תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אפל רוכשת את עסקי המודמים למובייל של אינטל תמורת מיליארד דולר

אפל רוכשת את עסקי המודמים למובייל של אינטל תמורת מיליארד דולר

שתי החברות הודיעו כי חתמו על עסקת הרכישה, שצפויה להיסגר עד סוף השנה בכפוף לאישורים רגולטוריים ולבחינה של גופים שיפוטיים ● אינטל תמשיך לפתח מודמים להתקנים שהם לא סמארטפונים, ואפל תשיג עצמאות בפיתוח פנימי של טכנולוגיות המודמים למוצריה בלי תלות בקואלקום

מאת 28 ביולי 2019, 10:30 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

השמועות מתאמתות: אפל ואינטל הודיעו כי חתמו על הסכם, שלפיו אפל תרכוש את "רוב" עסקי ההמודמים לסמארטפונים של אינטל תמורת 1 מיליארד דולר. כ-2,200 עובדי אינטל יעברו לאפל, שתרכוש גם ציוד ונכסים רוחניים מאינטל. העסקה צפויה להיסגר עד סוף השנה, בכפוף לאישורים רגולטוריים ולבחינה של גופים שיפוטיים.

אינטל לא מוכרת את כל עסקי המודמים שלה, ותמשיך לפתח מודמים להתקנים שהם לא סמארטפונים, כמו מחשבי PC, התקני IoT ומכוניות ללא נהג. לדברי מנכ"ל אינטל, בוב סוואן, "הסכם זה מאפשר לנו להתמקד בפיתוח טכנולוגיה לרשתות דור 5… נמקד את מאמצינו בהתאמה לצרכים של לקוחותינו הגלובליים, בהם מפעילות, יצרניות ציוד תקשורת וספקיות שירותי ענן".

"אנו עובדים עם אינטל במשך שנים רבות ויודעים שהצוות הזה שותף לנחישותה של אפל לעצב טכנולוגיות המספקות את החוויה הטובה בעולם ללקוחותינו", ציין ג'וני סרוג'י, סגן נשיא בכיר לטכנולוגיות חומרה באפל, בהודעת החברה. "אפל נלהבת מן המהנדסים המצוינים שמצטרפים לקבוצת הטכנולוגיות הסלולריות הצומחת, ואנו יודעים שהם ישגשגו בסביבה היצירתית והדינמית של אפל. לצד הרכישות המשמעותיות שלנו של נכסים רוחניים, הם יסייעו לקדם את הפיתוח של מוצרינו העתידיים ויאפשרו לאפל להמשיך ולבדל את עצמה גם בעתיד".

רק באחרונה יישבו אפל וקוואלקום את העימות המשפטי המתמשך ביניהן, ומיד לאחר מכן הודיעה אינטל כי היא יוצאת מעסקי המודמים לסמארטפונים לדור 5.

משמעות הרכישה היא כי אפל עכשיו מצויה על המסלול של ייצור מודמי דור 5 משלה למכשיריה, ולא תהיה תלויה בקואלקום. בנוסף, היתרונות הגדולים של הרכישה הם כי אפל תוכל לשלוט על קצב הפיתוח של טכנולוגיית המודמים, על שילובם המיטבי במוצריה ועל פיתוח תכונות חדשות, בהתאם לאסטרטגיה שלה מאז ומתמיד לבדל ולייחד את מוצריה ממוצרים מתחרים תוך שילוב פיתוחים שממקמים את השבבים שלה בחזית התעשייה.

אפל רוכשת את עסקי המודמים למובייל של אינטל תמורת מיליארד דולר Reviewed by on . השמועות מתאמתות: אפל ואינטל הודיעו כי חתמו על הסכם, שלפיו אפל תרכוש את "רוב" עסקי ההמודמים לסמארטפונים של אינטל תמורת 1 מיליארד דולר. כ-2,200 עובדי אינטל יעברו השמועות מתאמתות: אפל ואינטל הודיעו כי חתמו על הסכם, שלפיו אפל תרכוש את "רוב" עסקי ההמודמים לסמארטפונים של אינטל תמורת 1 מיליארד דולר. כ-2,200 עובדי אינטל יעברו Rating: 0

הגיבו