אפל נסוגה מהחלטתה לסגור את חשבון המפתחים של אפיק גיימס

בעקבות לחצים של האיחוד האירופי על אפל - יצרנית פורטנייט תוכל כעת להשיק חנות אפליקציות משלה ב-iOS באירופה

מקרה לדוגמה שמסביר את נחיצות החקיקה החדשה. פורטנייט של אפיק גיימס, שהמפתחת לא הורשתה לשווק באופן עצמאי.

אפל חזרה בה בפתאומיות מההחלטה לאסור על אפיק גיימס (Epic Games), יצרנית פורטנייט, להשיק חנות אפליקציות משלה ב-iOS באירופה – יום אחד בלבד לאחר שגורמים באיחוד האירופי הודיעו שהם חוקרים את הנושא.

זהו המבחן הגדול הראשון של כללי התחרות החדשים באירופה שנכנסו לתוקף ביום ה' האחרון, והוא מעיד על ההשפעה שיש לחוק השווקים הדיגיטליים עלהצרכנים יום אחד לאחר שנכנס לתוקף.

אפיק תוכל כעת להחזיר את פורטנייט ל-iPhone באירופה – כך הודיעה אפיק בפוסט בבלוג של החברה. פורטנייט לא היה זמין ב-iOS מאז 2020, כאשר שתי החברות יצאו למלחמה על תנאי המפתחים של אפל.

"אפל הודיעה לנו והתחייבה בפני הנציבות האירופית שתחזיר את חשבון המפתחים שלנו. זהו איתות חשוב למפתחים, שהנציבות האירופית תפעל במהירות כדי לאכוף את חוק השווקים הדיגיטליים ולחייב את שומרי הסף באחריות", כתבה אפיק.

אפל מצידה אמרה, כי הגיעה להחלטה "בעקבות שיחות עם אפיק", שבהן אפיק התחייבה לפעול בהתאם למדיניות החדשה של אפל באיחוד האירופי. "חשבון Epic Sweden AB הורשה לחתום מחדש על הסכם המפתחים והתקבל לתוכנית המפתחים של אפל", אמרה אפל בהצהרה.

המהלך מגיע לאחר שהנציבות האירופית הודיעה, כי ביקשה מאפל מידע על ההאשמות האחרונות – ולאחר שנציב העליון של האיחוד האירופי, תיירי ברטון, הזהיר ב-X, כי "אין מקום לאיומים מצד שומרי הסף להשתיק מפתחים", והתייחס לתלונה של אפיק כאל נושא בעל "עדיפות".

חוק ה-DMA החדש של האיחוד האירופי דורש מחנויות אפליקציות לאפשר הורדות של אפליקציות ממקורות צד שלישי. הפתרון של אפל לחוק הוא מערכת, המאפשרת למפתחים ליצור אפליקציות iOS חדשות לחלוטין, הפועלות כשוקי אפליקציות עצמאיות.

בתלונתה לנציבות האירופית, האשימה אפיק את אפל בכך, שהיא ביטלה את חשבון המפתחים שלה בגלל ביקורתה בעבר על מדיניות המפתחים של יצרנית ה-iPhone. סיבה נוספת לכאורה לביטול החשבון הייתה הפרה מכוונת, קודמת,י של אפיק של תנאיה של אפל – במטרה לעורר דיון במה שאפיק כינתה התנהגות נוגדת תחרות מצד אפל.

בהצהרה לאחר פרסום סגירת חשבון המפתחים של אפיק, הצדיקה אפל את המהלך בפומבי תוך התייחסות לפסיקות בית המשפט בארה"ב, שאישרו את זכותה של אפל לסיים את החשבונות של אפיק מכל סיבה שהיא.

כעת, מכל מקום, נראה שאפל נכנעה לנוכח לחצים מצד פקידי האיחוד האירופי – וסללה את הדרך לאפיק ולפורטנייט להפוך שוב לזמינים לשחקנים ב-iOS באירופה.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים