תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » ענקיות היי-טק אמריקניות מונעות מעובדיהן מפגשים עם אנשי וואווי
וואווי

ענקיות היי-טק אמריקניות מונעות מעובדיהן מפגשים עם אנשי וואווי

הממשל אמנם השיק חרם אמריקני על מוצרי וואווי, אבל האריך את האפשרות למגעים ב-90 יום, לפני החלה מלאה של איסור המסחר ● אלא שרויטרס טוענת בלעדית: ענקיות כמו אינטל וקוואלקום כבר הורו לעובדיהן להימנע ממגעים עם חברת הטלקום הסינית, למשל במפגשי הכנה לפריסת 5G

מאת 10 ביוני 2019, 11:49 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

חלק מחברות הטכנולוגיה הגדולות, אמריקניות אבל לא רק, אסרו על עובדיהן לקיים שיחות מקצועיות ובלתי פורמליות עם עמיתים לתחום מטעם וואוויי, כך על פי דיווח בלעדי של רויטרס ועל בסיס דבריהם של מקורות שמכירים היטב את הנושא.

החברות שצוינו ספציפית על ידי רויטרס הן יצרניות השבבים אינטל וקוואלקום, חברת המחקר InterDigital Wireless, וכן LG Uplus הדרום קוריאנית. ענקיות אלו הגבילו את עובדיהן מקיום מגעים עם וואווי, ומונעות מהם שיחות לא רשמיות ודיונים שבשגרה, אפילו על הסטנדרטים הטכניים של הרשת הסלולרית המהירה 5G.

האפשרות למגעים מסחריים הוארכה אבל לחרם חיים משל עצמו

לדברי הסוכנות, אינטל וקואלקום נתנו הנחיות מפורשות לעובדיהן לחדול מקשרים עם נציגי וואווי ואילו InterDigital סיפקה הדרכה למהנדסים שלה בכדי להבטיח תאימות של החברה מול תקנות החרם, שיכנסו לתוקף בארצות הברית בהמשך הקיץ. בכיר ב-LG Uplus אמר שהחברה "נמנעת מרצון מאינטראקציה עם עובדי וואווי, למעט פגישות לצורך התקנת ציוד רשת או בעיות תחזוקה", כך ציטטה רויטרס.

לאורך השבועות האחרונים היו כבר כמה חברות אמריקניות שהודיעו על השעיית הקשרים העסקיים עם החברה הסינית המוחרמת, כולל גוגל, אשר מערכת ההפעלה אנדרואיד שלה נמצאת בשימוש כיום על הטלפונים הניידים מתוצרת וואווי. אל גוגל הצטרפו גם ענקיות כמו אינטל, קוואלקום, IRS, פנסוניק וברודקום, שהודיעו כי הן מנתקות יחסים עם וואווי.

החרם הגיע על רקע האשמות של ארצות הברית כנגד החברה הסינית, יצרנית הסמארטפונים השנייה בגודלה בעולם, על כך שהיא לכאורה מסייעת לממשל בארצה בביון ובגניבת סודות מסחריים וביטחוניים מחברות אמריקניות ובינלאומיות – טענות שלא הוכחו מעולם. צו החירום שהוציא טראמפ, שקרא להחרמת החברה כליל, הוא לפיכך צו שהוצא מטעמי ביטחון המולדת, וכמובן נחשב כמחייב את כולם.

אלא שוואווי קיבלה ארכה של 90 יום מארצות הברית, לצורך תקופת הסתגלות לגזירות הקשות, אך מסתבר שיש חברות שלא ממתינות ומחסלות את קשריהן איתה מיידית.

5G – על הכוונת איחור בפריסה ונזקים כספיים חמורים

כאמור, משרד המסחר האמריקני אישר לחברות לקיים אינטראקציה מוסדרת עם וואווי עד סוף אוגוסט "בהתאם לצורך בפיתוח של תקני 5G" – זאת אומרת בכל הנוגע בפריסת הדור החמישי של התקשורת האלחוטית המהירה, שנמצאת בעיצומה כיום.

יצוין כי על פי הערכות שונות, רשתות 5G צפויות להתחיל לפעול עד 2020, אלא שעצירת המגעים עם וואווי עלולה לחבל ביעד זה ולעכב את הפריסה בכל העולם.

דיווח של סוכנות הידיעות הצרפתית AFP מיום ו' האחרון טוען כי החרמתן של וואווי, וכן של ZTE הסינית, ממעורבות בפריסת 5G באירופה, תגרור בעקבותיה נזק כלכלי עצום ליבשת, כך על פי הערכות של GSM Association – גוף תעשייה בכיר המייצג מפעילות סלולריות בכל רחבי תבל.

הדו"ח מטעם הארגון הגיע לידי הסוכנות, ובו צוין כי המצב החדש עלול לגבות מחיר – 62 מיליארדי דולרים של הפסדים ליתר דיוק. בנוסף נכתב כי השינוי גם עתיד לגרום לעיכובים של עד 18 חודשים באספקת טכנולוגיית 5G תקינה ללקוחות ספקיות הסלולר.

וואווי לא הגיבה לדיווחים אלו.

ענקיות היי-טק אמריקניות מונעות מעובדיהן מפגשים עם אנשי וואווי Reviewed by on . חלק מחברות הטכנולוגיה הגדולות, אמריקניות אבל לא רק, אסרו על עובדיהן לקיים שיחות מקצועיות ובלתי פורמליות עם עמיתים לתחום מטעם וואוויי, כך על פי דיווח בלעדי של רו חלק מחברות הטכנולוגיה הגדולות, אמריקניות אבל לא רק, אסרו על עובדיהן לקיים שיחות מקצועיות ובלתי פורמליות עם עמיתים לתחום מטעם וואוויי, כך על פי דיווח בלעדי של רו Rating: 0

הגיבו