תוכנית מעל"ה תכשיר 40 תלמידים בדליית אל כרמל לתפקידים טכנולוגיים

השבוע נפתחה בדליית אל כרמל תוכנית מעל"ה של עמותת עתידים והמועצה המקומית – שתכשיר כ-40 בני.ות נוער מצטיינים.ות מדליית אל כרמל לתפקידים טכנולוגיים בצבא ובתעשייה

משתתפי תוכנית מעל"ה בדליית אל כרמל.

השבוע נפתחה בדליית אל כרמל התוכנית החדשה מעל"ה – מובילים עשייה למען העתיד, המשותפת לעמותת עתידים ואגף החינוך ומחלקת הנוער של המועצה, שעתידה להכשיר כ-40 בני.ות נוער מצטיינים.ות מדליית אל כרמל לתפקידים טכנולוגיים בצבא ובתעשייה.

בתוכנית ישתתפו נערים ונערות מצטיינים מכיתות י"א-י"ב, הלומדים מינימום 4 יח"ל במתמטיקה, 4 יח"ל באנגלית, ובשאיפה גם מקצוע מדעי בהיקף של 5 יח"ל.

מטרתה העיקרית של התוכנית היא מיצוי והגדלת מספר הבוגרים והבוגרות המשתלבים בעתודה במקצועות איכות טכנולוגיים בצה"ל, באקדמיה ובתעשייה, תוך מתן ייצוג הולם של בני ובנות הפריפריה המצטיינים באותם המקצועות בהתאם לאחוז היחסי באוכלוסייה. משתתפי התוכנית זוכים גם להקניית מיומנויות וכישורים אישיים, המקדמים את המיצוי האישי ומסייעים ללומדים להתקבל למסלולים נבחרים, ומעודדת נערות להשתלב בעולם התעסוקה במקצועות טכנולוגיים איכותיים.

עמותת עתידים נוסדה בשנת 1999 במטרה לצמצם את הפערים החברתיים והכלכליים בין הפריפריה למרכז. התוכניות השונות שמובילה העמותה מאפשרות לצעירים מובילים מהפריפריה להשתלב בליבת הביטחון, הכלכלה והחברה של מדינת ישראל, זאת על ידי חינוך למצוינות, מנהיגות ולימודי טכנולוגיה ומדעים.

רפיק חלבי, ראש מועצת דליית אל כרמל, סא"ל עידן בן צבי, מפקד עתידים בצה"ל, יואב מעוז, מנכ"ל עמותת ידידי עתידים, רים פרו קדור, מנהלת התוכנית ושותפים נוספים בירכו את הצעירים והוריהם על השתלבותם בתוכנית המצוינות.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים