תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » משרד התקשורת הטיל קנסות בסך של כ-900 אלף שקלים על חברות תקשורת
לירן אבישר בן-חורין, מנכ"לית משרד התקשורת. צילום: לע"מ

משרד התקשורת הטיל קנסות בסך של כ-900 אלף שקלים על חברות תקשורת

העיצומים הוטלו על שבע חברות הסלולר שלא הציעו ללקוחותיהן שירותי סינון חינמיים להגנה על קטינים מפני אתרים ותכנים פוגעניים ברשת, בהתאם להוראות המשרד

מאת 25 באפריל 2021, 14:55 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

משרד התקשורת הודיע הבוקר (א') כי הטיל קנסות על שבע חברות הסלולר. הסיבה: החברות לא לא הציעו ללקוחותיהן שירותי סינון חינמיים להגנה על קטינים מפני אתרים ותכנים פוגעניים ברשת, בהתאם להוראות המשרד.

משרד התקשורת מחייב את חברות התקשורת ליידע את המנויים על הסכנות באינטרנט, וכן מחייב אותן להציע למנויים שירות סינון אתרים ותכנים פוגעניים בחינם. מינהל פיקוח ואכיפה במשרד התקשורת ביצע פיקוח על יישום הוראות אלה, שבמהלכו התגלו הפרות שבגינן הוחלט להטיל על החברות עיצומים כספיים בסך 903,540 ש"ח.

בחודש ספטמבר האחרון  הודיע המשרד לחברות על כוונתו להטיל עליהן עיצום כספי בשל הפרת הוראות אלו ברישיונן. לאחר ההודעה  ביצע מינהל הפיקוח והאכיפה בדיקה נוספת על עמידת החברות בהוראות אלו, ממנה עלה, כי רק שתיים מהחברות, חברת טלזר 019 וחברת פלאפון, הפיקו את הלקחים הנדרשים, והחלו להציע ללקוחות את שירות סינון האתרים והתכנים הפוגעניים כנדרש. בהתאם לשיפור שנמצא, הוחלט שלא להטיל עיצום כספי על טלזר 019, ולהפחית משמעותית את גובה העיצום שיוטל על פלאפון.

הקנסות שהוטלו על החברות: סלקום – 277,420 שקלים, פרטנר – 270,840 שקלים, הוט מובייל – 155,090 שקלים, גולן טלקום – 104,860 שקלים, פלאפון – 53,440 שקלים, רמי לוי תקשורת – 26,410 שקלים, ואקספון – 15,480 שקלים.

לירן אבישר בן-חורין, מנכ"לית משרד התקשורת, ציינה, כי "בימים אלו, שבהם הסכנות ברשת גואות, בפרט בקרב ילדים, אנו מצפים מהחברות לעמוד במחויבויות שלהן ולהציע לכל מנוי את שירות סינון התכנים להגנה על ילדיהם ברשת ללא עלות. לא נאפשר לחברות התקשורת להפר הוראה זו ולפגוע בזכותם של המנויים לקבל את השירות החשוב הזה".

משרד התקשורת הטיל קנסות בסך של כ-900 אלף שקלים על חברות תקשורת Reviewed by on . משרד התקשורת הודיע הבוקר (א') כי הטיל קנסות על שבע חברות הסלולר. הסיבה: החברות לא לא הציעו ללקוחותיהן שירותי סינון חינמיים להגנה על קטינים מפני אתרים ותכנים פוג משרד התקשורת הודיע הבוקר (א') כי הטיל קנסות על שבע חברות הסלולר. הסיבה: החברות לא לא הציעו ללקוחותיהן שירותי סינון חינמיים להגנה על קטינים מפני אתרים ותכנים פוג Rating: 0

הגיבו