ארה"ב: ה-Apple Watch הציל בחור בן 25 ממוות

מזהה הנפילות איתר שברנדון שניידר חווה נפילה קשה, הזעיק את אביו והציל את חייו משתי סיבות: ראשית, הוא שבר את גולגלתו והגעת האב אליו כמעט מיד סייעה למצבו שלא להחמיר, ושנית - סריקת CT שבוצעה גילתה עוד תופעה מסכנת חיים שטופלה מיד

ישאל אם אתם בסדר ואם לא יזעיק עזרה. ה-Apple Watch. צילום: אפל

כבר שמענו עדויות של אנשים ודיווחים שה-Apple Watch – השעון החכם של חברת אפל – הציל את חייהם. אבל במקרה האחרון הזה, הסיפור אפילו מדהים יותר מתמיד.

ברנדון שניידר, מומחה מכירות בן 25 ומאמן ריצה מלונג איילנד, קיבל עזרה רפואית מצילת חיים בזמן, מכיוון שענד שעון חכם של אפל, כך לטענתו.

על פי הדיווחים, שניידר, שלא חש בטוב בגלל כאבי בטן, הגיע לבדיקות בבית החולים. כשהלך לשירותים במתקן הרפואי, חווה נפילה מפתיעה וחמורה. הוא נפצע קשות מהנפילה, לא הצליח להיעמד בחזרה וכנראה איבד את הכרתו, וזאת מבלי שאיש ידע היכן הוא.

לא רק תכונות כושר לצעירים. ה-Apple Watch. צילום: BigStock

לא רק תכונות כושר לצעירים. ה-Apple Watch. צילום: BigStock

סיוע במקרי חירום גם לצעירים

אלא שאז תכונת זיהוי הנפילה, המוטמעת ב-Apple Watch, באה לעזרתו. הפיצ'ר התריע מיד לאביו על מקרה חירום, והאב הגיע מיד לבית החולים ואיתר את בנו מחוסר ההכרה. הסתבר שהוא באמת חווה נפילה קשה במיוחד, ולכן הוא הובהל לחדר הטיפול הנמרץ. סריקת CT שבוצעה בו מיד קבעה שהמכה שקיבל בנפילתו שברה את גולגלתו, אבל גם איתרה המטומוטות מסכנות חיים, שהיו בראשו מבלי שאיש ידע זאת. בניתוח מוח מורכב שחווה הצילו הרופאים את חייו, ואיחו את שברי הגולגולת. אחרי ארבעה ימים ברנדון שב להכרה והחל בהליך ההחלמה שלו.

האירוע התרחש לפני כחודש וזכה כעת לכותרות משום שברנדון הוא, להבדיל ממרבית האנשים שדיווחו עד כה על היות השעון מציל חיים, בחור צעיר ופעלתן וההבנה שהשעון החכם יכול לסייע גם לשכמותו באמת מפתיעה למדי. ברנדון גם הגדיש בפני מראייניו שהוא משוכנע כי ה-Apple Watch הוא שהציל אותו ממוות בטוח.

תכונת זיהוי הנפילות הושקה בשנת 2018 כחלק מ-Series 4 של השעון. מאז היא קיימת בשעון וכשהיא מוגדרת ביכולתה לאתר מצבים שבהם עונד או עונדת השעון מפסיקים לנוע באופן פתאומי (שלא כמו בשינה אז התנועה נרגעת לאט). במקרה כזה, אם האדם לא מגיב לשעון בתוך 45 שניות, הגאדג'ט שולח הודעה לאיש קשר מועדף שהמשתמש בחר מבעוד מועד, ובקביל – מתקשר לשירותי חירום.

ברנדון אמר לתקשורת שהוא ממליץ לאנשים בכל גיל המשתמשים גם הם ב-Apple Watch להגדיר את השעון כך שיאפשר יצירת קשר במקרי ובזמני חירום עם מי שנבחר על ידם מבעוד מועד.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים