פארלה תובעת את AWS בשל השעייתה משירותיה

לאחר שהוסרה בתחילת השבוע מה-Play Store, מה-App Store ומהענן של אמזון, רשת החברתית פארלה, המשמשת פלטפורמה החביבה על ימנים קיצונים, הגישה תביעה אתמול נגד אמזון, בטענה להפרה מונופוליסטית, הפרת חוזה והפרעה לעסקי החברה וליחסיה עם משתמשים

שבה לחיים חלקית. פארלה. צילום: Bigstock

לאחר שהוסרה בתחילת השבוע מה-Play Store של גוגל (Google), מה-App Store של אפל (Apple) ומהענן של אמזון (AWS), הרשת החברתית פארלה (Parler – בצרפתית: לדבר), המשמשת פלטפורמה החביבה על ימנים קיצונים, הגישה תביעה אתמול נגד אמזון, בטענה להפרה מונופוליסטית, הפרת חוזה והפרעה לעסקי החברה וליחסיה עם משתמשים.

התביעה מבקשת מבית המשפט הפדרלי צו מניעה זמני נגד AWS ומכנה את החלטתה של אמזון "מכת מוות" לפארלה.

"ללא AWS פארלה מחוסלת, כי אין לה דרך להגיע לרשת", טוענת התביעה, "ועיכוב בהענקת צו המניעה הזמני אפילו ביום אחד עלול גם לבשר על מותה של פארלה, מאחר שהנשיא טראמפ ואחרים יעברו לפלטפורמות אחרות".

התביעה טוענת, כי בניגוד לחוק, אמזון מבקשת לעצור את התחרות באמצעות סילוק פארלה מהשוק. היא גם מציינת כי אמזון מפירה את החוזה שלה עם פארלה בכך שאינה מספקת לה אפילו הודעה סיום מראש של 30 יום – וכי פעולותיה אלה משבשות את יחסיה של פארלה עם משתמשים נוכחיים ועתידיים.

במכתב שנשלח לאמי פייקוף, סמנכ"ל המדיניות של פארלה, ופורסם ב-CNN, כתבה AWS, כי בשבועות האחרונים היא דיווחה לפארלה על 98 מקרים של "פוסטים שמעודדים ומסיתים לאלימות בצורה מפרשת". במכתב גם כלולים צילומי מסך של כמה דוגמאות לכך. "ראינו עלייה עקבית בתוכן האלים הזה באתר שלכם, שמהווה הפרה של הכללים שלנו. לגמרי ברור", ממשיך המכתב, "כי לפארלה אין תהליך יעיל להיענות לכללי השירות של AWS".

בתגובה לתביעה, פרסמה AWS הצהרה, שבה היא אומרת כי התביעה של פארלה "אינה ראויה". דובר של החברה גם אמר, כי "לגמרי ברור, כי בפארלה יש תוכן משמעותי המעודד ומסית לאלימות נגד אחרים, וכי פארלה אינה מסוגלת או אינה מוכנה לזהות ולהסיר את התוכן הזה במהירות – מה שמהווה הפרה של תנאי השירו שלנו. יידענו את פארלה בנוגע לחששות שלנו במשך כמה שבועות, שבמהלכם ראינו עלייה משמעותית בסוג זה של תוכן מסוכן, ולא ירידה, מה שהוביל את החלטתנו להשעיית השירותים שלה ביום א' בערב".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים