תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » מנהיג חסידות ויז'ניץ: ילדים שיש בביתם חיבור לאינטרנט – לא בבית ספרנו

מנהיג חסידות ויז'ניץ: ילדים שיש בביתם חיבור לאינטרנט – לא בבית ספרנו

הרב ישראל הגר, אחד מבניו של האדמו"ר מוויז'ניץ, אמר במסגרת דרשה שנתית, כי "מגיעים אליי יום יום סיפורים של צעירים שהידרדרו דרך הכלי הנורא הזה ונפלו לעברי פי פחת; חייבים לעצור את המגיפה הזאת" ● גם האדמו"ר מבעלז דיבר בגנות הרשת, וכינה אותה "סכנה גדולה" ● עם זאת, הוא התיר שימוש ב-"אינטרנט כשר"

מאת 13 באוקטובר 2009, 12:18 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ילדים חרדים שיש בביתם חיבור לאינטרנט אולי יוכלו לעלות כיתה, אבל לא בבתי הספר של ויז'ניץ. הרב ישראל הגר, אחד ממנהיגי החסידות ובנו של האדמו"ר מוויז'ניץ, הכריז שילדים שיש בביתם את "הכלי הטמא", לדבריו, לא יוכלו ללמוד בבתי הספר של החסידות.

הרב הגר אמר את הדברים באחת משתי דרשות שנשאו שלשום (א') רבנים חרדים בגנות האינטרנט. לדבריו, "ילדים וילדות שבבתיהם מחזיקים את הכלי הזה לא יוכלו לקבל בשום אופן חינוך ויז'נצאי. לא יעזרו פרוטקציות ולא קשרים".

"מגיעים אליי יום יום סיפורים של צעירים, גם בנים וגם בנות, שהידרדרו דרך הכלי הנורא הזה ונפלו לעברי פי פחת", הוסיף. "חייבים לעצור את המגיפה הזאת".

דברי בנו של האדמו"ר נאמרו במסגרת דרשה שנתית בשם "נעילת החג", שנישאת ביידיש ונחשבת לנאום השנתי של האדמו"ר מוויז'ניץ לחסידיו.

דובר נוסף שהתבטא שלשום בגנות האינטרנט הוא הרב יששכר דב רוקח, האדמו"ר מבעלז. הוא אמר, כי האינטרנט הוא "סכנה גדולה", אולם באתר החרדי "לדעת" דווח, כי הוא התיר שימוש ברשתות אינטרנט המסננות אתרים "לא כשרים".

דברים אלה אינם הפעם הראשונה שבה יוצאים רבנים נגד השימוש באינטרנט. אלה התבטאו בגנות הרשת גם בעבר, בין היתר באמצעות פרסום פשקווילים (מודעות קיר בשכונות החרדיות) – אמצעי התקשורת הנפוץ ביותר בעולם החרדי. החרדים חוששים, כי שימוש ברשת עלול להוביל בני נוער לסטייה מדרך התורה, לשיטתם, פריצות וצפייה באתרי אלימות ופורנו.

יצוין, כי בעקבות דברי הרבנים, התעוררו באתרים החרדיים דיונים בעד ונגד השימוש ברשת.

מנהיג חסידות ויז'ניץ: ילדים שיש בביתם חיבור לאינטרנט – לא בבית ספרנו Reviewed by on . ילדים חרדים שיש בביתם חיבור לאינטרנט אולי יוכלו לעלות כיתה, אבל לא בבתי הספר של ויז'ניץ. הרב ישראל הגר, אחד ממנהיגי החסידות ובנו של האדמו"ר מוויז'ניץ, הכריז שיל ילדים חרדים שיש בביתם חיבור לאינטרנט אולי יוכלו לעלות כיתה, אבל לא בבתי הספר של ויז'ניץ. הרב ישראל הגר, אחד ממנהיגי החסידות ובנו של האדמו"ר מוויז'ניץ, הכריז שיל Rating:

תגובות (4)

 • Avatar

  עדינה

  אמת ויציב! שימוש באיטרנט לא כשר – הרסני וקטלני.
  בספר דברים בפרשת כי תצא – נאמר כי תצא למלחמה על אויביך ונתנו ה' אלקיך בידך ושבית שביו:
  והכוונה לאדם אויבים רבים שמופעלים ע"י יצר הרע, תאוות יצרים ופיתויים .
  יהודי , נדרש לעשות כל שביכולתו לצאת למלחמה וה' יתן את השבוי שהיה ביד היצר הרע .
  דוגמא לכך: היפנים היו מעצמה אדירה מבודדים , לוחמים מיוחדים שהתפתו להלחם בארה"ב ונחלו מפלה ע"י הטכנלוגיה של האמרקאיים. ואנו רואים שלמדו את הלקח ונצלו את כשרונותיהם כחרוצים ודייקנים ולוחמים לעסוק בטכלונוגיות ובכך עברו את ארה"ב ואירופה וגרמו להפסדים גדולים לאיפריות המכוניות, הטלווזיה וכו'.
  ז"א שהשכילו לשבות את הפוטניצאל ולנצח.
  כך אנו ננצל את היכולת המדהימה של האיטרנט להפיץ את דברי התורה – שהם הוראה למוסר ודרך ארץ , את דברי החכמים ולא ח"ו דברים שאינם מכבדים את האדם.

 • Avatar

  חרד לדמוקרטיה

  גם אלי מגיעים הרבה סיפורים על אנשים טובים ששמעו דרשות של חרדים והדרדרו ואבדו את הקשר עם העולם הזה.
  אנשים אלו מוכנים להפעיל אלימות על כל מי שלא מתנהג כמוהם ומשתמשים בתרוצים כמו "כבודה של בת מלך פנימה" או "קול באשה ערווה" כדי לדכא נשים ובכלל לכפות את רצונם על כל מי שחושב אחרת מהם.
  ראו הוזהרתם.

 • Avatar

  חילוני חרד

  שלא יבלבלו את הראש על "סיפורים נוראים של הידרדרות". הרי מה שמפחיד אותם זה חשיפה למדע, תורת האבולוציה ודמוקרטיה הרבה יותר מזוג דדיים מזדמן.

  כל זה זכותם, כמובן. ומי שפתי ורוצה ללכת בדרכם, זכותו המלאה.

  אבל למה המדינה צריכה לממן את החזרה ההמונית לימי הביניים?

 • Avatar

  יהודי

  תגובה לחילוני החרד.
  נראה שאתה לא בקי בענייני תורה ומדע. אבל חכמי התורה בכל הדורות ידעו על המדע הרבה יותר ממה שהיום יודעים. תורת האבולוציה כבר מזמן הופרכה והוכחה כלא נכונה. הדמוקרטיה הכי גדולה היא להיות שומר תורה ומצוות. רק כך אתה באמת חופשי ולא כבול "לחברה" לטמבלויזיה" "לצו האופנה" ולכל יתר הדברים הריקים אליהם אתה עבד.

הגיבו