פרנק סלוטמן, מנכ"ל סנופלייק, התפטר – מי מונה במקומו?

מניית החברה צנחה ב-20% עקב פרישת סלוטמן ● הבוס החדש, סרידהאר ראמסוואמי, הוא בכיר לשעבר בגוגל, שם ניהל את אגף Google Ads הדומיננטי של הענקית, והשתלב בסנופלייק אחרי שסטארט-אפ AI שהקים נרכש על ידיה

שינויי הנהגה משמעותיים. מימין לשמאל: סרידהאר ראמסוואמי, מנכ"לה החדש של סנופלייק; פרנק סלוטמן, המנכ"ל המוערך של סנופלייק שפרש כעת.

ענקית נתוני הענן סנופלייק (Snowflake) חוותה השבוע שינויים דרמטיים בהנהגתה – זה החל בהודעה בלתי צפויה על פרישתו של מנכ"לה המוערך, פרנק סלוטמן, והמשיך בבשורה שכבר מונה לו מחליף – סרידהאר ראמסוואמי. סלוטמן, כך נמסר, ישאר יו"ר החברה.

ראמסוואמי, שהוביל בעבר את עסקי הפרסום של גוגל, ינסה למלא את הריק שמותיר אחריו מנהיג הטק המיליארדר סלוטמן עם פרישתו מהחברה.

בחשבונה ברשת X צייצה החברה קודם כל אודות המינוי החדש ורק אז הוסיפה: "תודתנו העמוקה לפרנק סלוטמן, הקפטן האגדי שלנו על חמש שנות המנהיגות שלו והפיכת סנופלייק לפלטפורמת הנתונים בענן הארגונית המובילה שאנו כיום!"

רקורד בהובלת חברות טק להצלחות גדולות

למנכ"ל העוזב סלוטמן יש רקורד מוכח של הפיכת חברות לענקיות. הוא השיג הצלחה משמעותית כמנכ"ל סרוויס נאו (ServiceNow) ו-דאטה דומיין (Data Domain) ואחרי ההצלחה איתן התחיל ב-2019 את הפרויקט השאפתני ביותר שלו – עם סנופלייק. ההנפקה המוצלחת של החברה בהובלתו, בספטמבר 2020, הפכה אותו למיליארדר. סנופלייק, ששוויה הוערך בכ-4 מיליארד דולר כאשר סלוטמן נכנס לתפקידו באפריל 2019, חוותה צמיחה פנומנלית ויותר מהכפילה את שוויה כבר ביום המסחר הראשון תחת סלוטמן. בהמשך החברה המשיכה לצמוח בצורה משמעותית, וכיום היא כבר מתגאה בשווי שוק מדהים של 75.62 מיליארד דולר. השווי הנקי של סלוטמן, המוערך בכ-3.7 מיליארד דולר כיום, משקף גם הוא את ההצלחה המדהימה של סנופלייק תחת ניהולו.

הבשורה על פרישת סלוטמן גרמה לירידה חדה במחיר המניה של החברה, שצנחה ביותר מ-20% במסחר לאחר שעות העבודה. התגובה הדרמטית הזו מדגישה את התפקיד המכריע שמילא סלוטמן בעייני המשקיעים בעיצוב תדמית החברה ומסלול הצמיחה שלה.

עזיבתו של סלוטמן, למרות שהיא מיוחסת רשמית לרצונו לפרוש, מגיעה לאחר שהכחיש בתוקף את השמועות על תוכנית שכזו לביזנס אינסיידר לפני כשנה. השינוי הפתאומי הזה בתוכניות העלה באופן טבעי שאלות לגבי הסיבות שעומדות מאחוריו, כשחלק מהספקולציות לסיבות לעזיבה המפתיעה מעלות סבירות לחילוקי דעות פנימיים אפשריים, שאולי גרמו למנכ"ל המצליח לנטוש את הספינה קצת פחות מחמש שנים לאחר שהחל לאחוז בהגה שלה.

המנכ"ל החדש ראמסוואמי – חזק בתחום ה-AI

למרות חוסר הוודאות סביב חילופי הגברי בהנהלה, סנופלייק נראית בטוח במנהיג החדש שלה ראמסוואמי, שהוא דמות ותיקה בגזרה הטכנולוגית, עם למעלה מ-15 שנות ניסיון ב-גוגל, שהקנו למנכ"ל החדש יכולות ודאיות ומוכחות – מומחיות גדולה בפרסום ואנליטיקה. בנוסף לאלו הוא הפך באחרונה למומחה בבינה מלאכותית.

אחרי שנפרד מגוגל בשנת 2018, הקים ראמסוואמי את הסטאט-אפ ניבה (Neeva), אשר פיתחה מנוע חיפוש פרטי חלוצי, המופעל על ידי AI. ראמסוואמי הצטרף במאי 2023 לסנופלייק, אחרי שהיא רכשה את ניבה שלו. מאז נמצא ראמסוואמי בחזית עיצוב אסטרטגיית ה-AI של סנופלייק. הוא הוביל את הצגת Snowflake Cortex – שירות חדש ומנוהל במלואו של סנופלייק, שנועד לפשט ולאבטח AI עבור כל המשתמשים, ולהניב ערך עסקי מהיר.

"אני גאה שנבחרתי להוביל את החברה לפרק הבא של צמיחה. לפנינו הזדמנות עצומה לעזור לכל הלקוחות למנף בינה מלאכותית כדי לספק ערך עסקי אדיר. ההתמקדות שלי תהיה בהאצת היכולת שלנו להביא חדשנות ללקוחות ולשותפים שלנו", אמר ראמסוואמי.

האנליסטים עדיין חלוקים בדעתם בנוגע להסברים אודות השינוי במנהיגות – יש ביניהם המאמינים שהמשך מעורבותו של סלוטמן כיו"ר תבטיח יציבות, ואחרים מביעים דאגה מהפתאומיות של המהלך ומהשפעתו הפוטנציאלית על אמון המשקיעים. מה שמוסיף למורכבות הוא שכיום מצבה של סנופלייק בפן הפיננסי לא מאוד יציב – כאמור, היא גם צנחה עקב עזיבת המנכ"ל המוערך, וגם – על אף שהעפילה על ציפיות האנליסטים ברבעון הקודם, היא לא עמדה בתחזית שלה לרבעון הנוכחי וגרמה לאכזבה בקרב המשקיעים.

נראה שכעת הרבה עיניים, של משקיעים ושל גורמים אחרים בשוק, יבחנו את המשך התקדמות החברה, ולא רק בפן הפיננסי גרידא, אלא גם בשל השפעתה הפוטנציאלית על תעשיית תוכנת הענן הרחבה יותר, ותוצרי ושירותי ה-AI שהיא כנראה תמשיך להשקיע בהם את יהבה כעת.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים