תוצאות מעורבות לאמת מחשוב; ממנה מנכ"ל חדש

החברה הציגה ברבעון השני עלייה בהכנסות לצד ירידה ברווח הנקי, שנבעה מגידול חריג בהוצאות המימון ● היא הודיעה על מינויו של אנדרס ריכטר למנכ"ל החברה במקומו של יואב וינברג, שפורש אחרי מעל 18 שנים

אנדרס ריכטר, מנכ"ל אמת מחשוב.

אמת מחשוב סיימה רבעון שני מעורב, עם עלייה דו ספרתית בהכנסות לצד ירידה חד ספרתית ברווח הנקי – כך עולה מהתוצאות שהחברה פרסמה היום (א'). כמו כן, היא דיווחה שהדירקטוריון שלה אישר באחרונה את מינויו של מנכ"ל חדש – אנדרס ריכטר.

ריכטר יחליף את המנכ"ל הוותיק, יואב וינברג, שהודיע במאי האחרון על פרישה מהתפקיד. הוא כיהן בעבר כמנכ"ל פריוריטי סופטוור וכיועץ עצמאי לחברות בתחום ה-IT. החילופים יבוצעו בחודש אוקטובר, לאחר תהליך חפיפה שיחל בחודש הבא, ספטמבר.

התוצאות הכספיות

אמת מחשוב רשמה ברבעון השני גידול של 13.3% בהוצאות ל-290.2 מיליון שקלים ועלייה של 14.7% בהכנסות ל-301.1 מיליון. הרווח הנקי ירד ב-2.5% ל-4.5 מיליון שקלים בלבד, לאחר שנפגע מאוד מהקפיצה בהוצאות המימון, שגדלו מ-128 אלף שקלים ל-4.9 מיליון.

נתונים נוספים מראים כי ההוצאות הגולמיות גדלו ברבעון השני ב-14.6% ל-251.6 מיליון שקלים, הרווח הגולמי הציג עלייה של 14.9% ל-39.5 מיליון והרווח הגולמי השולי עמד על 16.4%. בסעיפים התפעוליים, ההוצאות גדלו ב-7.3% ל-38.6 מיליון שקלים והרווח זינק ב-68.2% ל-10.9 מיליון. עלייה נאה נרשמה גם ב-EBIDTA, שצמח ב-42.6% ל-18.8 מיליון שקלים.

במהלך המחצית הראשונה של השנה, ההוצאות של החברה עלו ב-23.3% ל-662.6 מיליון שקלים בעוד שההכנסות גדלו ב-30% ל-691.6 מיליון. הרווח התפעולי זינק בתקופה זו ב-62.8% ל-28.9 מיליון שקלים וזה הנקי – ב-58.7% ל-16.2 מיליון.

וינברג: "תקופת המנכ"לות שלי – שנים מלאות אתגר ועניין"

וינברג מסר כי "השגנו תוצאות תפעוליות חזקות ומגמה חיובית בפעילות החברה. אנחנו מעודדים מהביקושים הגדלים למוצרינו, כאשר ברבעון זה הצגנו גידול בפעילות האורגנית של מגזרי התשתיות, מחשוב הענן והסייבר, לצד עלייה במגזרי התוכנה והדיגיטל. בנוסף, זכינו מתחילת השנה בפרויקטים חדשים בסקטורים הממשלתי והעסקי, שאת ביטויים נראה ב-2024 וב-2025".

יואב וינברג, המנכ"ל הפורש של אמת מחשוב.

יואב וינברג, המנכ"ל הפורש של אמת מחשוב. צילום: ניב קנטור

הוא ציין ש-"אמת מחשוב תמשיך להתמקד בחיזוק מנועי הצמיחה של החברה – התוכנה, הענן והסייבר, ואנחנו מאמינים שהיכולות שלנו והקשרים ארוכי הטווח שלנו עם הלקוחות ממצבים אותה עם יכולת טובה למימוש אסטרטגיית הצמיחה שלה בשנים הקרובות".

"בנימה אישית", אמר וינברג, "אני מסיים את תפקידי כמנכ"ל החברה לאחר יותר מ-18 שנים בתפקיד. בתקופת כהונתי כמנכ"ל הובלתי שורה של מהלכים אסטרטגיים שהביאו את החברה לצמיחה משמעותית בכל הפרמטרים. אלה היו שנים מלאות אתגר ועניין, ואני שמח על הזכות שהייתה לי להוביל את הארגון. כיום, אמת מחשוב היא חברה חזקה ומובילה בתחומה, בעלת איתנות פיננסית ומגוון הזדמנויות צמיחה רבות, בארץ ובחו"ל, ואין לי ספק שהיא תמשיך במגמה החיובית בפעילותה".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים