הביטקוין מרקיע שחקים: זינק לשיא של יותר מ-23 אלף דולר

השער של המטבע הווירטואלי התנודתי עלה בחודש האחרון בקרוב ל-30% ● בסוף 2017 הוא הגיע לנתונים דומים ואחר כך צנח ● חובבי הקריפטו טוענים שזה לא יקרה הפעם – עקב כניסת המשקיעים המוסדיים לשוק

כסף חסר נוכחות פיזית. ביטקוין. אילוסטרציה: 3DSculptor, BigStock

הביטקוין ממשיך להרקיע שחקים: אחרי שבחודש שעבר הוא הגיע ל-18 אלף דולר ואתמול (ד') חצה את רף ה-20 אלף, היום עומד שערו של המטבע הווירטואלי הבולט על מעל 23 אלף דולר (קרוב ל-75 אלף שקלים) – עלייה של 12% ביום אחד בלבד.

עד כה, בעלי מטבעות הביטקוין רשמו ב-2020 רווח של יותר מ-200%. עם זאת, בשוק מזהירים שכמו העליות המהירות, כך עלולות לבוא ירידות מהירות לא פחות. השוק למוד ניסיון: בדצמבר 2017 הוא הגיע לשער של כ-20 אלף דולר, אולם כמה חודשים לאחר מכן צנח לסביבות ה-6,000 דולר לביטקוין אחד. במרץ השנה הוא עמד על כ-4,000 דולר.

גם הפעם, מומחים בשוק מזהירים מכניסה לשוק הביטקוין בלי שלומדים אותו לפני כן. מני רוזנפלד, יו"ר איגוד הביטקוין הישראלי, אמר כי המטבע "ממשיך בדרכו למעלה. הערך שלו משקף את האפשרויות הגלומות בו ובכלכלה שאותה הוא מייצג, וגם את השימושים בו. עם זאת, דווקא עכשיו צריך לומר: שער הביטקוין משתנה במהירות ואי אפשר לחזות אותו בטווח הקצר. השער הכפיל את עצמו ביותר מפי חמישה מהשער שבו הוא היה רק במרץ השנה היא מרשימה, אבל עליות שכאלה יכולות להתחלף במהירות בירידות. לכן, על אף ההתלהבות, אנחנו ממליצים למשתמשים חדשים ללמוד את הנושא בטרם ייכנסו לשוק ולא להשקיע יותר ממה שהם מסוגלים להרשות לעצמם להפסיד".

יש לעלייה המטאורית שהביטקוין רושם דווקא בחודשים האחרונים סיבה מרכזית אחת: המשקיעים המוסדיים. אלה החליפו את הזהב בביטקוין, ושמים את כספם בו. תרם לכך מזכר שהוציא לפני כחודשיים ג'יי.פי. מורגן, מהתאגידים הפיננסיים הגדולים בעולם, שהעריך שהביטקוין עדיף על הזהב כהשקעה לטווח ארוך. יש לציין שחסידי מטבעות הקריפטו טוענים שהעובדה שהמשקיעים המוסדיים, ולא הגופים הקמעונאיים, נותנים כעת את הטון בשוק הביטקוין תמנע ירידה דרסטית בשערו בהמשך, כמו שקרה לאחר השיא הקודם, של 2017.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים