תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » מנהלת גלריה לונדונית התפטרה "בגלל קשר ל-NSO"
NSO

מנהלת גלריה לונדונית התפטרה "בגלל קשר ל-NSO"

יאנה פיל, מנכ"לית גלריית סרפנטיין, התפטרה עקב המחלוקת סביב יצרנית הרוגלה הישראלית ● העזיבה הגיעה לאחר שבסוף השבוע חשף הגרדיאן שלמד באתר האינטרנט של ה-SEC שפיל היא הבעלים בעקיפין של נובלפינה קפיטל גרופ - בעלת מניות ראשית ב-NSO

מאת 20 ביוני 2019, 16:34 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

יאנה פיל, מנכ"לית גלריית סרפנטיין הלונדונית הפופולרית לאמנות מודרנית, התפטרה מתפקידה לאחר "התקפות רעילות" ו-"בריונות" שספגה, לדבריה, בעקבות חשיפה כי חברת ההשקעות של בעלה, נובלפינה קפיטל גרופ, היא בעלת השליטה בחברת הסייבר הישראלית NSO.

NSO היא חברה שפיתחה תוכנה בשם פגסוס, שמסוגלת לחדור למכשירים ניידים של משתמשים ולעקוב אחריהם. בשמה נקשרו פרשיות קשות, שהניבו אפילו את רצח העיתונאי הסעודי, מתנגד הממשל, ג'מאל חשוקג'י, שחוסל על יד גורמי שלטון סעודיים באוקטובר אשתקד בקונסוליה הסעודית באיסטנבול שבטורקיה. הרצח הגיע לאחר שלפי דיווחים NSO היא שסיפקה את האפשרות לרגל אחרי העיתונאי.

בפברואר האחרון נודע כי קרן ההון סיכון האמריקנית פרנסיסקו פרטנרס מכרה את NSO למייסדיה הישראלים, שלו חוליו ועומרי לביא, ולחברי הצוות הבכיר בחברה. עוד פורסם כי המייסדים וצוות הניהול נתמכים ברכישה על ידי חברת ההשקעות הפרטית האירופית קרן נובלפינה קפיטל.

הצקות מ"לובי מתואם" נגד ההשקעה של הבעל

בסוף השבוע חשף הגרדיאן כי על פי מסמכים שמופיעים באתר הרשות האמריקנית לניירות ערך ובורסות, ה-SEC, סטיבן פיל, בן זוגה של יאנה פיל, הוא ממייסדי קרן נובלפינה. שמה של פיל עלה בדיווח של הגרדיאן ביום ו' האחרון בהקשר לאחזקותיה בקבוצת NSO, שזוכה לביקורת מקיר לקיר על השימוש ברוגלה שלה ככלי המשמש רשויות של ממשלות, בעיקר במשטרים אפלים, למעקב אחרי מתנגדיהם הפוליטיים.

בעקבות הפרסום הודיעה פיל השבוע (ג') כי היא פורשת מניהול גלריית האמנות, וזאת משום שלדבריה הייתה מושאן של התקפות שהיו "מבוססות על דיווחים לא מדויקים של התקשורת, שעומדים כיום בפני תלונות משפטיות". פיל הוסיפה כי היא ניצבה בפני "לובי מתואם" שפועל נגד ההשקעה האחרונה של בעלה.

"אני מצטערת למצוא את עצמי בעמדה הזו. הקדשתי את רוב חיי המקצועיים לשירות ציבורי במגזר התרבותי", אמרה פיל לתקשורת והוסיפה: "עולם האמנות נסוב סביב חופש הביטוי. אבל הוא לא עוסק בבריונות והפחדה. אני מקדמת בברכה דיון ושיח על המציאות של החיים בעידן הדיגיטלי. יש מקום לדיונים האלה, אבל הם צריכים

מנהלת גלריה לונדונית התפטרה "בגלל קשר ל-NSO" Reviewed by on . יאנה פיל, מנכ"לית גלריית סרפנטיין הלונדונית הפופולרית לאמנות מודרנית, התפטרה מתפקידה לאחר "התקפות רעילות" ו-"בריונות" שספגה, לדבריה, בעקבות חשיפה כי חברת ההשקעו יאנה פיל, מנכ"לית גלריית סרפנטיין הלונדונית הפופולרית לאמנות מודרנית, התפטרה מתפקידה לאחר "התקפות רעילות" ו-"בריונות" שספגה, לדבריה, בעקבות חשיפה כי חברת ההשקעו Rating: 0

הגיבו