השקעה ראשונה של קרן אמירתית בחברת פינטק ישראלית

קרן הפרייבט אקוויטי וההון-סיכון KEN Investments מאיחוד האמירויות הובילה את סבב הגיוס ההוני האחרון של חברת הפינטק הישראלית סלאריו, בסך 5.8 מיליון דולר, לצד משקיע הון הסיכון הבריטי מייקל אולמן וקרן Techstars האמריקנית, כשקרן Variant Investments האמריקנית סיפקה את מרכיב החוב

יאיר לוי, מנכ״ל ומייסד-שותף, סלאריו. צילום: סלאריו

חברת הפינטק הישראלית סלאריו (Salaryo), המספקת אשראי ושירותי בנקאות דיגיטלית לעסקים קטנים בארה״ב, הודיעה היום (ד') על השלמת סבב גיוס של 5.8 מיליון דולר, במטרה להאיץ את הצמיחה וההתרחבות של החברה בשוק האמריקני.

גיוס ההון הנוכחי מביא את סך הגיוסים של החברה ל-12 מיליון דולר בהון ובחוב. המרכיב ההוני הובל על ידי קרן הפרייבט אקוויטי וההון-סיכון KEN Investments מאיחוד האמירויות, המשקיעה במיזמי הזנק וחברות באירופה ובאסיה, בעיקר בחברות צמיחה בערוצי B2B ו-B2C במסחר מקוון, פינטק ואינשורטק. בנוסף, השתתפו בסבב הגיוס משקיע הון הסיכון הבריטי מייקל אולמן וקרן Techstars האמריקנית. מרכיב החוב סופק על-ידי קרן Variant Investments, גם היא מארה״ב.

KEN Investments מדובאי משקיעה ביזמים ובחברות הזנק טכנולוגיות כבר יותר מ-15 שנים, ומתמקדת בעיקר בחברות צמיחה בערוצי B2B ו-B2C, בפארמה, בפינטק, באינשורטק ובאי-קומרס.

גיוס ההון מגיע על רקע הצמיחה המהירה של פעילות ההלוואות של החברה בארה״ב, שעיבדה יותר מ-60 מיליון דולר בהלוואות השנה, נכון לרבעון השני של 2020. השקעה זו תשמש לתמיכה באסטרטגיית השוק של סלאריו, כאשר היא ממשיכה בהתפשטותה לתחומים נוספים של בנקאות דיגיטלית לעסקים קטנים. זוהי השקעה הראשונה מסוגה של קרן מדובאי בחברה ישראלית.

הטכנולוגיה של סלאריו מאפשרת קבלת בקשות, ביצוע בדיקות רקע ואספקת אשראי תוך דקות ספורות באמצעות שימוש במודולים של KYC (Know Your Client), ניהול סיכונים פיננסיים ועסקיים, חתימה דיגיטלית על חוזים, וידוא וחיוב אמצעי תשלום.

"ההשקעה היא אבן דרך משמעותית עבור החברה, שהופכת את סלאריו משחקן נישתי לבנק דיגיטלי לעסקים קטנים על רקע מגיפת הקורונה״, אומר יאיר לוי, מנכ״ל ומייסד-שותף של סלאריו. "החזון של סלאריו הוא לסייע לעסקים קטנים, ליזמים ולעצמאים באמצעות טכנולוגיה המאפשרת גישה מהירה וגמישה לאשראי ולשירותי בנקאות דיגיטליים נוספים״.

לוי התייחס גם לנושא ההשקעה הראשונה מסוגה של קרן מהאמירויות בחברת טכנולוגיה ישראלית והוסיף: ״ההודעה של מנהיגי שתי המדינות על הסכם השלום המתגבש בין איחוד האמירויות לישראל סייעה להסיר חסמים טכניים, שעיכבו עד כה את השלמת העסקה. הפוטנציאל הטמון בחיבור בין החדשנות הטכנולוגית הישראלית למרכז הפיננסי הבינלאומי של האמירויות הוא אינסופי. זו השקעה ראשונה מסוגה, ואני צופה עסקאות נוספות בטווח הזמן הקרוב״.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים