תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אבטחת מידע וסייבר » פאדיחה: אחד ממייסדי כנס RSA לא הגיע – כי לא קיבל ויזה לארה"ב
פרופ' עדי שמיר. צילום: רמי חכם

פאדיחה: אחד ממייסדי כנס RSA לא הגיע – כי לא קיבל ויזה לארה"ב

פרופסור עדי שמיר: "לא ברור לי מדוע נמנעה כניסתי. לא הצלחתי לקבל על כך תשובה – לכאן או לכאן. אני ממייסדי הכנס"

מאת 6 במרץ 2019, 15:29 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מבוכה ותדהמה בכנס אבטחת המידע הגדול בעולם: פרופסור עדי שמיר, ממייסדי RSA, שהאות "S" היא על שם משפחתו, לא הגיע לכנס RSA, הנערך השבוע בסן פרנסיסקו. הסיבה פרוזאית משהו: הוא לא קיבל אשרת כניסה לארצות הברית.

בפתח הכנס הוקרן סרטון של פרופסור שמיר, בו הוא אמר כי "לא ברור לי מדוע נמנעה כניסתי. לא הצלחתי לקבל על כך תשובה – לכאן או לכאן. אני ממייסדי הכנס אשר מתקיים זה עשרים ומשהו שנים, ולמרות זאת לא קיבלתי אשרת כניסה של תייר, על מנת שאוכל להשתתף בכנס. אני מאחל לכם כנס פורה ומוצלח".

חתן פרס ישראל

שמיר, בן 66, חבר באוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת וורוויק ומכון ויצמן למדע. הוא חבר האקדמיה הלאומית למדעים של ארצות הברית, בריטניה ויפן. פרופ' שמיר הוא חתן פרס ישראל, חתן פרס יפן, וגם חתן פרס טיורינג, מהחשובים שבפרסים המדעיים.

שמיר הוא מדען מחשב ישראלי, העוסק בעיקר בקריפטוגרפיה (תורת ההצפנה) ובסיבוכיות חישובית. את התואר השני והשלישי עשה במכון ויצמן למדע. עם סיום לימודיו עבד בין השנים 1977 ל-1980 ב-MIT, המכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס. בשנת 1980 הועלה לדרגת פרופסור חבר במכון ויצמן, במחלקה למתמטיקה שימושית ומדעי המחשב.

שמיר ידוע בזכות תרומותיו הרבות לקריפטוגרפיה. עבודותיו נוגעות בכל היבט של התחום. אחת הראשונות בהן הייתה אלגוריתם ההצפנה RSA, אשר מהווה בסיס למרבית תוכנות ההצפנה הנהוגות היום. האלגוריתם פותח בשנת 1977, בעת ששמיר שהה ב-MIT, והוא קרוי על שם ראשי התיבות ממציאיו: ריבסט, שמיר ואדלמן.

שמיר זכה, יחד עם אדלמן וריבסט, בפרס טיורינג לשנת 2002. פרסים נוספים בהם זכה: פרס ארדש לשנת 1983, פרס רוטשילד, פרס ויצמן לשנת 1987. הוא נבחר כחבר האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים בשנת 1998. בצרפת הוענק לו תואר דוקטור לשם כבוד באקול נורמל סופרייר בשנת 2003. בשנת 2005 פרופ' שמיר נבחר כחבר זר של האקדמיה הלאומית למדעים של ארצות הברית. הוא זכה בפרס ישראל לחקר מדעי המחשב לשנת תשס"ח ובפרס יפן בשנת 2017.

פאדיחה: אחד ממייסדי כנס RSA לא הגיע – כי לא קיבל ויזה לארה"ב Reviewed by on . מבוכה ותדהמה בכנס אבטחת המידע הגדול בעולם: פרופסור עדי שמיר, ממייסדי RSA, שהאות ''S'' היא על שם משפחתו, לא הגיע לכנס RSA, הנערך השבוע בסן פרנסיסקו. הסיבה פרוזאי מבוכה ותדהמה בכנס אבטחת המידע הגדול בעולם: פרופסור עדי שמיר, ממייסדי RSA, שהאות ''S'' היא על שם משפחתו, לא הגיע לכנס RSA, הנערך השבוע בסן פרנסיסקו. הסיבה פרוזאי Rating: 0

תגובות (4)

 • אמנון אלבי

  כמה סיגרים וקצת שמפניה מבטיחים ויזה.

 • The Observer

  I am afraid a group of cyber criminals invaded the government system and tagged prof. Shamir as a threat to the global computing systems.

 • ערן

  צודקים !!
  אתה נוסע למטרות עסקים ולא כתייר.

  תגיש בקשה כמו שצריך.
  מעציב לראות שגם פרופסורים סופר חכמים מנסים לקצר תהליכים ולהיות בבינוניות הישראלית שלהם.

 • יצחק מנור

  אמנון אלבי יקר
  סיגרים ושמפניה

הגיבו