תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » הגירושים היקרים בתבל יעלו למנכ"ל אמזון 38 מיליארד דולר
אינו מעל החוק. ג'ף בזוס, מייסד ומנכ"ל אמזון. צילום: סטיב ג'ורבטסון, מתוך ויקיפדיה

הגירושים היקרים בתבל יעלו למנכ"ל אמזון 38 מיליארד דולר

אחרי החשיפה של הרומן הסודי עם המגישה והשחקנית לורן סנצ'ז, והסקרנות הרבה כמה מהונו יעביר האיש העשיר בתבל לזוגתו מזה 25 שנים ואם ילדיו במסגרת הסכם הגירושין ביניהם, כעת הדברים מתכנסים לכדי סיום ● מקנזי, שתהפוך לאישה הרביעית בעושרה בתבל, ממש לא עומדת לשמור את כל ההון הזה לעצמה

מאת 1 ביולי 2019, 13:08 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מנכ"ל ומייסד אמזון, ג'ף בזוס, וזוגתו מזה יותר מ-25 שנים, מקנזי, הגיעו להסכמה על החלוקה הפיננסית של נכסיהם לקראת גירושיהם. הסיכום ביניהם אינו רק הסכם הגירושין היקר בעולם עד כה, אלא בפשטות אחת מהעברות ההון הגדולות ביותר בהיסטוריה, וזו צפויה להתרחש ממש בימים הקרובים – נתח של 4% ממניות ענקית הקמעונות אונליין בשווי של 38 מיליארד דולר יעבור אל מקנזי, אחרי שהוחלט שזה יהיה חלקה בהונו של האיש העשיר בעולם, בעלה-כמעט-לשעבר.

זמן קצר אחרי שבינואר האחרון בישרו בני הזוג בזוס על פרידה ידידותית לכאורה, נחשפה הסיבה האמיתית לגירושים – רומן של מנכ"ל אמזון עם המגישה והשחקנית האמריקנית לורן סנצ'ז, שהתגלה באופן מטלטל ואכזרי.

כעת קרב הסוף של הפרשייה עם ההסכם המסקרן והדרמטי, ובמקביל גם ההוגן במיוחד מצד הרעיה, שעליו מבשרת התקשורת.

"אלו גירושי גודזילה", אמר פיטר וולצר, נשיא האקדמיה האמריקנית לעורכי דין לענייני משפחה, והמייסד השותף של פירמת עורכי הדין וולצר מלצ'ר. "שום דבר לא מתקרב לזה בגלל כמות העושר שמתחלקת פה", הסביר.

הסכם הגירושין היקר בעולם

ובאמת, עד היום לא נראו עוד גירושים כה יקרים. שווי גירושי בני הזוג בזוס עקף את השיא שקבע ב-2014 הסכם הגירושין ה"שמן" ביותר בהיסטוריה – גירושי האוליגרך הרוסי דימיטרי ריבולובלב ואשתו אלנה אחרי 24 שנות נישואים. במסגרת ההסכם ביניהם שילם הבעל לאישה 4.5 מיליארד דולרים – שהיוו מחצית מהונו.

כתוצאה מכללים של ה-SEC האמריקני, המחייבים לחשוף שינויים באחזקות, החודש עתיד להתפרסם גילוי רגולטורי המפרט את השינוי בבעלות על ההון, וזה יספק הצצה נדירה לתוך הגירושים היקרים בעולם, שגם לאחריהם יוות ג'ף בזוס, בן ה-55 – האיש שמוביל את אחת מחברות הטכנולוגיה השוות והמצליחות בעולם – בעל התואר "האיש העשיר בתבל", בין היתר בזכות מניות אמזון שבבעלותו ויתר נכסיו – כולל הבעלות על ה-וושינגטון פוסט וחברת חקר החלל בלו אורג'ין – ששוויים עומד כעת על 118 מיליארד דולרים, כך לפי מדד המיליארדרים של בלומברג. התואר הזה נשמע הגיוני, בהתחשב בכך שאמזון המשגשגת דיווחה על הכנסות של 233 מיליארד דולר אשתקד.

הגזרה הטכנולוגית כבר ידעה גירושים מפורסמים בעבר – לארי אליסון מאורקל נחשב למתגרש סדרתי, אבל הצליח למרות זאת לשמור על אחזקותיו ביצרנית התוכנה; הונו של המייסד השותף של גוגל, סרגיי ברין, נשאר גם הוא ללא שינוי לאחר שהוא ו-אן וויצ'יצקי התגרשו ב-2015.

מקנזי התחייבה: חצי מ-38 המיליארדים יתרמו לצדקה

במקרה של הבזוסים המקרה שונה, גם בגלל הבגידה המגה-מתוקשרת וכואבת, אבל בעיקר משום שמקנזי פשוט הייתה שם לצד ג'ף כשהגה את הרעיון לייסד חנות ספרים אונליין, ולאורך כל הזמן שבו אמזון גדלה והפכה למפלצת ההכנסות שהיא, כך שהם פשוט עשו את ההון העצום הזה יחד. אגב, מקנזי "מסתפקת" ב-38 מיליארד הדולרים על אף החוק הקיים במדינה שבה השניים מתגוררים, שקובע שבני זוג נשואים אמורים לחלוק ביניהם חצי-חצי את הונם בעת פרידה.

מה עתידה מקנזי בזוס בת ה-49 – שהופכת כעת לאישה הרביעית בעושה בתבל – לעשות עם הונה האדיר? באופן חסר תקדים ולא יאמן למדי, הגברת בזוס הודיעה כבר במאי כי בכוונתה לתרום מחצית מהונה לצדקה. מחווה נדירה ביותר של רוחב לב ועשייה למען העולם.

מקנזי, שהיא סופרת וכן מייסדת ארגון נגד בריונות בשם Bystander Revolution, אמרה בשבוע שעבר כי יש לה "סכום לא פרופורציונלי של כסף לחלוק", והבטיחה לעבוד קשה בכדי לתת את ההון הרב לצדקה "עד שהכספת תישאר ריקה", כך על פי דיווח של הגרדיאן. את ההצהרה על כך היא פרסמה במכתב ל-Giving Pledge, יוזמה פילנתרופית שנוצרה על ידי המשקיע וורן באפט ומייסד מיקרוסופט, ביל גייטס, במטרה לעודד את האנשים העשירים בעולם להתחייב לתת לפחות מחצית מכספם לצדקה.

 

לעומת מקנזי, באפט וגייטס – ג'ף בזוס אינו ידוע כנדבן גדול. עד היום הוא העביר רק 2 מיליארד דולר, שהם פחות מ-2% מעושרו, לקרן Bezos Day One Fund בכדי לעזור לטפל בתופעת ההומלסיות ולשפר את החינוך לילדים במשפחות בעלות הכנסה נמוכה.

 

הגירושים היקרים בתבל יעלו למנכ"ל אמזון 38 מיליארד דולר Reviewed by on . מנכ"ל ומייסד אמזון, ג'ף בזוס, וזוגתו מזה יותר מ-25 שנים, מקנזי, הגיעו להסכמה על החלוקה הפיננסית של נכסיהם לקראת גירושיהם. הסיכום ביניהם אינו רק הסכם הגירושין הי מנכ"ל ומייסד אמזון, ג'ף בזוס, וזוגתו מזה יותר מ-25 שנים, מקנזי, הגיעו להסכמה על החלוקה הפיננסית של נכסיהם לקראת גירושיהם. הסיכום ביניהם אינו רק הסכם הגירושין הי Rating: 0

הגיבו