ת'רדס הגבילה חשיפה לפוסטים, כמו בטוויטר – מאסק צייץ: "Lmaooo"

עוד בטרם באה ת'רדס לעולם, לפני מספר שבועות, הודיעה הרשת החברתית המצייצת על הגבלת יכולתם של משתמשים לצפות בציוצים למכסה קבועה מדי יום ● טוויטר ומאסק שהנהיג את המהלך חטפו ביקורת קשה, אלא שעכשיו זה התהפך

צחק ממש חזק כששמע שגם ת'רדס מגבילה צפיות. הבעלים של טוויטר, אילון מאסק.

אילון מאסק, יזם טכנולוגי חסר מנוח שהוא (גם) הבעלים של טוויטר, צייץ אמש את המילים: "Lmaooo Copy" בתוספת אימוג'י של חתול. מאסק הגיב בדברים אלו למעשה בלעג על הכרזה אחרונה ששיתף, שנכתבה מטעם הנהלת ת'רדס (Threads) – הרשת החברתית החדשה שמהווה שיבוט של טוויטר ומנסה לגנוב ממנה את הבכורה ואת המשתמשים. מדובר על ההודעה שבה ת'רדס בישרה שגם היא תחיל בקרוב הגבלת צפייה בפוסטים בשירותיה.

למי שעדיין לא התעדכן נספר כי ת'רדס של אינסטגרם, שהיא כאמור יריבה של טוויטר, החלה את דרכה רק לפני שבועיים כשהיא ממותגת, לכאורה, כאלטרנטיבה היותר שפויה לפלטפורמה החברתית מבית הציפור הכחולה. הסיבה העיקרית לניסיון של חברת האם מטא לשבט את טוויטר הייתה שמאז ש-מאסק הפך לבעליה של החברה, שרכש ב-44 מיליארד דולר באוקטובר האחרון, שינויים רבים, אשר חלקם נראים כקפריזות של הבוס החדש, מטלטלים את השירות. השינויים הללו גרמו לחלק ממשתמשי הפלטפורמה לעזוב אותה ו-מטא ששה להציע לנוטשים ו/או לךכל מתעניין אופציה כמעט זהה של רשת חברתית בסגנון מיקרובלוגינג (עם מגבלת מילים לפוסטים), אבל כזו שתהיה, לפחות לכאורה, יותר בשליטה ופחות מבלבלת עוברם.


מהר במיוחד: יותר מדי ספאם בת'רדס גרם להחלטה

אלא ש-ת'רדס חוותה מיד עם שחרורה הצלחה עצומה בדמות ביקוש גבוה של נרשמים. בתוך חמישה ימים היא עברה את רף 100 מיליון המשתמשים, והשבוע כבר הגיעה ל-150 מיליון מהם. הרייטינג הגבוה יצר בעבור ת'רדס ככל הנראה מהומה, שגרמה לה להודיע כי היא מתכננת להטיל מגבלות על מספר הפוסטים שמשתמשים יכולים לראות בפלטפורמה בכל יום.

הפרדוקס כאן הוא שהודעה מוקדמת יותר מטעם מאסק, מתחילת החודש, בה הוא בישר ש-טוויטר תגביל את מספר הציוצים שמשתמשים (בעיקר נטולי המנוי) יוכלו לראות אצלה, קוממה רבים עליו ועל טוויטר.

לא עזרו ל-מאסק הסבריו כי הוא נוקט באמצעי זה כדי למנוע גירוד נתונים (נוהג לאיסוף ואחסון אוטומטי של נתונים מאתרים באמצעות בוטי ספאם) וטענותיו שבטוויטר הפכה שיטת גירוד הדאטה ל"בזיזה" של ממש, ולא העובדה שמאסק ציין שהתופעה הורסת את חווית השירות למשתמשי הפלטפורמה. גם דבריו, עת השיק את האקט, כי מדובר בפעולה זמנית בלבד, לא חסכו ממנו את הביקורת הקשות על התנהלותו, שביניהן בלטה הטענה כי מדובר בעוד תרגיל על מנת לגרום ליותר משתמשים לרכוש את מנוי Twitter Blue, עקב מצבה הפיננסי הלא מזהיר של החברה.

אך מאסק מתנחם כנראה כעת מפרסום כוונתה של ת'רדס להטיל מגבלות צפיות גם היא, וזאת לטענתה בעקבות התקפות ספאם. הוא כתב שהוא צוחק ממש חזק (Lmaooo משמעותו Laughing my ass out of orbit) בתגובה לההכרזה על האקט, שנמסרה על ידי הבוס של אינסטגרם, אדם מוסרי.

"התקפות הספאם עלו, אז נצטרך להחמיר בדברים כמו מגבלות צפייה, מה שיגרום בלי כוונה להגבלה של אנשים פעילים (תוצאות שגויות). אם תתפסו בהגנות האלה, ספרו לנו על כך", כתב מוסרי בפוסט שהודיע על השינוי, אשר אמור להיכנס לתוקף בשבועות הקרובים.

ההחלטה של אינסטגרם לקבל את הגבלת הצפיות עוררה תגובות מעורבות. חלק מהמשתמשים הביעו תמיכה בהחלטה, בטענה שהיא תעזור להפחית את הפייק ניוז וההטרדות ברשת, בעוד שאחרים הביעו התנגדות לה, בטענה שהיא תגביל את חופש הביטוי.

בין המגיבים בלט במיוחד הציוץ של מאסק, נראה כקריאת תיגר כלפי מוסרי, בטענה שהשירות החדש פשוט מחקה את טוויטר במדויק, ולכן אפילו נאלץ לעשות זאת גם בעניינים שעליהם הועברה על הציפור הכחולה, תחת הנהגתו של מאסק, ביקורת חמורה.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים