תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » מסתמן: מריוס נכט יקים בנק דיגיטלי בישראל
פורש מצ'ק פוינט. מריוס נכט. צילום: קובי קנטור ז"ל

מסתמן: מריוס נכט יקים בנק דיגיטלי בישראל

נכט ועוזי ימין, מנכ"ל דלק ארצות הברית, מנהלים מגעים עם המפקחת על הבנקים והאוצר במטרה להקים מתחרה דיגיטלי לבנקים האחרים ● גורם המקורב לנכט: העולם הפיננסי מצוי על סף מהפכה טכנולוגית – והם רוצים להכשיר את הקרקע לכניסתה לישראל

מאת 21 במאי 2018, 14:14 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מריוס נכט, ממקימי צ'ק פוינט (Check Point), ועוזי ימין, מנכ"ל דלק ארצות הברית, מתכוונים להקים בנק דיגיטלי בישראל. בימים אלה מנהלים השניים מגעים להקמת הבנק עם המפקחת על הבנקים, ד"ר חדוה בר, ועם גורמים במשרד האוצר.

מבחינת הרגולציה, הקמת בנק דיגיטלי היא הקמת בנק לכל דבר ועניין. אם התכנית של נכט וימין תצא אל הפועל, הבנק שלהם יתחרה בבנקים הוותיקים.

בנק ישראל ומשרד האוצר מעוניינים להגביר את התחרות במערכת הבנקאית, אלא שהמחיר של הקמת בנק חדש לא זול: נדרש לצורך כך הון עצמי של 120 מיליון דולר. נכט וימין מתכוונים להשקיע סכום של 60 מיליון דולר – 30 מיליון כל אחד. גורם המקורב לנכט מסר שבכוונתם לגייס עוד 60 מיליון דולר ממשקיעים אחרים או באמצעות הבורסה. שני היזמים הם אנשים אמידים מאוד, כאשר הונו של נכט מוערך בשני מיליארד דולר.

לנכט ולימין יש מספר תנאים להקמת הבנק: שהמדינה תכלול אותו במסגרת ביטוח פיקדונות של מפקידים בבנק החדש, שהיא תחייב להקים גוף חיצוני שישמש לשכת שירות לבנקים דיגיטליים ושהיא תקים גוף API, שיאפשר לכל אחד מאזרחי ישראל להיכנס למידע הרלוונטי לו אישית בכל בנק בישראל.

במידה שהבנק יקום, הוא יהווה תחרות חזקה למערכת הבנקאות הקיימת, בין היתר מאחר שבניגוד לבנקים האחרים, שמחזיקים גם בסניפים פיזיים, הבנק של נכט וימין יהיה רזה מאוד, עם הוצאות נמוכות ויש להניח שגם עמלות נמוכות מאלה של מתחריו.

גורם המקורב לנכט סיפר ששני היזמים החליטו ללכת על הפרויקט משום שהם מאמינים שהמערכות הפיננסיות בעולם מצויות על סף מהפכה טכנולוגית דרמטית וברצונם להיות החלוץ בשינוי זה. כמו כן, הם מעוניינים להכשיר את הקרקע למהפכה הזו בישראל, ועל ידי כך לתרום תרומה חשובה לקידומה של המדינה ולצמיחתה הכלכלית.

 

מסתמן: מריוס נכט יקים בנק דיגיטלי בישראל Reviewed by on . מריוס נכט, ממקימי צ'ק פוינט (Check Point), ועוזי ימין, מנכ"ל דלק ארצות הברית, מתכוונים להקים בנק דיגיטלי בישראל. בימים אלה מנהלים השניים מגעים להקמת הבנק עם המפ מריוס נכט, ממקימי צ'ק פוינט (Check Point), ועוזי ימין, מנכ"ל דלק ארצות הברית, מתכוונים להקים בנק דיגיטלי בישראל. בימים אלה מנהלים השניים מגעים להקמת הבנק עם המפ Rating: 0

הגיבו