בזמן המלחמה: היוניקורן AI21 גייס עוד 53 מיליון דולר

חברת הבינה המלאכותית וה-GenAI, שבין מייסדיה פרופ' אמנון שעשוע, השלימה סבב גיוס C בסך של 208 מיליון דולר, לפי שווי של 1.4 מיליארד דולר ● הקרנות של אינטל וקומקאסט הצטרפו כמשקיעות חדשות בה

מייסדי AI21 Labs: מימין - פרופ' יואב שוהם, אורי גושן ופרופ' אמנון שעשוע.

יוניקורן הבינה המלאכותית AI21 לא שוקט על השמרים גם בזמן המלחמה, והודיע היום (ג') כי הוסיף 53 מיליון דולר לסבב הגיוס שעליו הוא הכריז באוגוסט השנה, שבו הוא הצטרף למועדון חברות החד קרן. בסך הכול, עומד הסכום בסבב ה-C שהשלימה החברה על 208 מיליון דולר.

הסכום של 53 מיליון הדולרים גויס משתי מצטרפות חדשות ובולטות למשקיעים ב-AI21 – קרנות ההשקעות של אינטל ושל קומקאסט. הן הצטרפו לרשימת המשקיעים בסבב הנוכחי, שבין היתר כוללת את גוגל, סמסונג נקסט והקרנות קטליסט ופיטנגו. שווי החברה עומד על 1.4 מיליארד דולר והשלמת הסבב מביא את סך ההון שהיא גייסה מאז הקמתה ל-336 מיליון.

החברה מפתחת מערכות בינה מלאכותית שמשלבות הסקת מסקנות והצבעה על המקור שממנו נלקח המידע. בבסיס פיתוחי החברה נמצאים טכנולוגיית ה-LLM, מודלי השפה הטבעית (NLP) שפיתחה, וכן יישומים וממשקי API קלים לשימוש. ב-AI21 אומרים שהמימון החדש "יגביר את היכולת שלה לספק טכנולוגיית AI אמינה ושימושית לחברות ולארגוני אנטרפרייז ברחבי העולם, ויסייע בהרחבת תחומי פעילותה ובגיוס כ-100 עובדים נוספים עד סוף 2024".

אחת מחברות ה-GenAI הראשונות

AI21 נוסדה ב-2017 על ידי פרופ' יואב שוהם, פרופ' אמנון שעשוע ואורי גושן, המשמש כמנכ"ל החברה, והיא הייתה מהראשונות שהביאו לציבור הרחב את בשורת הבינה המלאכותית היוצרת. יש לה פורטפוליו רחב של לקוחות וצרכני AI בארץ ובחו"ל, בהן חברות פורצ'ן 100.

Jurassic, מודל השפה של AI21, משמש את AI21 Studio, פלטפורמת המפתחים של החברה, לצורך פיתוח אפליקציות, מוצרים ושירותים דיגיטליים באמצעות בינה מלאכותית. בנוסף, Jurassic משמש את החברה להפעלת אפליקציית Wordtune – עזר קריאה וכתיבה אישי, שנמצא בשימושם של אנשי מקצוע ולקוחות במגוון סקטורים. בחברה אומרים כי האפליקציה משכתבת, עורכת ומסכמת טקסטים בתוך שניות, ובכך חוסכת למשתמשים זמן רב.

AI21 הכפילה בשנה האחרונה את מצבת כוח האדם שלה וכיום היא מעסיקה יותר מ-200 עובדים. כאמור, סבב הגיוס שהושלם נועד, בין היתר, לטובת גיוס כ-100 עובדים חדשים עד סוף 2024. לפני כמה חודשים פתחה החברה משרדים בארצות הברית.

גושן אמר כי "הגיוס הנוכחי יאפשר ל-AI21 להמשיך ולספק טכנולוגיית AI אמינה ושימושית לחברות ולארגוני אנטרפרייז מתחומים שונים, ולפתח מערכות בינה מלאכותית נוספות. הגישה שלנו מבוססת על תכנון מוצרי AI עם מטרה מוגדרת מראש והתאמות לפיה, מה שהופך אותם ליעילים, מדויקים וחסכוניים יותר באופן משמעותי ממודלי שפה כלליים".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים