תוכן פרסומי
ראשי » קהילת ה-IT » דיילי ציפי » ספיד דייטינג של יזמיות ומשקיעים

דיילי ציפי


ספיד דייטינג של יזמיות ומשקיעים

מאת 28 בנובמבר 2019, 14:16 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

עשרות יזמיות מכל הארץ ומשקיעים מקרנות ההון סיכון המובילות התכנסו לפני כמה ימיים במתחם Urban Place בירושלים וקיבלו הזדמנות להכיר, ללמוד ולהתפתח. האירוע התקיים בשיתוף פעולה של Urban Place עם Masschallenge israel AtoBe Aspire ,JLM-IMPACT ,Fem-JLM ו-Azrieli College of Engineering.

הערב נפתח בסבב "ספיד דייטינג" שבו כל אחד מהמשקיעים קיבל חדר במתחם, ואליו נכנסו היזמיות לזמן קצוב והציגו את הסטארט-אפ שלהן. היזמיות הגיעו מכל קצות הארץ, והציגו סטארט-אפים שנמצאים בשלבים שונים.

בין המשקיעים שנכחו באירוע: אירן רזניקוב מ-RED Capital, סתיו ארז מ-Labs/02, יוליה קגן מJVP, דורון איש שלום מfresh.fund, ג'ונתן קאראס מLions chain Capital, מיכאל מזרחי מLaunch it Capital ומשקיעים נוספים.

מפגש יזמיות ומשקיעים. צילום: יח"צ

הערב נמשך בסבב הרצאות של המשקיעים, בו דובר רבות על טעויות שיזמים עושים בתהליך הפנייה למשקיעים ובתהליכים שלאחר הפגישה עם משקיע. אירן רזניקוב הדגישה בדבריה את חשיבות ההכנה של היזמת בזמן הבחירה בקרן שאליה היא פונה:" יש המון קרנות בישראל, ואתן צריכות למצוא את הקרן הנכונה", הסבירה, "אתן צריכות להבין מי הקרנות שמתעניינות בתחום שבו אתן פועלות, צרו דאטה בייס יסודי ומסודר של כל הקרנות הללו, אתן יכולות למצוא אותן דרך חברות שהן אולי לא מתחרות ישירות שלכן, אך פועלות בתחומים דומים".

יוליה קגן אמרה, כי "למרות שאנשי JVP נפגשים עם יותר מ-1,000 יזמים בשנה, הקרן משקיעה במספר קטן של חברות. אתן תשמעו בהתחלה המון 'לא'", אמרה, "ואני חושבת שיש לנו נטייה לקחת דברים מאוד אישית, אבל אין כאן משהו אישי נגדכן, תבינו שככה זה עובד ותלמדו מכל 'לא' כזה". עוד הוסיפה:" כמשקיעים, אנחנו רוצים לשמוע את החזון שלכן, לדעת שאתן הולכות על זה ובגדול, חברות שמכוונות לאקזיט של 200 מיליון דולר זה מעולה בשבילן, אבל לקרן זה לא מספיק".

יוליה כגן, JVP. צילום: יח"צ

ג'ונתן קאראס סיפר בהרצאתו על נקודת המפנה שלו כיזם, שהגיעה אחרי 50 "לאווים" שקיבל ממשקיעים: "היינו מאוד מקובעים בדעה שלנו", סיפר עליו ועל שותפיו למיזם שפיתח – אפליקציה לכרטיסי ברכה מצולמים, "ורק אחרי כמות מסיבית של סירובים הבנו שאולי אנחנו לא מסבירים את עצמנו כמו שצריך, ואולי בכלל כדאי לנו לשנות קצת את הכיוון". לאחר שערכו שינויים, והמוצר שינה את פניו כחמש פעמים, ההשקעה הגיעה, ואיתה ההבנה שהתהליך שעשו היה משמעותי מאוד. "ההצלחה הראשונה הגיעה אחרי ערימת כישלונות", סיפר קאראס, וסיכם: "מדובר במרתון ולא בריצה קצרה, ורק אנשים עם המון סקרנות וצניעות יוכלו להצליח".

ספיד דייטינג של יזמיות ומשקיעים Reviewed by on . עשרות יזמיות מכל הארץ ומשקיעים מקרנות ההון סיכון המובילות התכנסו לפני כמה ימיים במתחם Urban Place בירושלים וקיבלו הזדמנות להכיר, ללמוד ולהתפתח. האירוע התקיים בש עשרות יזמיות מכל הארץ ומשקיעים מקרנות ההון סיכון המובילות התכנסו לפני כמה ימיים במתחם Urban Place בירושלים וקיבלו הזדמנות להכיר, ללמוד ולהתפתח. האירוע התקיים בש Rating: 0

הגיבו