דיווחים: אפל תייצר מודמים ראשונים משלה ב-2028

ההערכה היא שבאותה השנה, אפל תצליח לייצר את המודמים הראשונים שיתמכו בחיבור אלחוטי סלולרי ולא רק ב-WiFi, לטובת שילוב במחשבי ה-MacBook של החברה

בצנרת של אפל: כלי לאופטימיזציה של מודעות.

מאז שאפל רכשה את עסקי המודמים הסלולריים של אינטל ב-2019, החברה מנסה לייצר מודם משלה עבור המכשירים שלה, ובעיקר עבור ה-iPhone. אבל למרות התקופה הארוכה שחלפה מאז, המהנדסים של אפל עדיין לא הצליחו לעשות זאת. למעשה, זהו אחד הנושאים הבודדים ברמת החומרה שלא מתוכננים באופן פנימי באפל, כחלק מהמגמה שלה לצמצם עד לביטול של התלות בשרשרת אספקה חיצונית וביצרניות ציוד מצד שלישי.

בגלל הכישלון המסוים הזה, אפל האריכה בינתיים את הסכם רכישת המודמים מקוואלקום עד 2026, אבל זה לא אומר שהיא ויתרה, ובדיווחים שונם אפילו יש כבר שנת יעד ליציאת המודמים הראשונים מתוצרתה לשוק – 2028.

ההערכה היא שבאותה השנה, אפל תצליח לייצר את המודמים הראשונים שיתמכו בחיבור אלחוטי סלולרי ולא רק ב-WiFi, לטובת שילוב במחשבי ה-MacBook של החברה. אמנם, אפשר להשתמש בשיתוף אינטרנט מהטלפון במקרים בהם אין חיבור WiFi זמין, אבל זה לא כמו חיבור סלולרי מובנה – כפי שמשתמשי מחשבים ניידים של רוב החברות האחרות בשוק כבר מכירים, עם האפשרות לשלב סים במחשב שלהם.

אם זה אכן יקרה, יהיה זה בדיוק 20 שנים אחרי שסטיב ג'ובס, המנכ"ל האגדי של אפל, טען כי על אף שהחברה בדקה את האפשרות לשלב קישוריות 3G במחשבים שלה, היא החליטה לוותר על הרעיון, מכיוון ששבב כזה דורש יותר מדי מקום בתוך המארז של המחשב.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים