תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » למד לקח? ג'ק מא הציע להעביר חלק מאחזקות Ant לשלטון הסיני
ג'ק מא, המייסד והיו"ר לשעבר של עלי באבא, והבעלים של קבוצת אנט. צילום: הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס, מתוך ויקיפדיה

למד לקח? ג'ק מא הציע להעביר חלק מאחזקות Ant לשלטון הסיני

המיליארדר הסיני הבין שעם השלטון בבייג'ינג, שהביא לביטול הנפקת הענק של הקבוצה, לא מתעסקים, והציע לו לקחת את השליטה על "פלטפורמות שלהערכת הממשלה, המדינה הסינית זקוקה להן"

מאת 21 בדצמבר 2020, 11:12 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

המשפט המפורסם אומר שאם אתה לא יכול לנצח אותם – הצטרף אליהם (באנגלית זה נשמע יותר טוב: If you can't beat them – join them). אלא שבמקרה של ג'ק מא, שלא יכול היה לנצח את הממשל הסיני בפרשת הנפקת הענק של Ant Group, הוא הציע לשלטון בבייג'ינג להצטרף אליו.

על פי דיווח בסאות' צ'יינה מורנינג פוסט, מא הציע למסור לממשל חלקים מהחברה, לאחר שהרגולטור הסיני סירב לאשר את ההנפקה שלה, בסך של 34.5 מיליארד דולר.

הבעיות של מא התחילו באוקטובר, כשבנאום תקיף ביקר את כוונתו של נשיא סין, שי ג'יאנפינג, לנקוט בצעדים שיצמצמו את פעילותן של חברות פיננסיות סיניות, כדי למנוע אפשרות לפגיעה במערכת הכלכלית של המדינה. באותו הנאום אמר מא שמדיניות כזו תפגע בחדשנות ובהצלחות הכלכליות של סין. דבריו לא מצאו חן בעיני הממשל והתגובה החריפה, בדמות עיכוב ההנפקה, הגיעה כעבור כמה ימים. תגובה זו, לצד הצעדים שבהם החל הבנק המרכזי הסיני לנקוט על מנת לבלום את פעילותן של חברות הטכנולוגיה הסיניות הענקיות, הביאו את מא להודיע על ביטול ההנפקה.

על פי העיתון, ששייך לעלי באבא, שאותה ייסד מא, הוא אמר לפקידי הממשל בבייג'ינג: "תוכלו לקחת כל אחת מהפלטפורמות של קבוצת Ant שלהערכת הממשלה, המדינה הסינית זקוקה להן".

הצעתו לא התקבלה ובהנהלות Ant ועלי באבא כבר מתכוננים לצעדים נגד החברות, בדמות הידוק הרגולציה.

למד לקח? ג'ק מא הציע להעביר חלק מאחזקות Ant לשלטון הסיני Reviewed by on . המשפט המפורסם אומר שאם אתה לא יכול לנצח אותם - הצטרף אליהם (באנגלית זה נשמע יותר טוב: If you can't beat them - join them). אלא שבמקרה של ג'ק מא, שלא יכול היה לנ המשפט המפורסם אומר שאם אתה לא יכול לנצח אותם - הצטרף אליהם (באנגלית זה נשמע יותר טוב: If you can't beat them - join them). אלא שבמקרה של ג'ק מא, שלא יכול היה לנ Rating: 0

הגיבו