תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » הקאמבק של פארלה: אפל תחזיר את האפליקציה ל-App Store
חוזרת ל-App Store. פארלה

הקאמבק של פארלה: אפל תחזיר את האפליקציה ל-App Store

אפל אישרה כי תחזיר לחנות האפליקציות שלה את אפליקציית הרשת החברתית פארלה בעקבות שיפורים שזו עשתה כדי לאתר ולפקח טוב יותר על שיח שנאה והסתות

מאת 20 באפריל 2021, 10:00 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

אפל (Apple) אישרה במכתב ששלחה לחברי קונגרס, כי תחזיר לחנות האפליקציות שלה את אפליקציית הרשת החברתית פארלה (Parler) בעקבות שיפורים שזו עשתה כדי לאתר ולפקח טוב יותר על שיח שנאה והסתות.

כעת משתמשים יכולים שוב להוריד את האפליקציה, הפופולרית בקרב שמרנים, בהם גם אנשי ימין קיצוני.

במכתב לקונגרס ציינה אפל, כי מאחר שהאפליקציה הוסרה מהפלטפורמה שלה בינואר האחרון בשל הפרות של מדיניותה, פארלה "הציעה לבצע עדכונים לאפליקציה שלה ודרכים למיתון התוכן המשותף בה", ולפני ימים אחדים, מציינת אפל, היא הודיעה לפארלה כי השינויים אכן מספקים. פארלה כעת רק צריכה "להרים את השאלטר".

"אפל צופה כי אפליקציית פארלה המעודכנת תהיה זמינה ברגע שפארלה תאפשר אותה", כתבה אפל במכתב.

הרשת החברתית פארלה, המגדירה את עצמה כ"גן עדן לשיח חופשי", הוסרה מכל הפלטפורמות הגדולות בתחילת ינואר בעקבות ההפגנות וההתקפה על הקפיטול בארצות הברית ב-6 בינואר. היא הוסרה מחנויות האפליקציות של אפל וגוגל (Google), כמו גם משירות הענן של אמזון (AWS). שלוש החברות ציינו את קיומו של שיח אלים בפארלה כסיבה להסרה. מאוחר יותר הודיעה פארלה כי ספק נוסף ניתק עימה את הקשרים, מה שהפך את השירות שלה לבלתי נגיש לחלוטין ברשת. האפליקציה חזרה לפעילות חלקית ברשת ב-15 בפברואר, לאחר שמנכ"ל החברה פוטר על ידי מועצת המנהלים ומונה לה מנכ"ל זמני חדש.

במהלך הזמן שהייתה בלתי זמינה, החלה פארלה בקרב משפטי נגד AWS, כשאחת הטענות היא שחברות הטק הגדולות חברו יחדיו כדי לחסום את הגישה של פארלה לשוק. בתביעה שהגישה, טענה פארלה, כי כשהפלטפורמות הגדולות החרימוה אותה, היא פיתחה מערכת מבוססת בינה מלאכותית למיתון תכנים.

ענקיות הטק דחו את האשמותיה של פארלה בהתנהלות אנטי תחרותית, ובמכתה ציינה אפל גם, כי החלטתה להסיר את אפליקציית פארלה מהחנות שלה הייתה "החלטה בלתי תלויה", וכי "אפל לא תיאמה או התייעצה בצורה כלשהי עם גוגל או אמזון בנוגע להחלטה זו".

בעקבות האישור של אפל, גם גוגל אמרה, כי תהיה מוכנה להשיב את האפליקציה לחנות Play שלה וציינה, כי "פארלה תתקבל בברכה לחנות Play ברגע שתספק אפליקציה שמצייתת למדיניות שלנו".

הקאמבק של פארלה: אפל תחזיר את האפליקציה ל-App Store Reviewed by on . אפל (Apple) אישרה במכתב ששלחה לחברי קונגרס, כי תחזיר לחנות האפליקציות שלה את אפליקציית הרשת החברתית פארלה (Parler) בעקבות שיפורים שזו עשתה כדי לאתר ולפקח טוב יו אפל (Apple) אישרה במכתב ששלחה לחברי קונגרס, כי תחזיר לחנות האפליקציות שלה את אפליקציית הרשת החברתית פארלה (Parler) בעקבות שיפורים שזו עשתה כדי לאתר ולפקח טוב יו Rating: 0

הגיבו