תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » גרמניה: רוצח תובע את ויקיפדיה כי פרסמה את שמו

גרמניה: רוצח תובע את ויקיפדיה כי פרסמה את שמו

עורכי דינו של וולפגנג ורלה, שהורשע ברצח השחקן הגרמני ולטר סדלמאייר, הגישו את התביעה נגד האנציקלופדיה החופשית בטענה שהלקוח שלהם הוא אדם פרטי, ובפרסום השם - היא עברה על החוק הגרמני ● לדבריהם, אם ויקיפדיה לא תסכים להסיר את שמו של ורלה - "ייפגע תהליך השיקום שלו באופן חמור"

מאת 12 בנובמבר 2009, 14:24 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

וולפגאנג ורלה, שישב בכלא 15 שנים בגלל רצח אכזרי של וולטר סדלמאייר, שחקן מפורסם בגרמניה, החליט לתבוע את ויקיפדיה (Wikipedia) על, כי פרסמה את שמו.

במכתב שהפנו עורכי הדין של ורלה למנהלי ויקיפדיה, הם מציינים שהחלו לנקוט בהליכים משפטיים נגד האנציקלופדיה החופשית בבית המשפט בהמבורג. לדבריהם, הם לא מערערים על כך שמרשם נמצא אשם ברצח, אלא דורשים ממנהלי הגרסה האנגלית של ויקיפדיה להשמיט את שמו מהביוגרפיה של סדלמאייר בטענה שהוא נחשב אדם פרטי, לפי החוק הגרמני.

"השיקום של ורלה, כמו גם עתידו מחוץ לכלא, יושפעו באופן חמור מאי הסכמתכם להסיר כל שייכות למעורבות של מרשנו בכל מאמר הקשור לרצח של סדלמאייר", כתבו עורכי הדין. "מאחר שהמאמר שפרסמתם נוגע לדמות מפורסמת מקומית (בגרמניה), אנו מצפים שתהיו מודעים שעליכם לנהוג בהתאם לחוק הגרמני הנוגע לכך".

נראה, כי ויקיפדיה אינה הגוף הראשון שוורלה מנהלי נגדו הליכים משפטיים בכל הנוגע לפרסום שמו. מ-EFF (ר"ת Electronic Frontier Foundation) – ארגון אמריקני ללא מטרות רווח, הפועל לשמירה על חירויות הפרט בעולם הדיגיטלי – נמסר, כי עורכי דינו של הרוצח הגישו תביעה נגד ספקית אינטרנט אוסטרית שפרסמה את שמו מרשם.

פרשה זו מעוררת דילמות רבות הנוגעות לחופש המידע ולזכויות הפרט: האם תכנים המתפרסמים באינטרנט מפירים או שאינם מפירים חוקים של סמכויות שיפוטיות מקומיות? והאם אתרי אינטרנט בעולם צריכים להיות כפופים לחוקים מקומיים מגבילים?

במאמר שפורסם באתר ה-EFF כותבת ג'ניפר גראניק, עורכת דין בכירה בארגון, כי "על כף המאזניים מונחת היושרה של ההיסטוריה. אם כל הפרסומים יהיו נתונים לפיקוח או לצנזורה של החוק בכל סמכות שיפוטית נפרדת רק משום שהם נגישים באמצעות האינטרנט בכל העולם – לא נוכל להאמין למה שאנחנו קוראים".

גרמניה: רוצח תובע את ויקיפדיה כי פרסמה את שמו Reviewed by on . וולפגאנג ורלה, שישב בכלא 15 שנים בגלל רצח אכזרי של וולטר סדלמאייר, שחקן מפורסם בגרמניה, החליט לתבוע את ויקיפדיה (Wikipedia) על, כי פרסמה את שמו. במכתב שהפנו עור וולפגאנג ורלה, שישב בכלא 15 שנים בגלל רצח אכזרי של וולטר סדלמאייר, שחקן מפורסם בגרמניה, החליט לתבוע את ויקיפדיה (Wikipedia) על, כי פרסמה את שמו. במכתב שהפנו עור Rating:

הגיבו