רשות הטבע והגנים הטמיעה פלטפורמת אבטחה של קומוולט

מטרתה של המערכת, Commvault Cloud, היא להגן על יישומי ענן ולמנוע מתקפות כופר ● היקף הפרויקט: מאות אלפי שקלים

נתי כהן, סמנכ"ל מערכות המידע של רשות הטבע והגנים.

רשות הטבע והגנים השלימה פרויקט להקמת מערך הגנת נתונים, גיבוי ושחזור עבור יישומי הענן הפועלים ברשות, באמצעות פתרון הגיבוי בענן מטאליק של קומוולט, המהווה חלק מפלטפורמת Commvault Cloud. את הפרויקט הטמיעה ברשות חברת הראל טכנולוגיות מידע.

רשות הטבע והגנים מעסיקה כ-2,000 עובדים במגוון תפקידים ברחבי הארץ, והיא בעיצומו של מהלך להעברת יישומים לענן. רט"ג השלימה את הקמת Office 365 בענן, המאפשר לכ-1,200 משתמשים להפעיל יישומים כגון דוא"ל, ניהול אנשי קשר, ניהול יומנים, אחסון בענן OneDrive, SharePoint, Teams ועוד. הרשות העבירה גם את מערכת ה-Dynamics CRM לסביבת הענן. 

ההבנה הייתה כי פתרון הגנת הנתונים והגיבוי הקיים ביישומי הענן הללו אינו מספק. הרשות החלה לבחון מספר פתרונות ונערכו השוואות יסודיות עם יישומים שונים. התוצאה הייתה בחירה ביישום הגיבוי בענן מטאליק, זאת לאחר בחינת כל הפרמטרים, אשר הראו עדיפות ברורה על פני יישומים אחרים ביניהם: פשטות התפעול, פונקציונליות, סקלביליות, אחסון, ביצועי הגיבוי והשחזור ותקני אבטחת המידע. הרשות גם בדקה מול לקוחות אחרים המשתמשים בפתרון זה, וההמלצות, לדבריה, היו חמות וחיוביות ביותר.  

הפשטות של המוצר אף התבטאה בהתקנה, שהחלה בחודש נובמבר 2023 והסתיימה באותו חודש. ההיקף הכספי לתקופה של שלוש שנים נאמד במאות אלפי שקלים.

"מערכת אמינה עם יכולות גבוהות להגנה על הנתונים מפני גניבה והצפנה" 

נתי כהן, סמנכ"ל מערכות המידע של רשות הטבע והגנים: "פתרון מטאליק מספק מענה לכל נושא ההגנה על הנתונים, הגיבוי השחזור והאחסון בחבילה אחת. לאחר שהתקנו אותו, נוכחנו בביצועים הגבוהים שלו עם חלונות זמן גיבוי קצרים יחסית וזמן שחזור מהיר מאוד. הדו"חות שמפיקה המערכת נוחים להבנה וקריאה. בנוסף לכך, מדובר במערכת אמינה עם יכולות גבוהות להגנה על הנתונים מפני גניבה והצפנה כמו במקרים של מתקפות כופר".

כהן הוסיף וסיפר כי "מערכת Commvault Cloud Metallic נוספה למערך הגיבוי מבוסס קומוולט הפועל ברשות כשש שנים עבור גיבוי מערכות כמו: ERP, סביבות הפיתוח, מערכות מסחר אלקטרוני ועוד. כיום אנו מרוצים משתי המערכות של קומוולט הפועלות ברשות".

"הצוותים המשותפים של הראל טכנולוגיות מידע וקומוולט סיפקו לנו שירות ברמה הגבוהה ביותר, ברמה מקצועית וניסיון רב", הוסיף כהן. "רשות הטבע והגנים מעסיקה עובדים במגוון תפקידים עם צרכים שונים ויישומים שונים המשמשים אותם. אנו מתמודדים עם גידול בשימוש במערכות שלנו, ובעיקר בשימוש במערכת המסחר האלקטרוני, ולכן נזקקים לפתרון אמין ויציב גם להגנה על הנתונים במערכות הללו. Commvault Cloud מסופק במודל SaaS, התואם את האסטרטגיה שקבענו של שימוש הולך וגובר במודל זה". 

נחשון בגון, מנהל תיק לקוח בהראל טכנולוגיות מידע: "רשות הטבע והגנים נדרשה לפתרון סקלבילי עם יכולת להתאים להגנת סוגים שונים של יישומים, שלא היו מוגנים מספיק. פתרון הגיבוי בענן מטאליק, המהווה חלק מפלטפורמת Commvault Cloud, הוכיח מאז השקתו לפני מספר שנים יכולות גבוהות בקלות היישום, פשטות השימוש, חלונות הגיבוי הקצרים משמעותית מפתרונות אחרים, מהירות השחזור, וכן בתמיכה בהגנה וגיבוי נתונים השמורים ביישומים של כל הספקים הגדולים בשוק".

איציק סקוברוניק, מהנדס מערכות בקומוולט ישראל: "למרות הדעה הרווחת, יישומי SaaS הפועלים בענן לא מגיעים לרוב עם גיבוי ויכולות הגנה מתקדמות. Commvault Cloud הוא הפתרון המתקדם ביותר כיום להגנת נתונים וגיבוי בעידן הענן, למגוון יישומים. זהו פתרון מסוג 'שגר ושכח', העובד כל הזמן ברקע, נותן תוצאות ומראה אינדיקציות לגיבויים שנעשו, כאשר יש לו ממשק פשוט ונוח מאוד והוא כולל יכולות מתקדמות וייחודיות להגנה על הנתונים ומניעת מתקפות כופר".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים