הנהלת ANT הודיעה על ביטול "ההנפקה הגדולה בהיסטוריה"

ממשלת בייג'ינג החליטה על רגולציות חדשות, שבגללן בוטלה ההנפקה בסך של 37 מיליארד דולר, שהייתה אמורה לצאת לפועל עד סוף השבוע - ככל הנראה באופן זמני ● הבעלים של ANT, ג'ק מה, ניסה לבטל את השינוי הרגולטורי - ללא הצלחה

הרגולטורים בסין הראו לו מי בעל הבית. ג'ק מא, המייסד והיו"ר לשעבר של עלי באבא, והבעלים של קבוצת ANT. איור: BigStock

הרגולטורים בסין עושים שרירים ומוכיחים לסקטור העסקי במדינה שהמנהלים של הכלכלה הסינית אלה הם, קרי: הממשלה ולא היזמים. קבוצת ANT הודיעה אתמול (ג') על ביטול, ככל הנראה זמני – או, בלשונה, עיכוב – של ההנפקה שלה, שהייתה אמורה להתבצע עד סוף השבוע, ושהיא כבר החלה בתהליכים לקראתה.

אם היא הייתה מתבצעת, ההנפקה של החברה הייתה הופכת לגדולה ביותר בהיסטוריה – של 37 מיליארד דולר, לפי שווי של 310 מיליארד. ANT מעוניינת להנפיק 3.34 מיליארד מניות – את מחציתן בשנחאי ואת מחציתן השנייה בהונג קונג. ההנפקה הגדולה ביותר עד כה בוצעה בדצמבר אשתקד על ידי ארמקו הסעודית, שגייסה במהלכה 29.4 מיליארד דולר.

ANT מציעה שירות תשלומים והיא נחשבת לחברת הפינטק הגדולה בעולם. החברה נמצאת בבעלות המיליארדר הסיני ג'ק מא, שייסד את והיה היו"ר של עלי באבא. ענקית האי-קומרס אמורה לקחת חלק חשוב בהנפקה, על מנת לשמר את השליטה שלה בחברה.

ANT תיאלץ להתגמש

הנהלת ANT התנצלה בפני המשקיעים והסבירה את העיכוב "בשינויים שהיו ברגולציות קשורות בהנפקות בסין". עם זאת, גורמים המקורבים לפרשה יודעים להסביר שהסיבה לכך היא חילוקי דעות קשים בין הנהלת החברה לרשות לניירות ערך בסין.

ההחלטה הסופית על ביטולה הזמני של ההנפקה התקבלה לאחר שיחה שניהל מא עם גורמים בכירים בממשל הסיני. אין מידע מדויק על מה נסבה השיחה אולם ככל הנראה, מא ביקש לבטל תקנות רגולטוריות שונות ולא הצליח בכך.

ההנפקה מעוכבת לפי שעה, אך ככל הנראה תתבצע בסופו של דבר, עדיין לא ברור מתי. מה שדי ברור הוא שהנהלת ANT תיאלץ להתאים המהלך לרגולציות, על פי הפירוש של הרגולטורים.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים