תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אבטחת מידע וסייבר » בכיר הסייבר שטראמפ פיטר: "הטענות לזיופים – מגוחכות. נקודה"
כריסטופר קרבס, הראש המפוטר של CISA. צילום: המשרד להגנת המולדת של ארצות הברית, מתוך ויקיפדיה

בכיר הסייבר שטראמפ פיטר: "הטענות לזיופים – מגוחכות. נקודה"

בראיון הראשון מאז שפוטר, דחה כריסטופר קרבס, בכיר הסייבר לשעבר בממשל האמריקני, את הטענות שהעלו טראמפ וצוותו, כי הצבעות זויפו בעזרת מדינות זרות, ואמר, כי "כל הקולות בארצות הברית של אמריקה נספרים בארצות הברית של אמריקה. נקודה. אני לא מבין את הטענה הזאת"

מאת 30 בנובמבר 2020, 9:21 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

כריסטופר קרבס, בכיר הסייבר שנשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, פיטר החודש, לאחר שאמר כי הבחירות בארה"ב ב-2020 היו המאובטחות ביותר בהיסטוריה, אמר, כי הטענות שהועלו על ידי טראמפ ואנשיו, לפיהן ההצבעה נפגעה בגלל התערבות זרה – הן "מגוחכות".

בראיון הראשון מאז שאיבד את עבודתו, דחה קרבס, שהיה מנהל CISA, הסוכנות לאבטחת סייבר ותשתיות, את הטענות שהעלו טראמפ וצוותו, כי הצבעות זויפו בעזרת מדינות זרות. "כל הקולות בארצות הברית של אמריקה נספרים בארצות הברית של אמריקה. נקודה",  אמר קרבס בראיון לתוכנית "60 דקות", ששודרה אתמול (א'), "אני לא מבין את הטענה הזאת".

מאז הבחירות, סידני פאוול, עורכת דין מוערכת ובכירה וחברה בצוות המשפטי של טראמפ, שחררה כמה הצהרות דרמטיות, בהן רבות, המתייחסות לתפקידן של שתי חברות הצבעה, דומיניון וסמארטמאטיק, אשר היו מעורבות, לכאורה, בהונאת הבחירות הגדולה בהיסטוריה. פאוול טענה, כי בידיה מגוון ראיות הקושרות בכירים במערכת הביון האמריקנית, המפלגה הדמוקרטית, בכירים במשטרים קומוניסטיים ואפילו כמה חברי קונגרס וסנאט רפובליקנים לחברות ההצבעה, המושחתות לכאורה. בשבוע שעבר הורחקה פאוול מהצוות המשפטי של הנשיא.

סקוט פלי, המראיין של רשת CBS , התייחס לטענות של פאוול בנוגע לתיאוריית קונספירציה, שלפיה מכונות ההצבעה יוצרו בוונצואלה, בעת כהונת הנשיא המנוח הוגו צ'אבז, והן שסייעו לניצחון של הנשיא הדמוקרטי הנבחר, ג'ו ביידן. "אני אומר זאת שוב", השיב קרבס, "אין כל הוכחה לכך שמכונה כלשהי, שאני מודע לקיומה, עברה מניפולציה על ידי מעצמה זרה. נקודה".

כאשר נשאל לגבי הטענות של צוות טראמפ בדבר מימון שהגיע מסין ומקובה, שנועד להשפיע על הבחירות, נאנח קרבס ואמר: "תראה … אנחנו יכולים להמשיך ולהמשיך עם כל הטענות ההיתוליות והמבדחות הללו, לגבי התערבות בבחירות 2020, אבל ההוכחה היא בקלפי".

"הספירות החוזרות עולות בקנה אחד עם הספירה הראשונית, ומבחינתי, זו עדות נוספת, זהו אישור לכך שהמערכות ששימשו בבחירות 2020 פעלו כמצופה. ועל העם האמריקני להיות סמוך ובטוח במאה אחוז בהצבעתו", אמר קרבס.

קרבס, מנהל סוכנות שהוקמה במשרד להגנת המולדת, היה בין בכירי הממשל שקבעו, כי הבחירות לנשיאות שהתקיימו השנה "היו המאובטחות ביותר בהיסטוריה האמריקנית". באופן אירוני, הסוכנות הוקמה בעת כהונתו של טראמפ כנשיא, בנובמבר 2018, לאחר שזה טען כי בבחירות לנשיאות של 2016 – שבהן נבחר – הצביעו שלושה מיליון מהגרים בלתי חוקיים. בציוץ הפיטורים של קרבס חזר הנשיא על טענות שקריות, שלפיהן הצהרותיו על היות הבחירות מאובטחות "אינן מדויקות". קרבס לא התייחס ישירות לפיטוריו וצייץ מחשבונו האישי, כי "היה לי הכבוד לשרת. עשינו זאת בצורה הנכונה. הגן על עצמך היום – ותהיה מאובטח מחר".

אחת מהפעולות שהסוכנות שבראשה עמד קרבס עשתה הייתה להקים אתר שנקרא "בקרת שמועות". היא התייחסה לנתונים לכאורה ולפייק ניוז שרצו במדיה החברתית, ודאגה להבטיח שהיושרה של הבחירות תישמר.

בסיום הראיון לתוכנית אמר קרבס, כי למרות שידע כי הוא עומד להיות מפוטר וציפה לכך, הוא מצטער עד כמה הפיטורים היו פתאומיים. "לא הספקתי להיפרד, אז זה מה שאני הכי מוטרד ממנו," אמר.

בכיר הסייבר שטראמפ פיטר: "הטענות לזיופים – מגוחכות. נקודה" Reviewed by on . כריסטופר קרבס, בכיר הסייבר שנשיא ארה''ב, דונלד טראמפ, פיטר החודש, לאחר שאמר כי הבחירות בארה"ב ב-2020 היו המאובטחות ביותר בהיסטוריה, אמר, כי הטענות שהועלו על ידי כריסטופר קרבס, בכיר הסייבר שנשיא ארה''ב, דונלד טראמפ, פיטר החודש, לאחר שאמר כי הבחירות בארה"ב ב-2020 היו המאובטחות ביותר בהיסטוריה, אמר, כי הטענות שהועלו על ידי Rating: 0

הגיבו