סאפ ישראל תרמה למרכז הרפואי קפלן מכשיר מציל חיים למאבק בקורונה

מכשיר הגליידוסקופ, שעלותו מוערכת בעשרות אלפי שקלים, מסייע להציל חיי חולים בטיפול נמרץ נשימתי ● בימים אלו מספר המונשמים גבוה במיוחד, והצורך במכשיר הפך קריטי

המרכז הרפואי קפלן. צילום: ויקיפדיה

סאפ (SAP) ישראל תרמה לאחרונה מכשיר גליידוסקופ למרכז הרפואי קפלן בשווי עשרות אלפי שקלים. המכשיר הכרחי לצורך הנשמת חולים קשים בטיפול נמרץ נשימתי ולפיכך משמש כמכשיר מציל חיים.

עד לתרומתה של סאפ ישראל היה ברשות מחלקת טיפול נמרץ מכשיר גליידוסקופ אחד בלבד. כ-15% מהחולים המאושפזים בטיפול נמרץ זקוקים לאינטובציה (הכנסת צינור הנשמה) על מנת להציל את חייהם. עם התפרצות מגיפת הקורונה, מספר המונשמים עלה בעשרות אחוזים, ולכן רכישת מכשיר גליידוסקופ נוסף הייתה קריטית למרכז הרפואי.

המכשיר מאפשר ביצוע פעולות רפואיות תוך שמירה על מרחק מהחולה, מה שמקטין את חשיפת הרופא למחלות ואת הסיכון להידבקותו – יתרון בעל משמעות גדולה בתקופת הקורונה.

מציל חיים. גליידוסקופ. צילום: ויקיפדיה

מציל חיים. גליידוסקופ. צילום: ויקיפדיה

ד"ר שרית אבישי-אלינר, מנכ"לית המרכז הרפואי קפלן מסרה, כי "ברצוני להביע את תודתנו והערכתנו העמוקה לסאפ ישראל על התרומה הנכבדה, שסייעה לבית החולים לרכוש מכשיר גליידוסקופ למחלקת הטיפול הנמרץ. הגליידוסקופ הינו מכשיר רפואי, אשר מאפשר לרופא לבצע אינטובציה, במטרה להבטיח מעבר חופשי של אוויר אל הריאות ומהן, והוא משמש במקרים קשים במיוחד. בטוחני כי התרומה הנדיבה תסייע רבות לצוות הרפואי להציל את חייהם של חולים רבים בבית החולים, ועל כך אנו מבקשים להודות לכם מקרב לב".

סתוית נבון, מנכ"לית SAP ישראל,  אמרה: "ברצוני להודות לעמותת ידידי קפלן שפנתה אלינו והעלתה בפנינו את המטרה הכה חשובה הזאת. אנו שמחים וגאים לסייע ולתרום למען הצלת חיי חולים במצב קשה ומודים מעומק ליבנו לצוות הרפואי במרכז הרפואי קפלן על חלקם המשמעותי בטיפול והצלת חיי אדם בתקופה קשה זו ובכלל".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים