"הצמיחה העסקית תגיע באמצעות שילוב הבינה המלאכותית בענן"

כך לדבריו של מנכ"ל סאפ ישראל, עופר מילבסקי, בכנס שערכה החברה לרגל השקת GROW with SAP, פתרון ה-ERP בענן במודל SaaS לחברות בצמיחה

עופר מילבסקי, מנכ"ל סאפ ישראל.

"הגירה של ארגונים לענן לסוגיו היא כבר עובדה. כעת עליהם לעבור לשלב הבא, ולשאול מהי הדרך הנכונה להגר לענן את מערכות הליבה שלהם, ובראשן מערכת ה-ERP, המהווה את המצע העסקי והתפעולי בארגונים. עליהם להשיג בזמן קצר כמה יתרונות: מהירות, גמישות, צמצום עלויות ומדרגיות – עם אספקה ​​מתמשכת של חידושים טכנולוגיים. אלה, בשילוב יכולות לימוד מכונה, בינה מלאכותית ומיכון – יביאו לצמיחה ולהשגת היעדים העסקיים הרצויים, עם תוצאות מדידות", כך אמר עופר מילבסקי, מנכ"ל סאפ (SAP) ישראל.

מילבסקי דיבר בפתח כנס שערכה החברה אתמול (ד') במשרדיה ברעננה, שבו הושק   GROW with SAP, פתרון ה-ERP בענן במודל SaaS לחברות בצמיחה. את הכנס הנחה גילי לבקוביץ', מנהל פעילות GROW with SAP בסאפ ישראל.

מימין לשמאל: נורית אלחדד קורן, מנהלת שיווק; מאיר ויינר, מנהל תחום ERP בענן; עופר מילבסקי, המנכ"ל; גילי לבקוביץ, מנהל פעילות GROW with SAP; רמי מנחם, COO; ושרון בן-ארי, Director of Alliances andמנהלת שותפיות עסקיות. סאפ ישראל.

מימין לשמאל: נורית אלחדד קורן, מנהלת שיווק; מאיר ויינר, מנהל תחום ERP בענן; עופר מילבסקי, המנכ"ל; גילי לבקוביץ, מנהל פעילות GROW with SAP; רמי מנחם, COO; ושרון בן-ארי, Director of Alliances andמנהלת שותפיות עסקיות. סאפ ישראל. צילום: מתן תמרקין

"ארגונים רבים", אמר מילבסקי, "מצויים במצב צמיחה מהירה. עליהם להגדיל את הפעילות שלהם במהירות והם נדרשים למענה טכנולוגי בשיפור תהליכי הליבה שלהם, שייעשה במהירות ובלא הפרעה. כך הם יוכלו להוסיף לקוחות ומוצרים ולחדור לשווקים חדשים במהירות, ובלא הגדלת המורכבות".

מילבסקי הציג את אסטרטגיית הענן של החברה. לדבריו, "הלקוחות הארגוניים נדמים לנהגי מכונית מרוץ חבושי קסדה בתחרות בינלאומית. עליהם לנוע במהירות, לבוא עם 'תפיסת ענן', להיות בעלי יכולת גידול מהירה – ולהזריק חדשנות בתהליכים העסקיים והתפעוליים שלהם. זה מה שיבדל אותם עסקית ויניב להם יתרונות למול המתחרים".

מילבסקי סיים בציינו, כי "סאפ היא 'מלכת התהליך העסקי'. אנו מעניקים לארגונים את היכולות להגר לענן את מערכות הליבה שלהם במהירות, עם צריכת שירותים אינטואיטיבית, אוטומציה, טיפול וניתוח מעמיק של הנתונים, שיפור התפעול התהליכי, והכנסת רכיבי AI. כך, ארגונים יכולים לפשט את העבודה ולקבל יכולת מהירה לצמיחה עסקית, ובאופן מאובטח".

לבקוביץ' אמר, כי "אנו מציעים לארגונים ליהנות מהיתרונות של מערכת ERP בענן במודל SaaS, ובזמן קצר. רכשנו ידע נרחב בפרויקטים שערכנו בחברות ממגוון רחב של תעשיות ב-50 השנים האחרונות. GROW with SAP מאיץ את הצמיחה של ארגונים, עם הסתגלות טובה יותר לשינויים כלכליים, רגולטוריים ותעשייתיים מתמשכים, עם הפחתת עלויות, החלפת מערכות מדור קודם, שיתופיות נרחבת בין המערכות והיישומים – ושמירה על פשטות".

מה הקשר בין רכישת חיתולים ובירה?

"בעבר", ציין, "גילתה רשת הקמעונאות וולמארט שיש קשר בין רכישת חיתולים ובירה: בשעות הערב, הגברים הם שנשלחים לרכוש חבילת חיתולים ו'על הדרך' קונים בירה. סאפ רכשה בשנים האחרונות חברות בתחום ה-AI בהיקף של יותר ממיליארד דולרים. עם יכולות AI שמוטמעות לרוחב התהליכים, ניתן למצוא קשרים והקשרים שכאלה, שיביאו להגדלת הרווחיות של הארגון. המיכון, מצידו, יביא לצמצום של פעולות חזרתיות על ידי עובדים בני אנוש".

גילי לבקוביץ', מנהל פעילות GROW with SAP בסאפ ישראל

גילי לבקוביץ', מנהל פעילות GROW with SAP בסאפ ישראל. צילום: מתן תמרקין

"ארזנו את הניסיון שלנו ב-ERP", ציין לבקוביץ', "עם מאות תהליכים המאפשרים עבודה יעילה. כך אנו מענקים לארגונים יכולת לאמץ חדשנות בלא כאב. הפתרון עבר 59 לוקליזציות ב-33 שפות כולל עברית, וכך מתאים לכלל הארגונים בישראל. המאפיינים הטכנולוגיים של  הפתרון הם: מערכות פתוחות, מונעות בינה מלאכותית, יכולות חיקור דיגיטלי, Best Practices, מענה ייעודי לארגונים ממגזרי תעשייה שונים, והוספת שירותים נלווים. יש לנו יותר מ-750 תהליכים מובנים מראש, עם יותר מ-700 ממשקי API. יותר מ-5,000 ארגונים כבר עושים שימוש בפתרון, בהם גוגל, פיי-פאל, PwC, KPMG, מקדונלד'ס, פוג'יטסו, ארמקו הסעודית ועוד".

לבקוביץ' ציין כי "הלקוחות הארגוניים דיווחו על שיפורים בהיבטים רבים עם מימוש התפיסה והטמעת חבילת הפתרונות: האצת התהליכים העסקיים ב-44%, טיפול מהיר ב-88% בנתונים, שיפור יעילות העובדים ב-80%, יכולת למיפוי של 99% מנכסי הארגון, צמצום של 50% מהתהליכים הלא יעילים, קיצור של 90% בקבלת דו"חות, ומעקב אחר 100% מהמידע המצוי במחסן הנתונים הארגוני, DWH".

"בנוסף ל-ERP בענן", סיכם לבקוביץ', "ארגונים יכולים לצרוך גם את SAP Business Technology Platform (SAP BTP) – פלטפורמת הטכנולוגיה העסקית, המאפשרת למשתמשים אינטגרציות, יכולות פיתוח ואוטומציה, ניהול דאטה וכלי אנליטיקה, AI ויכולת להגדיר תהליכים ותפקודים משלהם בענן. ה-ERP בענן מגיע עם יכולת מדרגיות בלתי מוגבלת כמעט. כך, חברות יכולות לצמוח בלא הגבלות, מבלי להגדיל משמעותית את המורכבות של התהליכים העסקיים והניהול שלהם. כך, ארגונים נשארים אג'יליים בכל עת, מכיוון שניתן למפות דרישות משתנות במהירות ובגמישות, על ידי מפתחים".

עוד הציגו בכנס שותפי GROW with SAP בישראל – ERP Logic, דלויט, KPMG ו-AlfaCloud. בני קצבורג, מנהל ה-ERP של תדיראן, הציג את מימוש הפרויקט שעלה לאוויר בתדיראן איטליה. הכנס הסתיים בהופעת השחקן איציק כהן, בהרצאה "מבנות פסיה ועד פאודה".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים