תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » אילון מאסק התבלבל בין מאדים לירח וחטף לעג ברשתות החברתיות
אילון מאסק. איור אילוסטרציה: BigStock

אילון מאסק התבלבל בין מאדים לירח וחטף לעג ברשתות החברתיות

הוא אמנם מקדם הקמת מושבה אנושית על מאדים, אבל היזם והמיליארדר המפורסם צייץ בהקשר הזה דווקא תמונה של הירח, בטעות ● בתגובה, המונים שאינם אוהדיו עסקו בריטוויטים של הפאשלה ובקטילות כנגדו

מאת 25 ביוני 2019, 13:33 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

אילון מאסק, מנכ"ל חברת החלל SpaceX, הוא דמות אקסצנטרית המושכת אש מסיבות שונות. במקביל הוא גם מיליארדר ויזם היי-טק מרתק ויצירתי במיוחד, שפועל בנוסף בגזרות אחרות עם טסלה שלו והמכוניות החשמליות שהיא מייצרת, ו-The Boring Company – חברה נוספת שייסד, ושאיתה הוא חופר בין השאר מנהרות תת-קרקעיות למען שיגורי כלי רכב בשפופרות שעשויים, לדעתו, לסייע במלחמה בעומסי התנועה בפרויקט המכונה הייפרלופ (Hyperloop).

אבל לפעמים הוא באמת עושה שטויות, בין אם במכוון ובין אם לאו. כך למשל הסתבך עם ה-SEC ונאלץ לעזור את כס יו"ר טסלה אחרי ציוצים מוליכי שולל לכאורה שהעלה לחשבון הטוויטר שלו.

במקרה האחרון שבו הוא מעורב, ושגרר אחריו לעג מאסיבי ברשת, מרבבות אנשים שאינם בחוג אוהדיו, צייץ מאסק תמונה עם הכיתוב "כובשים את מאדים" בהתייחסו לרצונו לבנות מושבה על הכוכב האדום. לכיתוב הוסיף מאסק את מה שכנראה הניח שהוא כוכב הלכת האדום. אלא שמתברר שמדובר בכוכב אחר והרבה יותר קרוב לכדור ארץ – הירח.

הלעג מוצדק כנראה, כי למרות שמדובר בטעות אנוש, אחרי הכל אפשר לצפות ממנכ"ל של חברת רקטות מתוחכמות, ששיגרה רק לאחרונה 60 לווייני אינטרנט לחלל, ושמתיימר להקים בעתיד הלא רחוק מושבה אנושית על מאדים, להבדיל בין הירח למאדים.

אפשר אמנם לטעון לזכות היזם כי הירח בציוץ שלו דומה מאוד למאדים, כיוון שיש לו שם גוון אדמדם, אבל לרוע מזלו של מאסק צייצנים סקרנים זיהו מיד את הטעות והחלו ללעוג למיליארדר ולחנך אותו אודות מראהו של הירח, ובעיקר – ביישו אותו על הטעות בזיהוי עם שלל תגובות וממים.

"זה הירח", כתב לו משתמש אחד, וצירף תמונה של "ירח הדם" שתועדה ביולי 2018 בעת ליקוי הלבנה – שדמתה מאוד לגוף השמיימי שמאסק טען שהוא מאדים.

"הגיבור שיצליח ליישב את מאדים לא יודע איך מאדים נראה!" התבדח משתמש אחר על חשבון מאסק. "הצעד הראשון לקראת כיבוש מאדים יהיה לכוון אל הגוף השמימי הנכון", כתב מצייץ אחר מחברי טוויטר הרבים שעוקבים אחרי מאסק.

מאוחר יותר הגיב מאסק על השגיאה עם כמה אימוג'ים צוחקים והוסיף גם את הכיתוב "Moon too", כנראה כריפור לתנועת MeToo#. הוא גם כתב בבדיחות הדעת: "בטוח קודם כל הירח, משום שהוא מרוחק רק 3 ימים, ולא צריך סינכרון מסלולי בין כוכבי".

אילון מאסק התבלבל בין מאדים לירח וחטף לעג ברשתות החברתיות Reviewed by on . אילון מאסק, מנכ"ל חברת החלל SpaceX, הוא דמות אקסצנטרית המושכת אש מסיבות שונות. במקביל הוא גם מיליארדר ויזם היי-טק מרתק ויצירתי במיוחד, שפועל בנוסף בגזרות אחרות אילון מאסק, מנכ"ל חברת החלל SpaceX, הוא דמות אקסצנטרית המושכת אש מסיבות שונות. במקביל הוא גם מיליארדר ויזם היי-טק מרתק ויצירתי במיוחד, שפועל בנוסף בגזרות אחרות Rating: 0

הגיבו