תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » צפרא כץ, נשיאת אורקל, במפגש עם פורום C3: "פיתוח תווכת הפיוז'ן יסתיים רק עוד כמה שנים"
צפרא כץ, מנכ''לית משותפת של אורקל וחברה בצוות המעבר של דונלד טראמפ. צילום: קובי קנטור

צפרא כץ, נשיאת אורקל, במפגש עם פורום C3: "פיתוח תווכת הפיוז'ן יסתיים רק עוד כמה שנים"

במסגרת כנס אורקל, התקיים מפגש מיוחד בין כץ לבין חברי פורום הבכירים של אנשים ומחשבים, בו ענתה הנשיאה לשאלות המנמ"רים שהופנו אליה ● בתשובה לשאלת שלום וקנין, מנמ"ר גדות ביוכימיה, על מפת הדרכים של פיוז'ן, ענתה: "מרבית הלקוחות שלנו לא יהיו ערוכים בשנים הקרובות לפיוז'ן - סיום פיתוח התווכה יקח עוד זמן"

מאת 18 ביוני 2009, 14:07 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

פיוז'ן, פלטפורמת התווכה של אורקל, אינה מוכנה עדיין והפיתוח שלה יארך עוד כמה שנים; כך אמרה צפרא כץ, נשיאת אורקל העולמית, במפגש מיוחד עם חברי פורום המנמ"רים והמנכ"לים הבכירים C3 מקבוצת אנשים ומחשבים. המפגש נערך אתמול (ד') במרכז הכנסים אבניו, במסגרת כנס אורקל השנתי, שבו הייתה כץ הדוברת המרכזית.

שלום וקנין, מנמ"ר גדות ביוכימיה, שאל את כץ על מפת הדרכים של תווכת הפיוז'ן של החברה. היא ענתה כי "הפיוז'ן שפיתוחה יסתיים בעוד כמה  שנים, אינה מתאימה לצרכיהם של מרבית לקוחותינו ואנו מודעים לכך". פלטפורמת התווכה פיוז'ן הוכרזה על ידי לארי אליסון, מנכ"ל ומייסד אורקל, בכנס המשתמשים השנתי של החברה בסן פרנסיסקו בשנת 2007. אז התחייב אליסון, כי "כל היישומים שנוציא בשנים הבאות, יהיו מבוססים לחלוטין על פיוז'ן". כך התכוונה החברה לתת מענה לאתגר שלקחה על עצמה, בעקבות גל הרכישות שביצעה בשנים הקודמות, לרבות פלטפורמות ה-CRM של סיבל ופיפלסופט. בהקשר זה מיהרה כץ להדגיש, כי "כל אחת מהחברות הללו שוקדת על פיתוח מוצרים חדשים. אולם כל מי שמכיר את ענף התוכנה, יודע שלפחות רבע מהתקציב שלך מופנה לפיתוח פלטפורמה חדשה. כאשר תווכת הפיוז'ן תהיה מוכנה, היא תאפשר לכם, המנמ"רים, לחסוך תקציב זה ולהפנות אותו לדברים אחרים".

תשובתה זו של כץ עוררה עניין רב בקרב המנמ"רים. כך, אחדים מהם ציינו כי האתגר הגדול של נשיאת אורקל כעת, הוא לסייע ללקוחות שתכננו לבנות מערכות IT על הפלטפורמה הזו, ולראות כיצד הם ממשיכים הלאה. בין היתר, הזכירו אחדים מהם את ויזה כאל, אשר קיבלה החלטה אסטרטגית להחליף את כל מערכות הליבה שלה, ולבסס חלק מהן על תווכת הפיוז'ן.

בתשובה לשאלות נוספות שהופנו אליה על ידי חברי פורום C3, אמרה כץ כי "אורקל לקחה על עצמה להביא למצב בו אתם, המנמ"רים, תוכלו להבין הרבה יותר טוב את מה שאנו עושים ומייצרים". היא הוסיפה כי "מטרתנו היא לתת מענה ממוקד לכל  הצרכים העסקיים שלכם, ולספק לכם יישומים עם מידה מסויימת של גנריות. זאת, על מנת שהדבר לא יפריע לכם שיישומים אלה משרתים גם  את המתחרים שלכם".

כץ מנתה בפני חברי הפורום את התעשיות שבהם אורקל חזקה. היא ציינה בין השאר, את תעשיית הטלקום על גווניה השונים, וכן את המגזר הפיננסי, אשר לטובתו ביצעה אורקל רכישות של חברות שונות הפועלות בתחום.

אבישי חרמש, נשיא דנשיר, ביקש לדעת אילו פתרונות מתכוננת אורקל להציע בעולם ניהול הידע. כץ ענתה לו, כי "אורקל בהחלט מחפשת פתרונות לנושא הזה", והוסיפה כי לשם כך, אף רכשה חברה העוסקת במתן פתרונות לתחום. היא סיכמה באומרה כי "אנו שואפים שכל המידע שלכם יהיה תחת בסיס הנתונים שלנו. אנו עושים זאת על ידי פיתוח פנימי, והן על ידי רכישות חיצוניות".

צפרא כץ, נשיאת אורקל, במפגש עם פורום C3: "פיתוח תווכת הפיוז'ן יסתיים רק עוד כמה שנים" Reviewed by on . פיוז'ן, פלטפורמת התווכה של אורקל, אינה מוכנה עדיין והפיתוח שלה יארך עוד כמה שנים; כך אמרה צפרא כץ, נשיאת אורקל העולמית, במפגש מיוחד עם חברי פורום המנמ"רים והמנכ פיוז'ן, פלטפורמת התווכה של אורקל, אינה מוכנה עדיין והפיתוח שלה יארך עוד כמה שנים; כך אמרה צפרא כץ, נשיאת אורקל העולמית, במפגש מיוחד עם חברי פורום המנמ"רים והמנכ Rating:

הגיבו