף בתהליך רישוי מותאם ומציעה הקלות לחברות ביטוח שישקיעו במיזמי אינשורטק

עולם בצמיחה. פינטק. אילוסטרציה: BigStock

רשות שוק ההון פועלת באופן נמרץ לעידוד חדשנות טכנולוגית ועסקית בקרב הגופים המפוקחים על ידה, על מנת לקדם את התחרות בתחום הפיננסי ולהגביר את הנגישות לשירותים פיננסים ואת שקיפות המידע ללקוחות גופים אלו.

בחודש האחרון נקטה הרשות בצעדים שונים בתחום ובכללם:

הקמת מעבדת פינטק (Fintech) ובלוקצ'יין (Blockchain)
הרשות מזמינה יזמים וחברות מתחום הפינטק, המיישמים פתרונות טכנולוגים מתקדמים במתן שירותים פיננסים מוסדרים, ליצור עמה קשר עד ליום ה-1.11.19 (בין אם הגישו בקשת רישיון ובין אם עליהם להגיש בקשה כאמור), אם הללו מעוניינים לעבור תהליך רישוי והסדרה על פי חוק שירותים פיננסים, המותאם למודל העסקי וליישום הטכנולוגי הייחודי שבבסיס פעילותם.

פרסום נייר היוועצות בתחום הקלות להשקעות במיזמי אינשורטק (Insurtech)
במסגרת נייר ההיוועצות הרשות מבקשת לאתר חסמים המקשים על השקעה של חברות ביטוח ביוזמות אינשורטק ובהשקעה של החברות בפיתוח תשתיות אינשורטק. הרשות מבקשת לקבל את עמדת התעשייה בקשר להקלות אפשרויות במשטר כושר פירעון סולבנסי 2, להקלה בתקנות ההשקעה, ולצעדים נוספים שעשויים לסייע לפיתוח תעשיית האינשורטק הישראלית, כגון מנגנונים לעידוד הטמעת פיתוחים חדשניים בתעשיית הביטוח הישראלית, לשם קידומה כ-beta site, עידוד הקמת קרנות השקעה בתחום האינשורטק, ועוד.

הצטרפות הרשות ל-GFIN (ר"ת Global Financial Innovation Network)
רשות שוק ההון הצטרפה לאחרונה לארגון GFIN, שהינו רשת בינלאומית לקידום חדשנות פיננסית, הכוללת כ-30 רגולטורים פיננסיים וגופים בינלאומיים, לרבות קרן המטבע הבינלאומית והבנק העולמי, המתחייבים לתמוך בחדשנות פיננסית, במטרה להקים "ארגז חול"  (Sandbox) בינלאומי ולשתף ידע פרקטי וחדשני בין רגולטורים מובילים בעולם. כמו כן השתתפה הרשות בחודש אפריל האחרון, כנציגה ישראלית יחידה, בשולחן עגול אותו ערכה קרן המטבע הבינלאומית, ה-IMF, בנושאי פינטק ומטבעות וירטואלים.

ד"ר משה ברקת, הממונה על שוק ההון, מציין כי "חדשנות עסקית וטכנולוגית, והקשר עם התעשייה, הינם מעקרונות היסוד המנחים את הרשות בפעילותה. הרשות עוסקת ברישוי ואסדרה של חברות פינטק באופן שוטף, לרבות חברות ביטוח דיגיטליות, פלטפורמות P2P וחברות מתן אשראי, ארנקים דיגיטליים, מיזמי פינטק מבוססי בלוקצ'יין ונותני שירותי תשלום נוספים. פעילות הרשות בתחום הפינטק בזירה הבינלאומית מחזקת את מעמדה של ישראל כמדינה מובילה בעולם בתחום זה".   

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים