תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » היי-טק עולמי » ג'וני סרוג'י, מדען מחשב ישראלי ובכיר באפל – מועמד למנכ"לות אינטל
ג'וני סרוג'י, סגן נשיא לטכנולוגיות חומרה באפל. צילום: אתר החברה

ג'וני סרוג'י, מדען מחשב ישראלי ובכיר באפל – מועמד למנכ"לות אינטל

הוא מכהן כבר 3 שנים כסגן נשיא בכיר לטכנולוגיית חומרה בשורות הענקית מקופרטינו וגרף הצלחה עצומה בעבורה בתחום השבבים ● אינטל, כך לפי דיווחים בתקשורת, מעוניינת בו לאיוש כיסא המנכ"ל שלה, שנותר מיותם למעשה מאז "התפוטרתו" של בריאן קרזניץ'

מאת 16 בינואר 2019, 10:42 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

דיווח חדש שפורסם אתמול (ג') מעלה שם חדש שמככב ברשימת המועמדים הקצרה של אינטל לאיוש תפקיד המנכ"ל שלה: ג'וני סרוג'י, מדען המחשב הישראלי, וסגן נשיא בכיר לתחום החומרה של אפל, אשר לו היסטוריה של הצלחה בעבודה עם שבבים, כך על פי Axios.

עברו כבר יותר משישה חודשים מאז שענקית השבבים אינטל בישרה על התפטרותו-פיטוריו של המנכ"ל בריאן קרזניץ', בעקבות אישור "הפרה של מדיניות איסור ההתחברות של אינטל, שחלה על כל המנהלים" – ושהפרתה התבטאה במערכת יחסים בהסכמה של קרזניץ' עם עובדת – והחברה עדיין לא בחרה לו יורש קבוע. סמנכ"ל הכספים של החברה, בוב סוואן, מכהן כמנכ"ל זמני, ומסיבות רבות הובהר כי הוא אינו מעוניין בקביעות בתפקיד.

לאחרונה דיווח בלומברג כי אינטל פסלה כמה מועמדים למנכ"לות, כולל את סנג'אי ג'ה, מנכ"ל GlobalFoundries לשעבר; אננד צ'נדרסקר, סגן נשיא ומנהל השיווק בקוואלקום; וכן את רנה ג'יימס, לשעבר נשיאת אינטל וכיום בכירה ב-Ampere Computing. על פי הדיווח, דירקטוריון אינטל מתכנן לסיים את חיפוש המנכ"ל לפני הגשת דו"ח הרווח של החברה לרבעון הרביעי, זאת אומרת – עד ה-24 בינואר.

סיפור ההצלחה של אפל: ערבי נוצרי ישראלי

סרוג'י הוא ערבי נוצרי ישראלי, שנולד סמוך לוואדי ניסנס שבחיפה. הוא בעל תואר שני במדעי המחשב מהטכניון ועבד בסוף שנות ה-80 ותחילת ה-90 במעבדות הפיתוח של יבמ בחיפה. לאחר מכן הוא הצטרף לחטיבת השבבים של אינטל ישראל כמנהל בכיר בתחום טכנולוגיות האימות ומערכות ההפצה המבוזרות.

סרוג'י עבד באפל – בארצות הברית ובישראל – בין 1999 ל-2005, וחזר אליה ב-2008. בין לבין הוא שב לשלוש שנים ליבמ. הוא משמש כסגן נשיא בכיר לטכנולוגיית חומרה באפל מ-2015. בשלהי 2017 התפרסם כי הוא אחד המשתכרים הגדולים של אפל – סרוג'י הרוויח כ-24 מיליון דולר באותו שנה, ואפילו המנכ"ל טים קוק, השתכר פחות ממנו, עם תלוש של כ-13 מיליון דולרים "בלבד" – דבר המעיד בין השאר על חשיבותו של סרוג'י לענקית מקופרטינו.

ואכן, בהובלתו של סרוג'י, פיתוח תחום השבבים אפל הפך למרשים במיוחד – החברה מספקת בעקביות את המעבדים הטובים ביותר בעבור כל קו מוצרי מכשיר הדגל שלה, ה-iPhone, כמו גם גרסאות חזקות יותר של שבבים אלו בעבור מערך ה-iPad שלה. עשייתו באפל עומדת גם מאחורי הצלחתם של מוצרי מפתח כמו ה-AirPods וה-Apple Watch, שהמעבדים האיכותיים שלהם עושים בעבורם חלק נכבד מההצלחה, ואפילו מוצרי מקינטוש, שהגרסאות האחרונות שלהם משלבות שבב נלווה המכונה T2 שנועד לטפל במגוון של פונקציות, כולל אבטחה.

אין ספק שסרוג'י הוכיח את עצמו בתחום השבבים ובאופן מרשים במיוחד – אבל עדיין לא ברור איך או אם תצליח אינטל "לגנוב" אותו מאפל. במידה שיגיע בסופו של דבר לתפקיד מנכ"ל אינטל, הדבר יסייע בבירור להצלחת החברה, ובמקביל עלול להוות מכה משמעותית למדי למאמצי הפיתוח של שבבי אפל.

ג'וני סרוג'י, מדען מחשב ישראלי ובכיר באפל – מועמד למנכ"לות אינטל Reviewed by on . דיווח חדש שפורסם אתמול (ג') מעלה שם חדש שמככב ברשימת המועמדים הקצרה של אינטל לאיוש תפקיד המנכ"ל שלה: ג'וני סרוג'י, מדען המחשב הישראלי, וסגן נשיא בכיר לתחום החומ דיווח חדש שפורסם אתמול (ג') מעלה שם חדש שמככב ברשימת המועמדים הקצרה של אינטל לאיוש תפקיד המנכ"ל שלה: ג'וני סרוג'י, מדען המחשב הישראלי, וסגן נשיא בכיר לתחום החומ Rating: 0

הגיבו