וגרה אלקסה עם Google Assistant – ברמקולים חדשים של JBL

סידרת רמקולים חדשה של JBL מבית הרמן תהיה הראשונה שתציע את שתי העוזרות הקוליות במקביל, כך שניתן יהיה לבקש מאלקסה להפעיל מוזיקה ואז לבקש מגוגל להפסיק אותה

JBL Authentics 200.ניתן להפעילו גם עם אלקסה וגם עם Google Assistant.

אחרי שנים של עוינות, העוזרת הקולית של גוגל (Google Assistant) ואלקסה של אמזון סוף סוף "חברות". הרמן הציגה בתערוכת IFA לאלקטרוניקה בידורית, המתקיימת בימים אלה בברלין, תוספות חדשות למערך הרמקולים שלה JBL Authentics, המשלבות את שתי העוזרות הקוליות.

במשך שנים התנגדה גוגל לאפשר ליצרנים – מלבד סונוס (Sonos) – להציע מכשירים חכמים הכוללים גם את Google Assistant וגם את אלקסה.

בעוד שלאלקסה יש בסיס התקנות מכובד – כ-500 מיליון מכשירים בתחילת השנה – גוגל נהנתה זה שנים משילוב Google Assistant כעוזרת ברירת המחדל בסמארטפוני אנדרואיד. בשנת 2019 ציינה גוגל שהעוזרת הקולית שלב זמינה ביותר ממיליארד מכשירים.

בשנת 2019 השיקה אמזון את יוזמת Voice Interoperability Initiative, תוכנית שמטרתה להבטיח שמוצרים התומכים בקול, כגון רמקולים חכמים, סמארטפונים ומסכים חכמים יאפשרו למשתמשים לבחור בין כמה עוזרות קוליות, אבל גוגל, וגם סמסונג ואפל, סירבו להצטרף. כעת, ענקית החיפוש משנה את הגישה שלה.

מאריסה צ'אקו, דירקטורית ניהול המוצר של Google Assistant, מסבירה את ההחלטה, ואומרת, כי "עוזרות קוליות הפכו לחלק מחיי היומיום שלנו. גם גוגל וגם אמזון רצו להקל על המשתמשים לגשת לכל אחד משירותי הקול הללו בו-זמנית… אנחנו לא מנסים לפצות על פערי יכולת, אלא לתת למשתמשים בחירה".

בסידרת הרמקולים החדשה יפעלו העוזרת של גוגל ואלקסה לחלופין ובמקביל. משתמשים יוכלו לבקש מאלקסה להגדיר טיימר, וכאשר הוא מצלצל – לבקש מ-Google Assistant לעצור אותו – ולהיפך.

בנוסף, הודות למה שאמזון מכנה פקודות מכשיר אוניברסליות, משתמש יכול לבקש מאלקסה ומ-Google Assistant לעצור משימות מסוימות – כמו מוזיקה, טיימרים, תזכורות ואזעקות – מבלי לזכור איזו עוזרת קולית התחילה את הפעולה, או לבקש שהפעולה תועבר לעוזרת האחרת.

אולי חשוב לא פחות, העוזרות לא ינסו לדבר זו על זו. הרמקולים של Authentics ישנו אוטומטית את "פוקוס השמע" ברגע המתאים כדי למנוע, למשל, מאלקסה לדבר באמצעות טיימר של Google Assistant.

שתי החברות אומרות, כי הן רואות את העוזרות הקוליות כמשלימות זו את זו ולא מתחרות זו בזו. כך, לקוחות עשויים להעדיף לגשת אל אלקסה או Google Assistant כדי להשתמש בשירותי אמזון וגוגל המועדפים עליהם. ניתן לבקש מ-Google Assistant תחליף טוב לחלב, ואז לבקש מאלקסה לקנות אותו מאמזון. לחלופין, ניתן לקבל באלקסה הודעת על משלוח חבילה של אמזון, ואז לבקש מ-Google Assistant להוסיף תזכורת לגבי החבילה ללוח שנה של גוגל.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים