תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » פינטרסט ביצעה הנפקה מוצלחת – לפי שווי של 10 מיליארד דולר
אווירה עוינת נשים? פינטרסט. צילום: BigStock

פינטרסט ביצעה הנפקה מוצלחת – לפי שווי של 10 מיליארד דולר

ההנפקה בוצעה על פי שער של 19 דולר למנייה - גבוה מהשער שהציבו לה המנפיקים ● בסך הכל, הרשת החברתית גייסה בה 1.45 מיליארד דולר

מאת 18 באפריל 2019, 15:36 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

הרשת החברתית פינטרסט השלימה אמש (ד') הנפקה של 1.45 מיליארד דולר בשוק המניות של ניו-יורק (בורסת NYSE), מה שאומר ששווי השוק שלה עומד על 10 מיליארד דולר. בעקבות סיום ההנפקה, החברה תתחיל להיסחר היום (ה').

מדובר בהנפקה מוצלחת מאוד, שכן היא בוצעה על פי שער של 19 דולר למנייה, בעוד שהמנפיקים, גולדמן זקס וג'יי. פי. מורגן צ'ייס, קבעו לה שער של בין 15 ל-17 דולר.

השער הגבוה לא הפתיע, משום שהשוק אוהב את חברות הרשתות החברתיות. זאת ועוד, החברה צועדת בבטחה לעתיד חיובי, עם 265 מיליון משתמשים קבועים חודשיים, הכנסות שעלו ב-2018 ב-60% ל-756 מיליון דולר והפסד שנתי שהולך ומצטמצם, ועמד אשתקד של 63 מיליון דולר בלבד.

פינטרסט נוסדה ב-2010 על ידי בן סילברמן ואיוואן שארפ, עובדים לשעבר של גוגל ופייסבוק, בהתאמה, וקצת יותר משנה לאחר שהושקה היא נכנסה לרשימת 10 הרשתות החברתיות המובילות. מדובר ברשת חברתית דמוית לוח מודעות, שאליה יכולים המשתמשים להעלות תמונות לפי נושאים. הנשים מהוות את רוב המשתמשים והמשתמשות באתר, כשהנושאים הפופולריים הם מעצבי אופנה וקולקציות, ואומנויות.

פינטרסט ביצעה הנפקה מוצלחת – לפי שווי של 10 מיליארד דולר Reviewed by on . הרשת החברתית פינטרסט השלימה אמש (ד') הנפקה של 1.45 מיליארד דולר בשוק המניות של ניו-יורק (בורסת NYSE), מה שאומר ששווי השוק שלה עומד על 10 מיליארד דולר. בעקבות סי הרשת החברתית פינטרסט השלימה אמש (ד') הנפקה של 1.45 מיליארד דולר בשוק המניות של ניו-יורק (בורסת NYSE), מה שאומר ששווי השוק שלה עומד על 10 מיליארד דולר. בעקבות סי Rating: 0

הגיבו