האם השעון הבא של אפל יהפוך ל-"מעבדת בדיקות"?

דיווחים שונים שפורסמו בטלגרף ובפורבס מרמזים שהשעון הבא של אפל יוכל לנטר רמות סוכר בדם, כמו גם לחץ דם ורמות אלכוהול

גם חכם, גם יפה וגם מציל חיים. ה-Apple Watch. צילום: אפל

דיווחים שונים שפורסמו בטלגרף ובפורבס מרמזים, כי ה-Apple Watch של אפל (Apple) יוכל לנטר רמות סוכר בדם, כמו גם לחץ דם ורמות אלכוהול.

לפי הדיווחים, אפל חתמה כבר לפני שנתיים על עסקה עם הסטארט-אפ הבריטי רוקלי פוטוניקס (Rockley Photonics), המתכנן חיישנים למעקב אחר מדדים בדם באמצעות אור אינפרה-אדום. דיווחים נוספים בטלגרף הבריטי מציינים, כי בבקשה שהגישה חברת הסטארט-אפ הבריטית לרשות ניירות הערך האמריקנית, חשפה רוקלי, כי אפל היא הלקוח הגדול ביותר שלה, מתוך סך של שני לקוחות, שהיוו 100% מההכנסות שלה בשנת 2020.

בנוסף, בפברואר השנה פורסמה בקשת פטנט של אפל בארצות הברית שכותרתה "ספקטרוסקופיית טרהרץ ודימות בסביבות דינאמיות עם שיפור ביצועים תוך שימוש בחיישנים מקיפים". בקשת הפטנט הזאת הצביעה על כך שאפל עובדת על מדידת רמת הסוכר בדם מתוך כוונה להוסיף את התכונה לשעון שלה בעתיד, שכיום כולל כבר תכונות של מעקב אחר רמות החמצן בדם, דופק לב ואק"ג.

נוסף על מעקב רמות הסוכר בדם, החיישנים של רוקלי יכולים גם למדוד לחץ דם ורמות אלכוהול בדם, והקשר בין אפל לרוקלי, שמתכוננת להנפקה ציבורית בניו יורק, מרמז על כך שאפל מתכננת להוסיף את התכונות האלה לשעון שלה, או לאחד מהדגמים שלו בעתיד.

בדיווחים צוטט גם מנכ"ל רוקלי פוטוניקס, אנדרו ריקמן, שאמר, כי הטכנולוגיה שהחברה מפתחת תשולב במוצרים צרכניים עד 2022, אבל הוא לא ציין האם מדובר במוצרים של אפל.

בינתיים, הדיווחים הללו הם השערות בלבד, אבל בהתחשב בחדשנות של אפל ובהצהרותיה לא אחת שהיא מקדמת את נושא הבריאות, ייתכן שההשערות האלה יהפכו למציאות – מה שיהפוך את השעון ל"מעבדת בדיקות".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים