תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » קוואלקום זכתה ב-31 מיליון דולר בתביעת פטנטים נגד אפל
קוואלקום

קוואלקום זכתה ב-31 מיליון דולר בתביעת פטנטים נגד אפל

עוד סבב במלחמת הענקיות: בפסק דין שהתקבל ביום ו' קבע בית המשפט הפדרלי האמריקני שאפל הפרה שלושה פטנטים של קוואלקום ותשלם על כך

מאת 17 במרץ 2019, 11:50 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

אפל וקוואלקום מעורבות, כך נדמה, במאבקים משפטים כברירת מחדל של ממש. באחרונה קטפה ענקית השבבים כמה ניצחונות על פני ענקית ה-iPhone – למשל כשהצליחה לחבל זמנית במכירותיה בסין – וכעת היא רושמת עוד ניצחון אחד לרשימה.

כעת מצא חבר מושבעים של בית המשפט הפדרלי בסן דייגו, ארצות הברית, שאפל אשמה בהפרת שלושה פטנטים של קוואלקום. כתוצאה מכך, ביום ו' חייב בית המשפט את הענקית מקופרטינו לשלם 31 מיליון דולר ליריבתה הנצחית. האריתמטיקה שמאחורי הסכום – על הפרת שלושת הפטנטים נקבעו לאפל 1.41 דולר כפיצוי לכל מכשיר iPhone.

לא ידוע כרגע אם אפל תערער על ההחלטה המסוימת. עם זאת, ההחלטה האחרונה היא עוד תוספת מעניינת למספר רב של קרבות משפטיים בין שניים מהשמות הגדולים של תעשיית הטכנולוגיה, ואלו נמשכים בשנים האחרונות ולא מראים כל סימן של הצטננות. הפסיקה האחרונה אמנם מייצגת ניצחון טכני נוסף בעבור קוואלקום, אבל מדובר על דגדוג בכיס התפוח של אפל, אשר התגאתה במכירות בסכום עתק של 265 מיליארדי דולרים עם תום שנת הכספים 2018.

כסף גדול ממש על כף המאזניים

אפל הבהירה בעבר כי היא מאמינה שהתביעה הזו הוגשה על ידי קוואלקום כתגמול להחלטתה לבחור את אינטל כספקית המשנית של מודם LTE, שאיתה החלה אפל לעבוד מאז ה-iPhone 7. מאז 2018 אפל כבר בחרה בלעדית במודמים Intel LTE בעבור ה-iPad Pro שלה וה-iPhone XS, ה-iPhone XS Max וה-iPhone XR.

"פסק הדין של חבר המושבעים מהיום (ו') הוא הניצחון האחרון בהתדיינויות הפטנטים העולמיות שלנו, שמטרתן לחייב את אפל באחריות לשימוש בטכנולוגיות היקרות שלנו מבלי לשלם בעבורן", אמר דון רוזנברג, המשמש כיועץ משפטי של קוואלקום, שהוסיף כי "הטכנולוגיות שהומצאו על ידי קוואלקום ואחרות הן מה שאפשר לאפל להיכנס לשוק ולהיות מוצלחת כל כך".

בעבר טענה אפל כי הפרקטיקה של קוואלקום, שמקבלת נתח ממכירת המכשירים כנגד רישיונות פטנט, בתוך שהיא עדיין מקבלת תשלום בעבור השבבים שלה, אינה הוגנת ולא חוקית. קוואלקום טענה כנגדה ואמרה כי אין שום דבר פסול במודל העסקי שלה. זה היה מה שבסופו של דבר הביא לבית המשפט מקרה משמעותי, שבו הוא יעסוק בחודש הבא, ב-15 באפריל, ושלעומתו הפסיקה האחרונה של 31 מיליוני הדולרים תהיה כסף קטן, כי מיליארדי דולרים עומדים להימצא בו על כף המאזניים.

קוואלקום זכתה ב-31 מיליון דולר בתביעת פטנטים נגד אפל Reviewed by on . אפל וקוואלקום מעורבות, כך נדמה, במאבקים משפטים כברירת מחדל של ממש. באחרונה קטפה ענקית השבבים כמה ניצחונות על פני ענקית ה-iPhone - למשל כשהצליחה לחבל זמנית במכיר אפל וקוואלקום מעורבות, כך נדמה, במאבקים משפטים כברירת מחדל של ממש. באחרונה קטפה ענקית השבבים כמה ניצחונות על פני ענקית ה-iPhone - למשל כשהצליחה לחבל זמנית במכיר Rating: 0

הגיבו