תוכן פרסומי
ראשי » קהילת ה-IT » דיילי ציפי » מפגש פסגה של מנהלים בוגרי תוכנית קלוג-רקנאטי לדורותיה

דיילי ציפי


מפגש פסגה של מנהלים בוגרי תוכנית קלוג-רקנאטי לדורותיה

מאת 27 בנובמבר 2019, 14:58 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מנהלים בוגרי התוכנית היוקרתית קלוג-רקנאטי לדורותיה התכנסו בתחילת החודש לאירוע השנתי של תוכנית ה-MBA הבינלאומית למנהלים, שהתקיים בריברסייד, במרכז דניאל לחתירה בתל אביב. תוכנית קלוג-רקנאטי היא תוכנית משותפת לפקולטה לניהול ע"ש קולר באוניברסיטת תל אביב ולבית הספר קלוג באוניברסיטת נורת'ווסטרן בארה"ב.

הדוברת המרכזית באירוע, ד"ר נדין בודו טרכטנברג, לשעבר המשנה לנגיד בנק ישראל, התייחסה בהרצאתה למצב הכלכלי הגלובלי החדש, שבו האינפלציה והריביות נותרות נמוכות למרות מדיניות מוניטרית ופיסקלית מרחיבות. לדבריה,  ריבית נמוכה עשויה לאפשר גידול בהשקעות ציבוריות על ידי הממשלה, גם אם זה כרוך בגידול מבוקר בחוב. מנקודת ראות של המשקיע הבודד, יהיה צורך להרחיב את מגוון הנכסים בתיק החיסון", היא אמרה, "כדי לקבל תשואה סבירה. אלא שהחשש ממגמה כזו היא הגדלת הסיכון לבועות, בפרט במחירי הנדל"ן".

ד"ר בודו טרכטנברג ציינה, ש"כסף ואשראי חיוניים לפעילות כלכלית, אך עד כה היה מקובל לחשוב שיותר מדי מהם עלול להוביל לאינפלציה גבוהה או למשבר פיננסי. מדינת ישראל, אשר חוותה את שניהם בעבר, התרחקה מתופעות אלו ב-35 שנים האחרונות", אמרה, "ושומרת על יציבות, לרבות בעקבות המשבר הכלכלי העולמי החמור של שנת 2008". לדבריה, האינפלציה הנמוכה מוסברת במגמות של גלובליזציה והתקדמות טכנולוגית, המוזילים את מחירי הסחורות והשירותים ומגבירים את התחרות, כמו גם  הירידה בכוח העבודה המאוגדת, שהשפיע על כך שהשכר לא עלה משמעותית. במקביל, שיעורי הריבית הנמוכים מוסברים בעודפי חיסכון ובהיעדר אפיקי השקעות אטרקטיביים, ו"אלה כשלעצמם הם תולדה של שינויים דמוגרפיים בעולם, עלייה באי השוויון ושינויים טכנולוגיים שטרם הבשילו במלואם".

מימין: פרופ' משה צבירן, דיקאן הפקולטה לניהול ע"ש קולר באוניברסיטת תל אביב, ד"ר נדין בודו טרכטנברג, טלי שקל גרף, מנהלת תוכניות ה-MBA למנהלים של הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב. וד"ר יובל קליש, המנהל האקדמי של תוכניות ה-MBA למנהלים של הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב. צילום: יעל צור

טלי שקל-גרף, מנהלת תוכניות ה-MBA למנהלים של הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב, שהיא גם בוגרת של תוכנית קלוג-רקנאטי, אמרה, כי "תוכנית קלוג-רקנאטי מציעה מסע ייחודי עבוד מנהלים, תורמת להתפתחותם המקצועית והאישית ומשפיעה על התפיסה הניהולית ועל עיצוב המנהיגות של כל מנהלת ומנהל הלומדים בתוכנית. אנו גאים בקהילת בוגרי התוכנית בישראל, המונה כ-1,000 מנהלים, שהינם חלק מקהילה רחבה יותר של אלפי מנהלים מכל העולם ברשת הבינלאומית של קלוג".

בין המברכים את באי האירוע היו גם , דיקאן הפקולטה לניהול ע"ש קולר באוניברסיטת תל אביב, גרג הניפי, סגן דיקאנית קלוג, שהגיע במיוחד משיקאגו שבארה"ב לאירוע וד"ר יובל קליש, המנהל האקדמי של תוכניות ה-MBA למנהלים  של הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב.

באירוע השתתפו גם המנהלים שהחלו ללמוד בימים אלה במחזור ה-24 של התוכנית, בהם רונן מנליס, לשעבר דובר צה"ל, לצד מנהלים שהשתתפו ב-23 המחזורים הקודמים, בהם מנהלים מתחומים שונים: צחי ויספלד, מנכ"ל אינטל-איגנייט, רחלי גנות, מנכ"לית רייצ'יפ, נדב אשכנזי, סגן נשיא שותפויות גלובליות ופיתוח עסקי באיירונסורס, יוחאי זייד, מנכ"ל ISP Group, משה בראונר, מייסד Gold-Bar, לשעבר מנכ"ל EMC ישראל, ראני חאג' יחיה,  מנכ"ל Jordan Gateway Free Zone, עו"ד טל איל בוגר, שותפה וראש מחלקת הגבלים במשרד פישר בכר חן, אלון רוזנשיין סמנכ"ל כספים, קלאריזן, סטיוארט בלאן, מנכ"ל SaltarPay, איתי כוכבי , מנהל International Peace Accelerator, גד דרור, מנכ"ל reit1, עמיר פיליפס, מנכ"ל אופטיבייס, עו"ד אלית אלקון, שותפה במשרד גורניצקי, ועוד.

מפגש פסגה של מנהלים בוגרי תוכנית קלוג-רקנאטי לדורותיה Reviewed by on . מנהלים בוגרי התוכנית היוקרתית קלוג-רקנאטי לדורותיה התכנסו בתחילת החודש לאירוע השנתי של תוכנית ה-MBA הבינלאומית למנהלים, שהתקיים בריברסייד, במרכז דניאל לחתירה בת מנהלים בוגרי התוכנית היוקרתית קלוג-רקנאטי לדורותיה התכנסו בתחילת החודש לאירוע השנתי של תוכנית ה-MBA הבינלאומית למנהלים, שהתקיים בריברסייד, במרכז דניאל לחתירה בת Rating: 0

הגיבו