תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » ביטקוין » ג'יי.פי מורגן: לטווח הארוך – הביטקוין עשוי להיות עדיף כהשקעה על הזהב
לא יציב. ביטקוין. צילום: BigStock

ג'יי.פי מורגן: לטווח הארוך – הביטקוין עשוי להיות עדיף כהשקעה על הזהב

התאגיד הבנקאי האמריקני הרב-לאומי פרסם מזכר ביום ו', ובו ציין כי הזינוק בערכו של מטבע הקריפטו, ביטקוין ב-2020 אמור להימשך, כיוון שהוא המתחרה המוצלח ביותר של הזהב מבין המטבעות האלטרנטיביים ומועדף על ידי בני דור המילניום

מאת 26 באוקטובר 2020, 12:38 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ג'יי.פי מורגן (JP Morgan) טוען כי הזינוק בערכו של הביטקוין (Bitcoin) בשנת 2020 אמור להימשך גם בעתיד לבוא, וזאת כיוון שהוא המתחרה המוצלח ביותר של הזהב מבין המטבעות האלטרנטיביים.

במזכר שפרסם ביום ו' האחרון, טוען המוסד הפיננסי הדומיננטי כי בני דור המילניום, שעומדים להפוך למשתתפים החשובים יותר בשוק ההשקעות בשנים הקרובות, מעדיפים ביטקוין על פני זהב. נטיה זו עשויה להפוך, לסברת הבנק, את תחום הקריפטו להצלחה עתידית, ובעיקר את הביטקוין, שהוא המפורסם מבין המטבעות הדיגיטליים.

הערכת המוסד הפיננסי מגיעה לנוכח האימוץ ההולך וגובר של הביטקוין על ידי משקיעים מוסדיים, וה"חיבוק" שהוא מקבל מתאגידי ענק בתחום התשלומים, כמו מחברת פייפאל (PayPal).

על פי הדיווחים, ג'יי.פי מורגן מעריך כי "שוק הזהב הפיזי שווה 2.6 טריליון דולר, כולל נכסים המוחזקים בתעודות סל (ETF) של זהב". התאגיד הבנקאי מסיק שכדי שהביטקוין ישתווה לשווי שוק הזהב, "המטבע הקריפטוגרפי יצטרך לעלות פי 10 מהרמות הנוכחיות שלו". נכון להיום, שווי שוק הביטקוין בכללותו עומד על כ-242.2 מיליארד דולר, ואילו שווי האסימון הבודד, לפי אתר Coindesk ובזמן כתיבת שורות אלו, הוא כ-13,100 דולר.

ג'יימי דימון, מנכ"ל גיי.פי מורגן. צילום: וויקיפדיה

ג'יימי דימון, מנכ"ל גיי.פי מורגן. צילום: וויקיפדיה

יצוין כי מנכ"ל ג'יי.פי מורגן, ג'יימי דימון, טען לפני מספר שנים שהביטקוין הוא הונאה. לפני שלוש שנים בדיוק הוא הזהיר ש-"המשקיעים הלא חכמים שהשקיעו בביטקוין ישלמו את המחיר". דימון מודה כעת במזכר האחרון של החברה שהוא מנהל כי "מטבעות קריפטוגרפיים מפיקים ערך, לא רק משום שהם משמשים כמאגרי עושר, אלא גם בגלל השימוש בהם כאמצעי תשלום".

ג'יי.פי מורגן הוסיף והבהיר כי לסברתו, ככל שיותר גורמים כלכליים יקבלו מטבעות וירטואלים כאמצעי תשלום בעתיד, כך התועלת והערך שלהם יגדלו. אף על פי שג'יי.פי מורגן מאמין שבני המילניום החדש יהיו המפתח להצלחה העתידית של הביטקוין, לדבריו האימוץ ההולך וגובר של מטבע הקריפטו על ידי תאגידים גדולים מעיד על כך שהביטקוין עשוי לסגור את הפער מול הזהב הרבה יותר מהר.

ואכן, זינוק בערך הביטקוין, בכמעט 15%, החל מהרגע בו הכריזה חברת סקוור (Square) – שירות תשלומים דיגיטליים שהקים וממנכ"ל ג'ק דורסי, המוכר לנו כמנכ"ל טוויטר – על רכישת הביטקוין שלה ב-8 באוקטובר, עת קנתה את המטבע האלטרנטיבי בשווי 50 מיליון דולר, שהם 1% מנכסיה. גם מיד לאחר ההכרזה של פייפאל על אימוץ המטבע הקריפטוגרפי, הביטקוין חצה את רף 13,000 הדולרים.

לפיכך, אם יותר תאגידים יבחרו ללכת בעקבות סקוור ופייפאל, על ידי רכישת והחזקת כמויות גדולות של ביטקוין, ההיצע שלו יקטן, וכתוצאה מכך – המחיר עתיד לעלות עוד.

ג'יי.פי מורגן: לטווח הארוך – הביטקוין עשוי להיות עדיף כהשקעה על הזהב Reviewed by on . ג'יי.פי מורגן (JP Morgan) טוען כי הזינוק בערכו של הביטקוין (Bitcoin) בשנת 2020 אמור להימשך גם בעתיד לבוא, וזאת כיוון שהוא המתחרה המוצלח ביותר של הזהב מבין המטבע ג'יי.פי מורגן (JP Morgan) טוען כי הזינוק בערכו של הביטקוין (Bitcoin) בשנת 2020 אמור להימשך גם בעתיד לבוא, וזאת כיוון שהוא המתחרה המוצלח ביותר של הזהב מבין המטבע Rating: 0

הגיבו