ממנמ"ר למנכ"ל: לוי הלוי ינהל את חברת כרטיסי האשראי כאל

הלוי, סמנכ"ל, ראש חטיבת הטכנולוגיות והתפעול של בנק דיסקונט, יחליף את דורון ספיר, שכיהן כמנכ"ל חברת כרטיסי האשראי בחמש השנים האחרונות ● טרם נקבע מתי הלוי ייכנס לתפקידו והדבר כפוף לאישור בנק ישראל

לוי הלוי, המנכ"ל החדש של כאל, מקבל את תואר מנמ''ר השנה. צילום: ניב קנטור

קידום משמעותי ללוי הלוי: מנמ"ר בנק דיסקונט מונה היום (ב') על ידי דירקטוריון חברת כרטיסי האשראי כאל למנכ"ל שלה. הלוי יחליף את דורון ספיר, שמסיים את תפקידו כמנכ"ל החברה לאחר חמש שנים. ספיר מונה בחודש שעבר למנכ"ל חברת הביטוח מגדל. מועד תחילת כהונתו של הלוי טרם נקבע והוא כפוף לאישור בנק ישראל.

בנק דיסקונט הוא בעל השליטה בכאל, עם 72%. הלוי, בן 48, כיהן בארבע השנים האחרונות כסמנכ"ל, ראש חטיבת הטכנולוגיות והתפעול של הבנק, ובשנתיים האחרונות הוא משמש כחבר בדירקטוריון כאל. הוא אף זכה בפברואר השנה בתואר המנמ"ר המצטיין של אנשים ומחשבים. ההחלטה על מינויו למנכ"ל כאל התקבלה בעקבות עבודת צוות איתור מטעם דירקטוריון החברה ולאור המלצת דירקטוריון הבנק.

בתקופת כהונתו של הלוי כמנמ"ר, ביסס בנק דיסקונט את התשתית הטכנולוגית שלו ואת פעילותו בתחומי הדיגיטל והטכנולוגיה. הלוי היה שותף מרכזי ליישום התכנית האסטרטגית של הבנק ולהובלת הטרנספורמציה הדיגיטלית בו, כמו גם יוזמות חדשניות, שלדברי דיסקונט הביאו לשיפור חוויית השירות ללקוחות.

קודמו של הלוי בתפקיד, דורון ספיר. צילום: ישראל הדרי

קודמו של הלוי בתפקיד, דורון ספיר. צילום: ישראל הדרי

קודם לתפקידו בדיסקונט, שימש הלוי במגוון רחב של תפקידי ניהול בכירים בתחום הפיננסי-טכנולוגי, ובהם משנה למנכ"ל מנורה מבטחים, מנהל אגף הפיתוח בבנק הפועלים, מנכ"ל קבוצת מלם ומנכ"ל קונסיסט מערכות. הלוי, בוגר ממר"ם, הוא בעל תואר ראשון במשפטים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת בר אילן.

"חדשן, מהפכן, צ'מפיון"

כאמור, הלוי הוכתר בפברואר השנה כמנמ"ר השנה של אנשים ומחשבים, יחד עם 20 בעלי תפקידים בכירים נוספים בעולם ה-ICT, שקיבלו אותות הערכה והצטיינות על פועלם ב-2017. התארים ניתנו במסגרת כנס KickOff 2018, שנערך לציון פתיחת שנת הפעילות העסקית 2018.

האותות חולקו לאחר בחינה של ועדת איתור שבראשה עמד פרופ' גדי אריאב מאוניברסיטת תל אביב ובין חבריה היו אודליה לבנון, מנכ"לית מחב"א; דן תל ניר, לשעבר מנמ"ר המרכז למחקר גרעיני בנחל שורק; שלמה שמאי, משנה למנכ"ל ומנמ"ר הפניקס; ורונן זרצקי, יו"ר פורום C3 מבית אנשים ומחשבים ומנכ"ל BSD-IT.

על הלוי כתבו חברי ועדת השיפוט כי הוא "מהווה דוגמה לביצוע מושלם לטרנספורמציה דיגיטלית. אחראי עסקית על הפעילות הדיגיטלית, טכנולוגיה ותפעול. הביא לשיתוף פעולה מנצח של מנכ"ל-סמנכ"ל. מאגד שלושה גופים – דיגיטל, טכנולוגיה, תפעול. מוביל חדשנות דיגיטלית ומהווה מקור גאווה לארגון. מפתח מערכות בגישה אג'ילית במנות קצובות. מממש ניהול של Customer obsession".

"הלוי בנה מודל לשילוב חדשנות וטכנולוגיה במסגרת ארגונית אחת. יצר מובילות דיגיטלית במגזר הבנקאי, שמוערכת על ידי הלקוחות ועובדי הבנק. הפך סביבה עסקית מתוסכלת למצב של גאוות יחידה. בנה שילוב מערכות ומערכים ארגוניים. חדשן, מהפכן, מקדם את המחשוב בבנק. מנהיג, צ'מפיון", הוסיפו.

"הלוי ימשיך את הצמיחה של כאל"

לילך אשר טופילסקי, מנכ"לית קבוצת דיסקונט, אמרה כי " עולם הפיננסים, ובתוכו חברות כרטיסי האשראי, עומד בפני שינוי שמציב אתגרים רבים לכאל. הבחירה בהלוי בתקופה כה מאתגרת היא ביטוי להערכה הרבה לנוכח העשייה וההישגים הרבים שהוביל בדיסקונט. הלוי מביא עימו ניסיון רב בתחום הפיננסים והאשראי, והוא בעל יכולות יוצאות דופן בהובלת תהליכי שינוי, בדגש על השילוב בין טכנולוגיה לעסקים. אני משוכנעת שכאל בהובלת הלוי תמשיך לצמוח ולהוות גורם מרכזי בשוק תחרותי זה".

היא ציינה כי ספיר, המנכ"ל היוצא, "ניהל בהצלחה את כאל, ותרם רבות לצמיחת החברה ולביסוסה כחברה מובילה ותחרותית".

רן עוז, יו"ר דירקטוריון כאל, ציין ש-"הלוי הוא מנהל מוכשר עם ידע מקצועי רחב, בעל מעוף ויכולת מוכחת בתחומי הטכנולוגיה והפיננסים. חברי הדירקטוריון ואנוכי מאמינים שהוא יוביל בהצלחה את החברה ביישום התכנית האסטרטגית וימשיך את תנופת העשייה והצמיחה שלה".

על ספיר אמר עוז כי כהונתו בת חמש השנים הייתה מוצלחת וכי "החברה הגיעה בהן לשיאים חדשים והובילה יוזמות משמעותיות בעולם כרטיסי האשראי, בתחום המועדונים החוץ בנקאיים, בהגדלת תיק האשראי החוץ בנקאי ובביסוס וחיזוק המותג דיינרס".

השתתף בהכנת הידיעה: יוסי הטוני.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים