לפיד: "ההיי-טק מאפשר לנו להשקיע יותר באזרחי המדינה"

"הגדלת הייצוא תביא לגידול באפשרות להשקיע יותר בבריאות, בחינוך וברווחה", אמר שר האוצר בטקס חנוכת המפעל החדש של סטרטסיס בקריית גת

שר האוצר, יאיר לפיד, במפעל סטרטסיס. צילום: אורי שדה

"ההיי-טק הוא המנוע של הכלכלה הישראלית. הגדלת הייצוא של תוצרתו תביא לעלייה בצמיחה, שתביא לגידול בעוגה התקציבית ולאפשרות להשקיע יותר בבריאות, בחינוך, ברווחה ובאזרחים", כך אמר שר האוצר, יאיר לפיד.

לפיד דיבר בטקס החנוכה של המפעל החדש של סטרטסיס בקריית גת. הוא ציין כי "אם רוצים להבין איך בונים כלכלה – תסתכלו על המקום הזה. סטרטסיס בנתה מפעל בשפיץ של הטכנולוגיה, שתורם למעגל הצמיחה של מדינת ישראל. קריית גת הפכה למיקרוקוסמוס של הפעילות הכלכלית הישראלית, שמייצרת מנועי צמיחה".

החברה, שמייצרת מדפסות תלת מימד ופתרונות לבניית אבטיפוס וייצור, חנכה את המפעל שלדבריה הוא המתקדם בעולם בתחום. המפעל החדש ירכז את כל פעילות הייצור של החברה סטרטסיס בישראל, הכוללת את מחלקות התפעול, הרכש, הלוגיסטיקה, הייצור, האיכות, הנדסת הייצור והמנהלה. יועסקו בו מאות עובדים וספקים, רובם מהדרום ומהשפלה. רובה המוחלט של פעילות הייצור של החברה מיועד לייצוא.

דיוויד רייס, מנכ"ל סטרטסיס, אמר כי "החברה בחרה להקים את המפעל החדש שלה בקריית גת כחלק מאסטרטגיית החברה ומחוייבותה לשימור התעשייה והייצור בישראל. הוא מצטרף למפעל החומרים של סטרטסיס, שפועל בקריית גת משנת 2009. הוא יאפשר לנו לענות על הביקושים הגדלים, ישפר את איכות הייצור ומעל לכל ישפר את סביבת העבודה של עובדי התפעול והייצור".

מפעל סטרטסיס בקריית גת. צילום: אורי שדה

מפעל סטרטסיס בקריית גת. צילום: אורי שדה

סטרטסיס הישראלית הוקמה על בסיס מיזוג עם חברת אובג'קט מרחובות, שהתמחתה בייצור מדפסות תלת מימד. סכום ההשקעה באובג'קט לא פורסם, אולם ההערכות בשוק גרסו ששווי החברה הממוזגת יגיע לשלושה מיליארד דולר.

בדו"חות הכספיים האחרונים של סטרטסיס היא דיווחה על הכנסות שיא של 178.5 מיליון דולר – 35% יותר מאשר ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי Non-GAAP זינק באותה התקופה ב-51% ועמד על 28 מיליון דולר.

יצוין כי סטרטסיס תשתתף בוועידה המקצועית הראשונה לתלת מימד של אנשים ומחשבים, שתתקיים ב-12 בנובמבר במרכז הכנסים אווניו שבקריית שדה התעופה. החברה תציג בכנס, בראשונה, את המדפסות החדשות שלה ואת הפיתוחים האחרונים של החומרים והייצור בעולם התלת מימד.

סטרטסיס נחשבת לחלוצה בעולם מדפסות התלת מימד, אחד התחומים הצומחים ביותר. המדפסות הללו משפיעות על תהליכי העיצוב והייצור של מוצרים במגוון רחב של תעשיות, ביניהן: מוצרי הצריכה והאלקטרוניקה, התעופה והחלל, תעשיית הרכב, החינוך, מכשירי הרפואה ורפואת השיניים, הספורט, הצעצועים, העיצוב, האופנה ומוצרי לייף סטייל.

השתתף בהכנת הידיעה: יהודה קונפורטס

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים