אינסטגרם מפתחת ממשקי תכנות לאפליקציות עבור ת'רדס

אדם מוסרי, מנכ"ל אינסטגרם: "אנחנו עובדים על זה. החשש שלי הוא שזה יביא להרבה יותר תוכן של מפרסמים ולא הרבה יותר תוכן של יוצרים, אבל זה עדיין נראה כמו משהו שאנחנו צריכים לעשות"

אינסטגרם מפתחת ממשקי תכנות אפליקציות לת'רדס.

מנכ"ל אינסטגרם, אדם מוסרי, אמר כי החברה עובדת על ממשקי תכנות לאפליקציות (APIs) עבור ת'רדס (Threads), וכי הדבר יעניק הזדמנות למפתחים ליצור אפליקציות וחוויות שונות סביב ת'רדס. מוסרי הגיב לציוץ של עיתונאי ששוחח עם משתמש על חוויה דמוית TweetDeck שקיים ב-X (ממותג כיום כ-X-Pro) גם עבור ת'רדס. מדובר בכלי שמתממשק עם ה-APIs של X כדי לאפשר למשתמשים לשלוח ולקבל ציוצים ולהציג פרופילים. הכלי הזה הפך לא זמין למשתמשים לא מאומתים של X מאוגוסט האחרון.

מנכ"ל אינסטגרם הביע חשש שמפרסמים יפרסמו תוכן רב ובכך יאפילו על תוכן של יוצרים, וכתב בפוסט, כי "אנחנו עובדים על זה. החשש שלי הוא שזה יביא להרבה יותר תוכן של מפרסמים ולא הרבה יותר תוכן של יוצרים, אבל זה עדיין נראה כמו משהו שאנחנו צריכים לעשות".

מוסרי כבר נקט עמדה לגבי תוכן חדשותי ואמר, כי ת'רדס היא לא "אנטי חדשות" אבל גם "לא תעצים חדשות באופן פעיל". היסטורית, פרסומי חדשות הסתמכו על כלים ואינטגרציות של צד שלישי עם רשתות חברתיות שונות כדי לפרסם באופן אוטומטי בפלטפורמות כמו טוויטר, לינקדאין ופייסבוק, אך בשל היעדר זמינות של  APIs בפלטפורמות חדשות יותר כמו ת'רדס, המפרסמים צריכים לפרסם תוכן באופן ידני, דבר שאינו אידיאלי עבור ארגוני חדשות המפרסמים מדי יום מאמרים רבים.

בעוד מוסרי מודאג ממפרסמים שידחפו כמות אדירה של תוכן באמצעות שילוב APIs, גם יוצרים צריכים כלים שונים כדי לפרסם סוגים שונים של תוכן. כך גם קל יותר למפתחים לעצב תכונות המתאימות לפלטפורמה ספציפית אם יש אפשרות לשילוב APIs.

לאור העובדה שהרשתות החברתיות X ו-רדיט (Reddit) מקשות על מפתחי צד שלישי ליצור כלים, ת'רדס יכולה לפתוח את ה-APIs שלה ולאפשר אקוסיסטם בריאה יותר של אפליקציות.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים