תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » אפליקציות: לא רק ארה"ב נגד סין – גם הודו נגדה
גם הודו נגד סין. אילוסטרציה: BigStock

אפליקציות: לא רק ארה"ב נגד סין – גם הודו נגדה

משרד האלקטרוניקה והמידע ההודי חסם את הגישה ל-118 אפליקציות סיניות, שלדבריו מרגלות אחר משתמשים ו"מעורבות בפעילויות הפוגעות בריבונות, באבטחה, בהגנה ובסדר הציבורי של המדינה", זאת לאחר שנקט צעד דומה בחודש יוני האחרון, אז נחסמו 58 אפליקציות סיניות

מאת 6 בספטמבר 2020, 11:21 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

הממשלה ההודית ממשיכה בפעילותה נגד אפליקציות סיניות, וחסמה את הגישה לעוד 118 אפליקציות על רקע חששות כי הן אוספות נתונים בלא ידיעת המשתמשים.

משרד האלקטרוניקה והמידע ההודי פרסם הצהרה, שלפיה הורה על החסימה לאחר שקיבל מידע, כי האפליקציות היו מעורבות בפעילויות הפוגעות בריבונות, באבטחה, בהגנה ובסדר הציבורי של המדינה.

המשרד הממשלתי טוען כי קיבל תלונות ודיווחים על אפליקציות ש"גונבות בחשאי נתוני משתמשים ומעבירות אותם בצורה לא חוקית לשרתים הממוקמים מחוץ להודו". עוד צוין בהודעה, כי החסימה תגן על מיליוני משתמשי סלולר ואינטרנט, ותבטיח את "הביטחון, האבטחה והריבונות של מרחב הסייבר ההודי".

צעד זה של הודו מגיע לאחר צעד דומה שנקטה המדינה בסוף יוני השנה, כשחסמה 59 אפליקציות שפותחו על ידי חברות סיניות, "המעורבות בפעילויות המאיימות על הביטחון הלאומי וההגנה של הודו", לדברי הממשלה.

היחס העוין  לסין פשט בהודו בחודשים האחרונים הן בזירה הכלכלית והן בזירה המדינית בעקבות האירועים לאורך הגבול בין סין להודו באזור הרי ההימלאיה. יחס זה גם הוביל לכך, שאחת האפליקציות הפופולריות בהודו הייתה אפליקציה בשם Remove China Apps, שזכתה לכמעט חמישה מיליון הורדות רק בין 27 במאי עד 1 ביוני, שנועדה לסייע למשתמשי אנדרואיד לזהות אפליקציות סיניות המותקנות במכשיריהם ולהסירן. גוגל הסירה את האפליקציה מחנות Play שלה.

אפליקציות: לא רק ארה"ב נגד סין – גם הודו נגדה Reviewed by on . הממשלה ההודית ממשיכה בפעילותה נגד אפליקציות סיניות, וחסמה את הגישה לעוד 118 אפליקציות על רקע חששות כי הן אוספות נתונים בלא ידיעת המשתמשים. משרד האלקטרוניקה והמי הממשלה ההודית ממשיכה בפעילותה נגד אפליקציות סיניות, וחסמה את הגישה לעוד 118 אפליקציות על רקע חששות כי הן אוספות נתונים בלא ידיעת המשתמשים. משרד האלקטרוניקה והמי Rating: 0

הגיבו