תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » ה-BSA תבע משרד אדריכלים על סך חצי מיליון שקלים בטענה כי התקין עשרות תוכנות ללא רישיון

ארכיטקטורה של העתקה

ה-BSA תבע משרד אדריכלים על סך חצי מיליון שקלים בטענה כי התקין עשרות תוכנות ללא רישיון

לטענת התביעה, שהוגשה שלשום (ד') על ידי משרד עו"ד נעמי אסיא ושות', הנציגים המשפטיים של ה-BSA בישראל עולה, כי משרד אמיר מן עמי שנער, אדריכלים ומתכנני ערים עשה שימוש בתוכנות ללא רישיון מתוצרת מיקרוסופט ואוטו-דסק ● על פי כתב התביעה, משרד חקירות שנשכר לצורך העניין גילה, כי במשרדים הותקנו גרסאות של מערכת הפעלה חלונות, חבילת התוכנה אופיס, תוכנת אוטוקד ותוכנת רוויט ללא רישיון

מאת 18 בדצמבר 2008, 13:22 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

על פי כתב התביעה, "מדובר בהפרה בהיקף של עשרות עותקים של מערכות ההפעלה חלונות, חבילת התוכנה אופיס ותוכנת אוטוקד, וכן מספר עותקים של תוכנת רוויט

ארגון ה-BSA הגיש שלשום (ד') תביעה בסך חצי מיליון שקלים בבית המשפט המחוזי בתל אביב, כנגד אמיר מן עמי שנער, אדריכלים ומתכנני ערים ומנהליה, בחשד לשימוש בתוכנות ללא רישיון מתוצרת מיקרוסופט ואוטו-דסק. התביעה הוגשה באמצעות משרד עו"ד נעמי אסיא ושות', הנציגים המשפטיים של ה-BSA בישראל.

מכתב התביעה עולה, כי משרד חקירות שנשכר על ידי התובעות גילה, כי במשרדי אמיר מן עמי שנער אדריכלים מצויות למעלה מעשרים עמדות מחשב המשמשות את עובדי המשרד, עליהן הותקנו גרסאות של מערכת הפעלה חלונות, חבילת התוכנה אופיס, תוכנת אוטוקד ותוכנת רוויט, אשר נוצרו תוך העתקה ושכפול לא מורשים של התוכנות המקוריות, "ללא כל רישיון מתאים ובידיעת האחראים, תוך הפרת זכויותיהן של התובעות בתוכנות המקוריות".

על פי כתב התביעה, "מדובר בהפרה בהיקף של עשרות עותקים של מערכות ההפעלה חלונות, חבילת התוכנה אופיס ותוכנת אוטוקד, וכן מספר עותקים של תוכנת רוויט – היקף שהוא רחב ממדים ומשמעותי". על פי התביעה, ההפרה נעשית על ידי המשרד בידיעתם של המנהלים, לאורך תקופה ארוכה ביותר, ולטענת התובעות "גם משום כך יש כדי להטיל על הנתבעים את מלוא הפיצוי הקבוע בחוק ללא הוכחת נזק".

באמצעות עו"ד אסיא נטען, כי עמיר מן ועמי שנער, המנהלים הנתבעים, "מעורים היטב בפעילותה של החברה ומנהלים אותה באופן ישיר ויום יומי, ומכוח תפקידם זה, חזקה עליהם כי הם מודעים היטב לעובדה שעשרות עותקים של תוכנות של התובעות מותקנים על מחשבי הנתבעת ללא רישיון מתאים".

"אנו מצטערים לראות כי חברה אשר עוסקת בתכנון אדריכלי ואשר מצפה שזכויות היוצרים שלה יהיו מוגנות, עושה שימוש בתוכנות ללא רישיון", אמרה עו"ד אסיא, והוסיפה כי "הארגון חוזר וקורא שוב לכל החברות והארגונים במשק לבצע בדק בית יסודי ומתמשך בכל הקשור לרישוי תוכנה בארגונם, ולוודא כי הם עושים שימוש בעותקי תוכנה ברישיון בלבד. תביעה זו ממשיכה את פעילות האכיפה של ארגון BSA, מטעם חברי הארגון כנגד חברות וארגונים אשר מפרים את זכויות היוצרים של חברי ארגון ה-BSA".

משרד אמיר מן עמי שנער, אדריכלים ומתכנני ערים סרב להגיב לידיעה.

ה-BSA תבע משרד אדריכלים על סך חצי מיליון שקלים בטענה כי התקין עשרות תוכנות ללא רישיון Reviewed by on . ארגון ה-BSA הגיש שלשום (ד') תביעה בסך חצי מיליון שקלים בבית המשפט המחוזי בתל אביב, כנגד אמיר מן עמי שנער, אדריכלים ומתכנני ערים ומנהליה, בחשד לשימוש בתוכנות ללא ארגון ה-BSA הגיש שלשום (ד') תביעה בסך חצי מיליון שקלים בבית המשפט המחוזי בתל אביב, כנגד אמיר מן עמי שנער, אדריכלים ומתכנני ערים ומנהליה, בחשד לשימוש בתוכנות ללא Rating:

תגובות (1)

  • Avatar

    שרית שנער

    איזה גנבים

הגיבו