תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אבטחת מידע וסייבר » בריטניה: נדחתה תביעת ענק נגד גוגל בעניין הפרת פרטיות משתמשים
גוגל

בריטניה: נדחתה תביעת ענק נגד גוגל בעניין הפרת פרטיות משתמשים

התובעים טענו כי ענקית הטכנולוגיה אספה מידע אודות למעלה מ-4 מיליון משתמשי iPhone והשתמשה בו לצרכי מיקוד פרסומות ● תביעה דומה בארה"ב הסתיימה בהסכם פשרה ופיצוי

מאת 8 באוקטובר 2018, 16:56 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

בית המשפט העליון בבריטניה דחה היום (ב') תביעה ייצוגית שהוגשה נגד גוגל ובה נטען כי ענקית הטכנולוגיה אספה מידע אישי רגיש מלמעלה מ-4 מיליון משתמשי iPhone של אפל בממלכה הבריטית.

התביעה הוגשה על ידי קבוצה בשם "גוגל את חייבת לנו" אשר דרשה פיצוי בגובה ביליון יורו.
במסגרת התביעה נטען בין השאר כי גוגל הפרה את תקנות הפרטיות על מכשירי ה-iPhone במהלך מספר חודשים בין השנים 2011 ל-2012 והשתמשה בנתונים אישיים שונים של משתמשים.

מיקוד פרסומות לחשיפה בפני קהלים רלוונטים

במהלך הדיונים בתביעה נטען בין השאר כי המידע שאספה כלל גזע ומוצא אתני, מצב בריאות נפשית ופיסית, נטייה פוליטית, מין, נטייה מינית ומעמד חברתי. עוד נטען כי גוגל לכאורה אספה מידע גם על מצבם הפיננסי של המשתמשים, הרגלי הצריכה שלהם ומיקומם הגאוגרפי. מידע זה קוטלג למטרת מקסום רווחי פרסום על ידי מיקוד פרסומות לחשיפה בפני קהלים רלוונטים למודעות מותאמות שונות.

כך למשל, לחובבי ספורט הוצעו פרסומות לנעלי ספורט, לחובבי בישול הוצעו ספרי בישול או מוצרים רלוונטיים לבישול וכדומה.

במהלך הדיונים הוצגה תביעה דומה שהוגשה בנושא לבית המשפט בארצות הברית ובה הוסדר בהסכם פשרה כי יועבר פיצוי מצד גוגל על סך של כ-40 מיליון דולר לתובעים.

על פי ההערכות התביעה נדחתה בין השאר בשל קושי להוכיח כי בפועל נגרם נזק כלשהו למשתמשים.

כאמור, בית המשפט דחה את התביעה.

בריטניה: נדחתה תביעת ענק נגד גוגל בעניין הפרת פרטיות משתמשים Reviewed by on . בית המשפט העליון בבריטניה דחה היום (ב') תביעה ייצוגית שהוגשה נגד גוגל ובה נטען כי ענקית הטכנולוגיה אספה מידע אישי רגיש מלמעלה מ-4 מיליון משתמשי iPhone של אפל במ בית המשפט העליון בבריטניה דחה היום (ב') תביעה ייצוגית שהוגשה נגד גוגל ובה נטען כי ענקית הטכנולוגיה אספה מידע אישי רגיש מלמעלה מ-4 מיליון משתמשי iPhone של אפל במ Rating: 0

הגיבו