אמזון, אלפבית ו-וולמארט – החברות בעלות הוצאות ה-ICT הרבות ביותר

אמזון הוציאה בשנה החולפת 13.6 מיליארד דולר על טכנולוגיות, ואילו אלפבית ו-וולמארט – 12 מיליארד כל אחת; כך לפי IDC ● חברת המחקר מעריכה ש-AWS תצטרך להגדיל עד מאוד את ההוצאות שלה על שירותי ענן, לאור התחרות

אילוסטרציה: BigStock

שלוש החברות בעלות ההוצאות הגדולות ביותר בעולם בתחומי ה-ICT ל-2018 הן אמזון, אלפבית ו-וולמארט – כך עולה מדו"ח חדש שפרסמה IDC.

לפי החברה, שחקרה את הוצאות ה-ICT בחברות הגדולות בעולם בשנה החולפת, אמזון ניצבת בראש הרשימה, עם סך של 13.6 מיליארד דולר. אחריה אלפבית – החברה האם של גוגל – ו-וולמארט, עם הוצאות שנתיות בסך של כ-12 מיליארד דולר כל אחת על תוכנה, חומרה, שירותים, ציוד תקשורת וכוח אדם.

עורכי הדו"ח ציינו כי ההוצאות על שרתים ותשתיות של דטה סנטרים היוו נתח גדול מההוצאות של אמזון וגוגל, לאור העובדה שהן בונות שירותי ענן כדי למכור אותם לחברות אחרות (ובמקרה של גוגל, גם למשתמשים פרטיים).

לפי הדו"ח, 10 החברות שבראש הטבלה מוציאות 7% מסך ההוצאות על ה-ICT של 4,800 הארגונים והחברות ש-IDC עוקבת אחריהן. הסכום מסתכם ב-1.1 טריליון דולר.

מבין 10 החברות הראשונות, וולמארט היא הקמעונאית היחידה, שהשקיעה רבות כדי לשפר את שרשרת האספקה, את המסחר האלקטרוני ואת שירותי הלוגיסטיקה שלה.

להערכת IDC, עסקי הענן הצומחים של אמזון ידרשו הוצאות גדולות גם השנה, כדי לשמור על ההובלה של שירותי הענן שלה ברחבי העולם ולהרחיב אותם מול התחרות מצד גוגל ומיקרוסופט.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים